Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

No taki mam zamiar :) wiadomo, malowanie proszkowe to nie jest, ale przy odpowiednim przygotowaniu też trochę poleży ;)

  • Odpowiedzi 2,7 tys.
  • Wyświetleń 242,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Kamil te torxy to wsadź nasadkę z przedłużką i porządnie od czoła młotkiem walnij... taki strzał dużo daje... wiem bo właśnie walcze z wymianą tyłu na 288 i warto zaopatrzyć się w nowe torxy jak i śruby trzymające jarzmo. u mnie stara z dołu leci do śmieci, góra była OK ale zamówiłem komplet w ASO i będzie z głowy.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki Mati za podpowiedź, u mnie te ampole trzymające jarzmo poszły w miarę gładko, nie obrobiły się ;) tak z ciekawości ile za szt wołają ?

Opublikowano

Podobna taktyke mozna zastosowac w przypadku mocno trzymajacych odpowietrznikow - klucz z nasadka, lekko ciagnac i bic od gory mlotkiem. Kazdy odpowietrznik tak sie odkreca a nie ukreca.

Opublikowano

Kamil za zestaw 2x górna śruba, 2x dolna i 6x torx do osłon płąciłem 32,94zł bez żadnych zniżek.

Edytowane przez MaTeo85

Opublikowano
  • Autor

Taniocha, mogłem o tym wcześniej pomyśleć, no ale te moje to w sumie wyglądają jak nowe, może szwabki zmieniały przy robieniu hamulców :P

Opublikowano

Tutaj zawsze czegoś ciekawego się człowiek dowie :D 

2 godziny temu, MaTeo85 napisał:

Kamil za zestaw 2x górna śruba, 2x dolna i 6x torx do osłon płąciłem 32,94zł bez żadnych zniżek.

Za osłonki pod 288 wiele wołają ? 

Opublikowano
2 godziny temu, Norbas napisał:

Tutaj zawsze czegoś ciekawego się człowiek dowie :D 

Za osłonki pod 288 wiele wołają ? 

Tego akurat nie wiem :) osłony miałem w pakiecie ze swapem od @Dev

aha z istotnych spraw... chciałem wymienić przewody gumowe do zacisku ale nie szło ruszyć połączenia i został stary...  na przodzie wszystko poszło raz dwa niestety z tyłem jest więcej walki ze względu na radzę

Opublikowano
2 godziny temu, Norbas napisał:

Tutaj zawsze czegoś ciekawego się człowiek dowie :D 

Za osłonki pod 288 wiele wołają ? 

250zł/kpl 

Opublikowano
6 godzin temu, MaTeo85 napisał:

Kamil te torxy to wsadź nasadkę z przedłużką i porządnie od czoła młotkiem walnij... taki strzał dużo daje... wiem bo właśnie walcze z wymianą tyłu na 288 i warto zaopatrzyć się w nowe torxy jak i śruby trzymające jarzmo. u mnie stara z dołu leci do śmieci, góra była OK ale zamówiłem komplet w ASO i będzie z głowy.

U mnie lewe jarzmo było cięte bo nie miałem możliwości odkrecenia też nowe śruby kupowałem. Tak jak Mati podpowiada przód ok tył to masakra z oplotem też miałem problem ale po długiej walce udało się wymienić. Te 250zl za osłony to chyba w ASO :) za 400 można cały tył kupić 288 z tarczami i osłonami :)

Opublikowano
2 godziny temu, luki19862121 napisał:

U mnie lewe jarzmo było cięte bo nie miałem możliwości odkrecenia też nowe śruby kupowałem. Tak jak Mati podpowiada przód ok tył to masakra z oplotem też miałem problem ale po długiej walce udało się wymienić. Te 250zl za osłony to chyba w ASO :) za 400 można cały tył kupić 288 z tarczami i osłonami :)

było pisane że ASO

Edytowane przez Dev

Opublikowano
Teraz, Dev napisał:

było pisane że ASO

Sorka. Nie doczytałem w biegu. 

