Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
1 godzinę temu, Ivanek napisał:

Czym różni się wydech od 1.9q względem 2.5 tdi? 

Quattro ma inny kształt prowadzenia rur. W tej b6 na chwilę obecną Q nie ma. 

  • Odpowiedzi 2,7 tys.
  • Wyświetleń 242,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
40 minut temu, kosik25 napisał:

Quattro ma inny kształt prowadzenia rur. W tej b6 na chwilę obecną Q nie ma. 

Ale wydech już przygotowany masz pod quattro ;)

Opublikowano
3 godziny temu, Ivanek napisał:

Ale wydech już przygotowany masz pod quattro ;)

Nie bo przy montażu quattro idzie jeszcze dyfer i jest zmiana baku wiec rury od wydechu są inaczej ułożone. Chyba że chodzi Ci o same końcowe puszki to mogą zostać te które są teraz :) 

Opublikowano

Średnice są te same co 1,9? 

Opublikowano
Godzinę temu, Ivanek napisał:

Średnice są te same co 1,9? 

Ciężko mi powiedzieć końcowe Ultery 100mm na pewno otwór montażowy kupowałem 60mm i pasowało idealnie. 

Opublikowano
Godzinę temu, Ivanek napisał:

Średnice są te same co 1,9? 

Takie same  ,różnica wydech po drugiej stronie,ja mam z 2.5tdi cabrio musiałem dospawać ok 10cm rury ,bo za krótka była żeby połączyć

Opublikowano

A było wziąć od 1.8T i nic nie trzeba spawać ?

Opublikowano

Czyli nie ma sensu patrzeć na to u mnie, jedynie co ma sens to robić od podstaw wydech o ciut większej średnicy i mniejszej ilości gięć. 

Opublikowano
13 minut temu, marky2552 napisał:

A było wziąć od 1.8T i nic nie trzeba spawać ?

Tylko znaleźć środkowy w dobrym stanie z 1,8 T to wyzwanie.

Opublikowano
55 minut temu, pelonek1 napisał:

Tylko znaleźć środkowy w dobrym stanie z 1,8 T to wyzwanie.

Tak jak kolega napisał dużo więcej jest 2.5tdi w bardzo dobrym stanie i za śmieszne pieniądze. Końcówki i tak zawsze spawam, bo nie wierzę w opaski zaciskowe. Jeżeli chodzi o dospawanie 10cm rury z starego wydechu to też nie problem. Pozatym są też inne wersje silnikowe poza 1.8t z których wydech do 1.9tdi. Ale jak tak patrzyłem po różnych portalach to ori wydech od 1.9tdi quattro to chyba biały kruk :)

Opublikowano
22 minuty temu, kosik25 napisał:

Tak jak kolega napisał dużo więcej jest 2.5tdi w bardzo dobrym stanie i za śmieszne pieniądze.

Kiedyś szukałem środkowego do 1,8 T Q, w necie nie było to pojechałem na bardzo duży szrot w okolicy. Z 1,8 T Q oraz z 1,9 TDI Q nie mieli żadnego, za to od 2,5 TDI bardzo dużo. B6 na części jeszcze nie do końca rozebranych też było dużo, wszystkie 2,5 TDI :eusathink:

Opublikowano

Nie ma wydechu od 1.9tdi Q na dwie rury ,więc nie szukajcie,jeśli chodzi o trwałość to montowałem go  ok 10lat temu i nadal jest jak nowy 

Edytowane przez greg2505

Opublikowano
15 minut temu, greg2505 napisał:

Nie ma wydechu od 1.9tdi Q na dwie rury ,więc nie szukajcie,jeśli chodzi o trwałość to montowałem go  ok 10lat temu i nadal jest jak nowy 

Kurde rękę dałbym sobie uciąć, że klubowicz jozek726 w swojej niebieskiej audi a4 b6 avant z quattro 2 rurkę miał fabrycznie :wink: 

Opublikowano

Czyli jednak jest jakaś pewna kolejna wyjątkowość avf quattro ?

Opublikowano
2 godziny temu, pelonek1 napisał:

Kiedyś szukałem środkowego do 1,8 T Q, w necie nie było to pojechałem na bardzo duży szrot w okolicy. :eusathink:

A ja nawet mam audi a4 b7 1.8 turbo i seryjne końcówki wydechu są tak małe, że i tak trzeba było je uciąć i wstawić ultery 90mm :grin: 

Opublikowano

Budowa...ehhh u mnie to samo....Ale ja osiołka do pracy kupiłem Francuskiego 

IMG_20220318_110117.jpg

IMG_20220325_091722.jpg

Opublikowano
5 minut temu, Ivanek napisał:

Czyli jednak jest jakaś pewna kolejna wyjątkowość avf quattro ?

A więc tak oryginalnie w 1.9 tdi quattro wydech był taki jak w 2.0tdi czyli 2 końcówki do dołu.

Ta niebieska audi jest opisana na forum, na tamte czasy leciała mi ślinka na jej widok.

received_388518385748970.jpeg

Opublikowano

A więc dotrzymując słowa na chwilę obecną auto wygląda tak :decayed:

 Fotki robione przez lakiernika :wink:

20220327_184441.jpg

received_513626207039725.jpeg

Opublikowano
45 minut temu, greg2505 napisał:

Nie ma wydechu od 1.9tdi Q na dwie rury ,więc nie szukajcie,jeśli chodzi o trwałość to montowałem go  ok 10lat temu i nadal jest jak nowy 

IMG_20220401_200435.thumb.jpg.9016815b234bbecfdd1350643a6c99a2.jpg

Opublikowano

Kumpel ma avf w q i wydech ma dwie strony. Napewno wszystko Ori. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.