Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tak a propo wahaczy:

 

Osobiscie nie mialbym ani czasu ani glowy by dogladac co chwile jak sie zachowuja nowo kupione wahacze. I ta mysl, czy mi sie wysunie ktorys wahacz z tulei przy ciasnym i szybko pokonywanym zakrecie.

  • Odpowiedzi 2,7 tys.
  • Wyświetleń 242,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
  • Autor

Ten test to o dupe rozbić...

Ktoś dobrze napisał w komentarzu:

"Nie da sie rozpoznac jakosci plastiku i jego odpornosci , wytrzymalosci tylko go ogladajac"

Najważniejsze w tych wahaczach jest to, by zwrotnica nie wyrwała sworznia wahacza, bo wtedy koło nam się składa i jest masakra... Luz na sworzniu (jak złapiemy, to czuć jak wychodzi lekko do góry i na dół) dyswalifikuje wahacz...

Mogli zrobić test jaka siła potrzebna do wyrwania sworznia a nie bezsensowne łamanie...

Bo wyrobiona guma na tulejach to już mniejszy problem, tym bardziej, że takie tuleje można dokupić i wprasować (nawet ori)... Chyba w skv nikt jeszcze wyrwanego sworznia nie zgłaszał na forum, także zobaczymy teraz ile to u mnie polata.

Druga sprawa, nie każdy wyczuje zużycie zawiasu, dla jednego będzie to złom a inny powie, że nic się nie dzieje/nic nie czuje... Mam już kilka lat za sobą z wielowahaczami i po prostu wiem kiedy na nie pora :P

Edytowane przez kamil-vag

Opublikowano

Wiem, ze test nie jest za rewelacyjny ? i daloby sie go lepiej zrobic ale przynajmniej pokazane w nim jest jak wygladaja rozne osadzenia swozni. Szkoda, ze nie zrobili testow na zrywanie tulei przy skrecaniu.

Opublikowano
  • Autor

Ano właśnie ;) taki test by był super :P na zrywanie tulei i wyrwanie sworznia.

Opublikowano
14 godzin temu, kamil-vag napisał:

Racja, Karol ;) ale chyba jakbym sam nie modzil, tylko mialbym komus to zlecic to tez bym zalozyl inny zestaw z ta mysla zeby juz nie poprawiac, a tak to 30 min i banan podmieniony, bez zdejmowania kół, z kanału... Drugie 30 min i wymienione łączniki... 1h w dupe - nie wiem ile teraz za to krzyknąłby mechanik ale ze 100 na bide hehe

@Adam87  ok 1500  komplet z koncówkami

Kamil ,no w sumie racja ale pod warunkiem że masz właśnie dostęp do kanału i sam sobie zrobisz.Ja osobiście miałbym z tym problem , bo albo mechanik ,albo jechać do rodziców i się męczyć :)

Opublikowano
Godzinę temu, karol1981 napisał:

@Adam87  ok 1500  komplet z koncówkami

Kamil ,no w sumie racja ale pod warunkiem że masz właśnie dostęp do kanału i sam sobie zrobisz.Ja osobiście miałbym z tym problem , bo albo mechanik ,albo jechać do rodziców i się męczyć :)

Karol musisz zgłosić do zarządcy, żeby w garażu zrobili wam kanał lub podnośnik:naughty:

Opublikowano
2 godziny temu, Adam87 napisał:

Karol musisz zgłosić do zarządcy, żeby w garażu zrobili wam kanał lub podnośnik:naughty:

Nom przydał by się , ale  lepiej by było zarządcę zmienić bo z tym to nie ma o czym rozmawiać ,nawet trawy skosić im się nie chce . EOT :)

Opublikowano
  • Autor

Kanał by się przydał, ja też jeżdzę 12km do kumpla... Ale z drugiej strony może dobrze, że go nie ma :P bo bym z niego nie wyłaził hehe

Opublikowano

Też oglądałem na yt. Szoł zrobił niszczył wahacze wyskakiwały z pod prasy i tyle :D Kamil a jaki masz stosunek jazdy trasa miasto? jaki przelot roczny i ile Ci takie wahacze wytrzymywały? Jakich firm mieniałeś kpl? czy sztukami, partiami góra dół ? Pozdro

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, Bilder napisał:

Kamil a jaki masz stosunek jazdy trasa miasto? jaki przelot roczny i ile Ci takie wahacze wytrzymywały? Jakich firm mieniałeś kpl? czy sztukami, partiami góra dół ? Pozdro

Radek, ja dopiero wymieniałem ori zawias... 