Opublikowano
  • Autor

Kończąc OT dzisiaj od rana wziąłem się do roboty. Osłony zeszły na piechotę, śruby odkręciły się delikatnie. Zaczałem od wymiany łącznika stabilizatora, rzeczywiście robota dośc prosta i dostęp jako taki z pieńków był :P Nowe wpadły RTS-a o nr:

  • RTS 97-95970

IMG_20180627_084907.jpg

IMG_20180627_085541.jpg

Amortyzator też udało się wytargać i wymienić odbój na nowy, stary już miał dość :P Z przodu są OK, ale te tylne od dawna mnie straszyły hehe

IMG_20180627_092421.jpg

IMG_20180627_093350.jpg

Do S-Linowego zawieszenia musi być ten niższy :

  • 4B0 512 131B 

Chwila czasu, bo zgonił mnie deszcz - tak to jest nie mieć kawałka swojego garażu, tylko grzebać pod chmurą ? Wypije kawkę i idę grzebać dalej, wieczorem dorzucę coś jeszcze zapewne :)

Opublikowano

Ja też zrobiłem remont hamulców... 312 przód 245 tył...oczyściłem zaciski, jarzma... pomalowałem... założyłem z nowymi klockami... I po 3 miesiącach kupiłem 320 jednak?

Opublikowano
  • Autor

Nareszcie poskładane :P

Osłony odmalowane farbą żaroodporną i tylne klocki, piasty wylizane, wszystko wyczyszczone, nasmarowane...

Tylne wahacze już dostają po d*pie od rdzy, nałożyłem Cortanin F zobaczymy czy coś wstrzyma... ale i kiedyś tam będzie pewnie pełen serwis.

Pogoda płatała mi figle i się zeszło dość długo :P Kolor złoty, ale myślałem, że będzie bardziej brązowy/miedziany ? no ale nic, może kiedyś na innym zacisku hehe

IMG_20180629_140452.jpg

IMG_20180630_155545.jpg

IMG_20180630_114801.jpg

IMG_20180630_114810.jpg

IMG_20180630_115742.jpg

IMG_20180630_163722.jpg

IMG_20180630_170659.jpg

IMG_20180630_170117.jpg

IMG_20180630_171517.jpg

Wyszło dość schludnie, zawsze to inaczej będzie wyglądać pod nowe fele. Na razie założyłem stare koła, bo poniedziałku walczę z przednim zawiasem. Nie chciałbym odrazu nowych niechcąco porysowac itd :P

Potem tylko trochę jeszcze poczyszczę środek, no i czas doprowadzić nadwozie, bo już brudny stoi kilka tygodni :P:P:P

Opublikowano

Wychodzi na to, że więcej czasu robi się przy aucie niż się nim jeździ :D Super robota :)

Opublikowano

Zloty jak u mnie :) Tylko jarzma pomalowalem na czarno, dla kontrastu.

Opublikowano
  • Autor

Wczoraj po południu pojechałem do kumpla na kanał. Rozpoczęła się dłuuuuga i wkurw... męka z wymianą zawieszenia. Te aluminiowe zwrotnice pod względem wybijania sworzni itd są jednak gorsze od żeliwnych. Robiliśmy dwa auta - moje i kolegi paska B5 FL.  W moim aluminium, u niego żeliwo i było zdecydowanie łatwiej.

Na pokład wpadło SKV. Jedyny zarzut to taki, że w zestawie mogłyby być bardziej dobrane długości śrub do tych ORI. Ale ogólnie zawieszenie wygląda OK, wszystko pasuje. Przejechane kilometry powiedzą czy warto. U mnie auto mało jeździ ale pasek kolegi tłucze km dzień w dzień... Miał być zamiar odzyskania z ORI zestawu kilku sztuk i dokup pozostałych. Po demontażu okazało się, że jednak każdy sworzeń, prócz jednego od górnych (zarówno z L i P strony) mają luzy. Także jak kupno teraz to nowego zestawu :P Jedynie łączniki stabilizator "C" zostawiam na zapas :P Nawet końcówki drążka miały spore luzy, co mnie najbardziej zaskoczyło...

Na przeglądzie byłem na początku roku i stwierdzono tylko "lekki" luz na dolnym sworzniu banana. Teraz się dziwię dlaczego nie stwierdził innych luzów. Czy ten wielozawias w kupie w połączeniu z amorami i sprężynami, drążkiem jakoś nawet rozklekotany nie daje zbytnich objawów ? :P to już mój nie pierwszy raz z zawieszeniem. Wcześniej wymieniałem w A6 C5 i było to samo... na diagnozie "lekki luz" w rzeczywistości całość wymieniona i na starych luzy. 

Tym razem by uniknąć na przyszłość problemów z wyciąganiem, każdy sworzeń i gniazdo zostało zapsikane smarem z mos2. 

