Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)


kamil-vag

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, george napisał:

Potwierdzam,  w Kołobrzegu jest najchłodniej. :decayed:

 

@kosik25, fabryczny hak? Zastanawiam się nad dołożeniem, mam również zderzak S-line. 

Każdy hak będzie Ci pasować wystarczy zrobić mały otwór u dołu zderzaka. Ten co jest u mnie był montowany poza Aso, był juz na aucie jak je kupiłem. Służy tylko i wyłącznie jako ochrona przed przednimi zderzakami osób parkujacych za mną na marketach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Godzinę temu, kosik25 napisał:

Każdy hak będzie Ci pasować wystarczy zrobić mały otwór u dołu zderzaka. Ten co jest u mnie był montowany poza Aso, był juz na aucie jak je kupiłem. Służy tylko i wyłącznie jako ochrona przed przednimi zderzakami osób parkujacych za mną na marketach. 

I za takie coś powinny być sadzone mandaty :wink:

 

Ale działa to w dwie strony, przy parkingowej szkodzie dupe masz uratowaną ale przy mocniejszym uderzeniu masz pewność krzywej d*py. 

Edytowane przez Ivanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ivanek napisał:

I za takie coś powinny być sadzone mandaty :wink:

Mój poprzedni zderzak był uszkodzony 2 razy, raz przez golfa 5, drugi raz przez tira na czerwonym świetle. W obu przypadkach gdyby nie hak to auto było by mocno uszkodzone. Nie zliczę już  ile różnych kolorów jest na haku :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ivanek napisał:

Ale działa to w dwie strony, przy parkingowej szkodzie dupe masz uratowaną ale przy mocniejszym uderzeniu masz pewność krzywej d*py. 

Nie koniecznie jak hak dostanie centralnie z tyłu to potrafi sporo na siebie przyjąć. Druga sprawa wszyscy dobrze wiedzą jak wygląda bagażnik, zderzak i klapa jak się nie ma haku :kox: Jak w dupe wjechał golf 5 to miał uszkodzony cały przedni zderzak i chłodnice, a w audi była 1 ryska na zderzaku i 5tys od ubezpieczalni :banan: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kosik25 napisał:

Nie koniecznie jak hak dostanie centralnie z tyłu to potrafi sporo na siebie przyjąć. Druga sprawa wszyscy dobrze wiedzą jak wygląda bagażnik, zderzak i klapa jak się nie ma haku :kox: Jak w dupe wjechał golf 5 to miał uszkodzony cały przedni zderzak i chłodnice, a w audi była 1 ryska na zderzaku i 5tys od ubezpieczalni :banan: 

To też jest chamstwo i na szkodę dla tego kto uderzy w Ciebie, nawet jeśli byłoby to z Twojej winy to tego z tyłu jest bardziej zniszczone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ivanek napisał:

To też jest chamstwo i na szkodę dla tego kto uderzy w Ciebie, nawet jeśli byłoby to z Twojej winy to tego z tyłu jest bardziej zniszczone. 

W PL można jeździć z hakiem bez ciągniętej przyczepy, nawet jeśli łatwo można go zdemontować, a jak można jeździć to każdy robi jak uważa :wink:

Jeśli chodzi o mnie to mam dwa Audi, w obydwu hak wypinany pionowo, i w każdym, jeśli nie potrzebuję to hak mam zdemontowany, no chyba że jadę gdzieś z przyczepą kempingową i odpinam ją i kręcę się samym autem po okolicy to wtedy nie demontuję bo zwyczajnie nie chce mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś przypadek ,kobitka wiechała w tył corsą b ,miałem hak odpięty,ale pod zderzakiem rura 2 cale ,auto laguna 1 i u mnie lekko zderzak podrapany ,dołek w klapie ,corsa cały przód ,aż maska w pół się złożyła, jak bym nie miał to pewnie  zderzak do środka by wepchnęła,tak że za spore wzmocnienie robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kosik25 napisał:

Nie koniecznie jak hak dostanie centralnie z tyłu to potrafi sporo na siebie przyjąć. Druga sprawa wszyscy dobrze wiedzą jak wygląda bagażnik, zderzak i klapa jak się nie ma haku :kox: Jak w dupe wjechał golf 5 to miał uszkodzony cały przedni zderzak i chłodnice, a w audi była 1 ryska na zderzaku i 5tys od ubezpieczalni :banan: 

Zależy od uderzenia... konstrukcja haka tj. belka nie jest elementem tłumiącym i jeżeli ilość przekazanej energii przekroczy pojemność haka to pójdzie w podłogę. Oznacza to, że w Twoich przypadkach na tyle rozproszyło energię, że nie miałeś dodatkowych szkód. 

