Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)


kamil-vag

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, chudy92 napisał:

Pianka ma na celu wygłuszenie?

Tak, zdecydowanie wycisza, do tego od spodu okleiłem też osłonę na nowo... sporo ludzi już poszło w ten modzik i chyba każdy zadowolony z tej pianki :)

Pomysł od kolegi Tajfun211, ja dołożyłem do tego dodatkowo folię alu, po tym jak nie mogłem oderwać tego od glowicy ? strasznie mocny ten klej hehe

Wątek: https://a4-klub.pl/topic/362301-all-tdi-pd-pianka-wygłuszająca-silnik/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Teraz następny młodzik to chyba wpadnie doświetlenie zakrętów u mnie :), czekałem ciągle na testy  czy  z modułem z b7 pójdzie po can, ale jak widać hula :). Dzięki kamil-vag za informację :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to elegancko, że się kolektor trzyma :) szkoda, że teraz jak sam potrzebuje to nie mam gdzie se zrobić :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i trasa - według google map - 1193 km zrobiona w 11,5h wyjechałem o 8 i dojechałem przed 20. Jedna z najszybszych od kiedy nią śmigam. A jeszcze dokuczał deszcz, trochę przewężeń w DE i ciemność. Nie szczędziłem teraz, nawet spalanie wysokie ja nigdy 6,6l / 100 km. Najdłużej jak zawsze schodzi z dostaniem się z Ostrowca na S8, ale coś słyszałem, ze ma być ekspresówka Sandomierz - Kielce - Piotrków, było by dużo łatwiej i szybciej.

Kurde A4 od Wrocławia do granicy co roku to coraz gorsza ? nawierzchnia się robi tragedia jak na autostradę :P a złodzieje nowe dopłaty na drogi do paliwa itd...

Z autka zadowolony, jednak jak wszystko porobione (wyczyszczone turbo, kolektor i serwis PD, zawiecha + zbieżność, przeguby wewnętrzne) to zapierdziela, aż miło i idzie jak po sznurku... program zrobiony przez Karola też elegancki, bo czy to 5 czy 6 bieg nadal ochoczo się rwie do przodu :) 

Aż mnie h strzela, jak pomyślę, że kiedyś Nas zmuszą do sprzedania takich porządnych aut na rzecz jakiegoś ekogówna ?

Jedna rzecz mnie podirytowała, kolor żarówek :P moje osramy ultralife są wytrzymałe, ale żółte i paskudne... chyba trzeba będzie pomyśleć o jakiś soczewach, jakiejś modyfikacji i wstawić żarniki :P nie chcę żadnych white srajt itd... bo z rok i się jarają i kasa w błoto... Swoją drogą czemu te pacany nie dały homologacji na żarówki led w EU ? Dobrze ustawione lampy i by nikomu to nie przeszkadzało a drogi by były lepiej oświetlone przez lampy... z tego co tu wrzucają chłopaki na forum to naprawdę dają za***iście te ledy... z drugiej strony boję się, że mnie jakiś polizei dorwie w DE z pseudo bixenonami i co wtedy :P ? Dowali ojro i mi się odechce białego światła...

Pozdro ze szwabków ^^

IMG_20181113_154929.jpg

IMG_20181113_162003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil szerokości :hi:

Fajnie, że droga bezproblemowo przeleciała..

A kiedy wracasz do PL??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Wrocław - Zgorzelec ma się coraz gorzej, tiry, wąsko, brak pasów awaryjnych, ubytki jakbyś czuł że na kapciu jedziesz... Znam to doskonale... 

Na żarówki też się wkurzyłem, Tungsramy te co Ty miałeś wytrzymały u mnie 3 miesiące... Marketowe Philipsy za 2 dychy świecą o wiele dłużej... 

Fajnie, że furka się sprawdza, żal trochę że nasze A4-ko są coraz starsze, człowiek sobie myśli, że pojeździ parę lat, a zaraz to będą 20-letnie samochody, a ograniczenia, które są wprowadzane na diesle będą pewnie coraz bardziej powszechne... Lepiej o tym nie myśleć póki co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie utrzymana A4-czka, widać że dbasz.

Fajnie się czyta twój wątek,  jest konkretnie ?

Powiedz, jak oceniasz zawias skv,  nie odzywa się nic, jak z wykonaniem tuleji? 

U siebie w c5 zrobiłem błąd, wymieniłem tylko dół, a  jednak któryś górny wahacz poleciał, bo puka na nierownosciach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiekA80 Dzięki za dobre słowo ;) 

Jak na razie jest OK. Tylko, że ja śmigam teraz mało, zrobiłem po wymianie dopiero może z 4000 km. - to jest auto głównie w trasy, bo dookoła śmigam Polóweczką po swapie na 1.9 TDI ^^  Także u mnie to raczej pojeździ dłuuuugo heh. Co do wykonania nie można się za bardzo przyczepić, nie widać jakiś niedociągnięć na wahaczach, tuleje wydają się OK. Byłem teraz niedawno na przeglądzie to sztywno cały czas... ale co to za wyznacznik 4 tys km ? ? ? jedynie ten wadliwy banan narobił trochę strachu, no ale wymieniony w ramach reklamacji i jeździmy dalej ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji ;) Zmieniłem radyjko na Concert 2+. Kierownica działa teraz w pełni. Wygląda naprawdę ładnie. RNS-D sprzedałem za zadowalającą mnie kwotę :)

Co do dźwięku to przy odpowiednim kodowaniu wydaje mi się, że gra lepiej od RNS-D. Niektórzy narzekają na jakość dźwięku tego radia... ale można ustawić BASS, MIDDLE, TREBLE i gra naprawdę dobrze ze zmieniarki... radio jest gorzej, ale to myślę wina braku drugiej anteny FM. Musze kupić wzmacniacz z końcówką AF i w ciepłe dni się podmieni. Przy okazji wymienię głośniczek od PDC, bo założyłem ten co miałem pod ręką, ale z biegiem czasu twierdzę, że jest za cichy... ORI są o wiele głośniejsze...

Wnętrze trochę odmłodzone:

IMG_20181215_121150 - Kopia.jpg

IMG_20181215_121217 - Kopia.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamil-vag napisał:

ORI są o wiele głośniejsze...

Kamil zmień sobie kodowanie. Zakres głośności jest duży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kiedyś się bawiłem, spojrzę jeszcze raz... Ale jak będzie inna impedancja to może grać inaczej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a u mnie w rnsie też da się coś pobawić w kodowaniu, żeby mogło grać lepiej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz sprawdzić co tam masz ustawione itd, bo w sumie nigdy nie wiesz z jakiego auta wyciągnięte i co tam było poustawiane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już będę miał podpiętego kompa to odezwe się...     gdzieś za tydzień:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz jakby co kodowanie, nima z czym poszaleć, ale możesz sobie sprawdzić po kolei ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...