Przydał się mały ściągacz. Nie obyło się też bez szlifierki kątowej - za sprawą końcówki drążka - za nic w świecie nie mogłem wybić tej poprzecznej śruby, trzymającej sworzeń. Ale po małym główkowaniu przeciąłem śrubę na pół (poprzez ori nacięcie w zwrotnicy) i dokręcając nakrętkę, zapieczona śruba sama wychodziła ze zwrotnicy :) Druga połowa śruby (już ta bez gwintu) po lekkim puknięciu sama wyleciała z drugiej strony. 

Wszystko poskręcane na podłożonym klocku, tak by wymusić pozycję na kołach. Głównie w tym wszystkim chodzi o to by nie poobrywać gum na tulejach ;)

Najwięcej czasu zmarnowaliśmy na próbę odkręcenia końcówki drążka na samochodzie. Po nierównej walce, postanowiłem, że zrzucam osłonkę i wykręcam drążek i to była bardzo dobra decyzja. Bo o wiele lepszy dostęp do śrub itd. Próba rozkręcenia na dwa klucze i tak skończyła się ukręceniem w połowie końcówki ? także szybka decyzja i wyjazd do sklepu po dwa nowe drążki RTS-a. Szkoda, że w zestawach zawiasu tego nie dodają do kompletu. Bo zapewne w niejednym aucie jest problem z wykręceniem drążka. Co najlepsze. Po rozeznaniu z jedną stroną i kupnie drążka druga strona poszła nam we 2 w 1,5 h z demontażem i montażem... gdzie z 1 męczyliśmy się z pół dnia, przez właśnie próby wykręcenia końcówki drążka kierowniczego. Wbrew pozorom, po wyciągnięciu kolumny i zdjęciu plastikowej osłonki dostęp do śruby drążka jest dobry i wcale nie trzeba dużo siły by go wykręcić. Można wtedy dokładnie złapać wymiar suwmiarką ze starego i przenieść na nowy zestaw. Wiadomo, mając palnik, można by podgrzać i uratować drążki. Ale wezmę je do roboty i może uda się podgrzewając je odzyskać, bo drążki w porównaniu do reszty zawiasu stały pewnie i sztywno.

Skończyliśmy o 1.00 w nocy, u kumpla wymienialiśmy jeszcze tuleję tylnej belki, odboje na tylnych amorkach i rozkręciliśmy dwie strony z zawiasem. Jeden drążek poszedł, ale drugi też będzie musiał dokupić :P Dziś kontynuacja walki z zawieszeniem.

Powrót był przyjemny, całkiem inne wybieranie nierówności i reakcja kierownicy.  Nawet mnie nie ściągało, jedynie kiera jest lekko w prawo. Wiadomo, trzeba jechać na geometrię, ale teraz bynajmniej będzie można bez problemu ruszyć długości drążków ;)

Kilka fotek:

Przydatność ściągacza.

IMG_20180702_133121.jpg

Tylko jeden z nich nie miał luzów z całego ORI zestawu :P

IMG_20180702_135228.jpg

Tak zakończyła się próba rozkręcenia końcówki od drążka :P

IMG_20180702_150023.jpg

A tu już nowe RTS 92-05967

IMG_20180702_152347.jpg

Wstępne przyłapanie do kolumny górnych wahaczy.

IMG_20180702_160321.jpg

Montaż dolnych. Łącznik złapany na górną śrubę, by można manewrować wysokością zwrotnicy celem włożenia kolumny.

IMG_20180702_162849.jpg

IMG_20180702_171249.jpg

Przyłapanie górnych do zwrotnicy.

IMG_20180702_171235.jpg

No i piękny nowy drążek z końcówką :)

IMG_20180702_192553.jpg

Opublikowano

Piękna robota,teraz będzie cisza i inne prowadzenia auta ,ja rok temu robiłem podobnie ale RTS-sa  i jak na razie jest dobrze  ale km też dużo nie zrobiłem , może z 5-6  tyś , na szczęście całą wymianę robiła warsztat, ja nie miałbym do tego cierpliwości  :) 

Opublikowano
  • Autor

Dzięki Karol ;) ale cierpliwość jak cierpliwość, najważniejsze to mieć czym robić. Różne kombinacje kluczy 16 i 18 niezbędne. Do tego przydałby się mały palniczek, ściągacz do sworzni itp. Ważne, że ogarnięte. 

I przyznaje się bez bicia, że dzisiaj jestem strasznie obolały. Kolana, ręce, poobijane paluchy hehe :P Ale po południu znowu się rozruszam.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.