 

Godzinę temu, pelonek1 napisał:

W PL można jeździć z hakiem bez ciągniętej przyczepy, nawet jeśli łatwo można go zdemontować, a jak można jeździć to każdy robi jak uważa :wink:

W Polsce jedynie kula nie może zasłaniać tablic lub świateł przeciwmgielnych.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pelonek1 napisał:

Jeśli chodzi o mnie to mam dwa Audi, w obydwu hak wypinany pionowo, i w każdym, jeśli nie potrzebuję to hak mam zdemontowany.

U mnie hak jest na stałe :kox:

Piękna pogoda to i wiosenne fotki :banan:

20220403_190711.jpg

20220403_190629.jpg

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, george napisał:

Zależy od uderzenia... konstrukcja haka tj. belka nie jest elementem tłumiącym i jeżeli ilość przekazanej energii przekroczy pojemność haka to pójdzie w podłogę. Oznacza to, że w Twoich przypadkach na tyle rozproszyło energię, że nie miałeś dodatkowych szkód. 

Otóż to, potencjalnie chroni ale może odbić się to niezłych echem na elementach konstrukcyjnych ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, george napisał:

@kosik25, jakie masz końcówki wydechy? Myślę nad montażem takich. :naughty:

Lx7z ma zderzak sline i końcówki Ulter 90mm z siatką 

Granatowa zderzak s4 i końcówki Ulter 101mm z siatką :wink:

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dworzu coraz cieplej więc trzeba szukać kolejnych gratów do modzenia :banan:

 

Screenshot_20220404-152756_Chrome.jpg

Screenshot_20220404-152816_Chrome.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2022 o 07:48, Ivanek napisał:

Czym różni się wydech od 1.9q względem 2.5 tdi? 

Srednica rur. Od 1.9 TDI Q sa wezsze.

W dniu 1.04.2022 o 15:37, greg2505 napisał:

Takie same  ,różnica wydech po drugiej stronie,ja mam z 2.5tdi cabrio musiałem dospawać ok 10cm rury ,bo za krótka była żeby połączyć

Nie sa takie same, zakladalem koncowki ultera takie jak wszyscy polecali do 2.5 TDI i okazalo sie, ze byly mega luzne. Jak np. do 2.5 TDI kupujesz koncowki o srednicy wewnetrznej 60mm to do 1.9 tdi q o srednicy 55mm trzeba.

W dniu 1.04.2022 o 19:34, greg2505 napisał:

Nie ma wydechu od 1.9tdi Q na dwie rury ,więc nie szukajcie,jeśli chodzi o trwałość to montowałem go  ok 10lat temu i nadal jest jak nowy 

No jak nie ma jak mialem :D Kazde 1.9 TDI Q mialo dwie fifki z tylu, po jednej i po drugiej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, trepek napisał:

No jak nie ma jak mialem :D Kazde 1.9 TDI Q mialo dwie fifki z tylu, po jednej i po drugiej stronie.

Fajnie, dało się zrobić multi cytat i zamknąć to w jednej odpowiedzi. 

To 1.9q ma 55mm a 2.5 ma 60mm wydech? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Ivanek napisał:

To 1.9q ma 55mm a 2.5 ma 60mm wydech? 

Nie wiek jak ori 1.9tdi Q ale w 2.5tdi średnica montażowa 60mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką średnicę ma Q czy to 1.9 czy 2.5 ,ja pisałem o ośce ,u siebie mam od 2.5 cabrio i końcówki ultera 90 brałem na 55mm i pasuje idealnie

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, K4rol81 napisał:

Alarm fabryczny  zakładasz? 

Zawsze, w 2gej b6 też mam założony. Ogólnie chodzi mi tylko o to "piknięcie" przy zamykaniu auta. A jeżeli chodzi o zabezpieczenie antykradzieżowe złodziej może mieć nawet kluczyk od auta i go nie odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...