Wsadziłem cały nowy zestaw SKV od Dystrybutora z forum. Po montażu i przejechaniu niecałych 200km wysunęła się tuleja gumowo-metalowa z banana, wystarczyło zdjęcie numeru wadliwej części i dostałem nową, poprawioną wersję, która już siedzi w aucie. Dodatkowo założyłem stare łączniki Lemfordera, bo te SKV nie budziły po tych 100km mojego zaufania :P To tyle, jeśli o wymianę chodzi...  W tym samym czasie montowaliśmy to samo do Passata. Tam problemu z tuleją nie było.

Jeżdżę różnie, ale więcej teraz trasy i ogólnie A4 ma odpoczynek, na rzecz Polo po swapie na 1.9 ^^ W tym roku km będzie naprawdę mało, bo ze względu na dzidziusia za daleko się nie wybieram... Ale w przyszłym roku już powinno wrócić do łask hehe :)

No i w końcu się wzięli i zrobili drogę do mojej roboty... kto był w Ostrowcu i miał sposobność się przejechać ul. Samsonowicza, wie jak zawiecha dostawała w d*pę :P Teraz będzie lotnisko hehe

Opublikowano

A widzisz tak pytam z ciekawości. No nic będę śledził ile to Ci polata. Ja ori zmieniłem na RTS'a i więcej raczej go nie wsadzę, szkoda przepłacać, po zimie wrzucę mu chyba MS sporta i zobacze jak z trwałością.

Opublikowano
W dniu 26.08.2018 o 16:30, Bilder napisał:

A widzisz tak pytam z ciekawości. No nic będę śledził ile to Ci polata. Ja ori zmieniłem na RTS'a i więcej raczej go nie wsadzę, szkoda przepłacać, po zimie wrzucę mu chyba MS sporta i zobacze jak z trwałością.

A co tam Ci się z tym rtsem podziało, ja założyłem i jak na razie Oki po ok 10 tyś km

Opublikowano

A jeszcze 3 lata nie minęły, a już stuku puku z prawej strony;) Muszę znaleźć czas i skoczyć na ścieżkę ustalić mniej więcej który ma luz co i jak, podjechać do gościa gdzie kupowałem i zapytać jak reklamacja wygląda.

Opublikowano
  • Autor
W dniu 26.08.2018 o 16:30, Bilder napisał:

po zimie wrzucę mu chyba MS sporta i zobaczę jak z trwałością.

W tym Passacie, co teraz też wkładaliśmy SKV, wcześniej ponad 2 lata śmigał właśnie MS. I tak szczerze drogi pokonywał bardzo dziurawe... i dziennie robił po 20 pare km do roboty... po zdemontowaniu byłem w szoku, sworznie sztywne, jedynie widać było, że gumy (w tulejach) mają już dość i łatwo się poddawały nawet w ręce... myślę, że jak za taką kasę to nawet dobrze mu to wyszło... gorzej własnie jak w Twoim wypadku, wyrzygać ok 1000 zł i niecałe 3 lata ? trochę bym się wkurw...

Opublikowano

Dokładnie kamil tak jak mówisz:D A jeszcze jestem ciekaw jak ma wyglądać reklamacja, demontaż montaż, zapewne zostanę z ręką w nocniku. Ale narazie jestem dobrej myśli i w przeciągu tygodnia będę wiedział co i jak ;) I myślę że MS na dwa lata za połowe tej kasy to nie jest taki zły wybór. A że montaż i demontaż ogarnę sobie sam to tylko koszty części i geometrii. Ale już Ci nie spamuje ;) Działaj coś, bo ja dokładek od Ciebie nie pomaluje brak $$. A zrobiłem coś 30tys km więc tako ....

Opublikowano
  • Autor

Licznik swoje odleżał, ale w końcu się doczekał... niektórzy mieli to szczęście mieć Color FIS w standardzie... z RNS-D kolorystyka zgrywa się super jak dla mnie :)

Podziękowania dla Karola (@Galetto) za przepisanie potrzebnych
danych z mojego do nowego licznika :) Super profi robota i tylko podmiana P&P bez konieczności bawienia się w przyuczanie, adaptację kluczy itd...

Aktywowałem sobie tylko w VCDS ikonkę świateł postojowych (bo była wykodowana) i dodatkowe menu na FIS...

Cieszy oko :):):)

IMG_20180830_183120.jpg

IMG_20180830_183152.jpg

MmsCamera_2018-08-30-18-52-47.jpg

 

 

Opublikowano

Git Kamil. Różnica jest ogromna między kolorem a czerwonym. 

Opublikowano

Powiało świeżością i teraz można patrzeć na fis z przyjemnością :kox: 

Opublikowano

Teraz jest super w kolorku:oklasky:

Opublikowano

Bardzo fajne auto i wiele przydatnej wiedzy w Twoim wątku. Dzięki za poświęcony czas, bo dzięki takim opisom my którzy zaczynamy modzenie mamy wyłożone wszystko jak na tacy. Dobra robota :hi:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.