Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AQD] 2.8 v6 30v quattro OEM+


DaveLove

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę kilometrów za mną. Nowy zestaw sprawuję się bardzo dobrze i co najważniejsze bezproblemowo.

IMG_2899.jpg

IMG_2898.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2019 o 09:25, Rumaq napisał:

Jedyne co mnie pociesza to, że na zimę mam zestaw 16", więc i tak by to pewnie nie weszło :decayed:.

Wejdzie , na tarcze 312 z a6 c5 ,16" wchodzi na styk , przynajmniej ori felgi pięcioramienne :D 

Mam podobny zestaw tylko na tyle mam 288 wentylowaną (Przełożona z przodu na tył ) no ale ja mam ośkę :hi:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

312 na 16" to wiem, że wejdzie ale chodziło mi o tarcze 345, które ma @Randor. Te na pewno pod 16" nie wejdą i to mnie pocieszyło :grin:. Swoją drogą chyba już czas wrzucić zimówki na auta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 345 nie wejdzie żadna 16. Kupiłem 17 z a8 d2 i je dopieszczam pod zimę. Nawet ich nie mierzyłem i nie wiem czy wejdą na 100%. Podobno z 17 jest tak różnie:) Obym się nie załamał.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko trochę stało, ponieważ złapałem kilka bolączek.. Osłona przegubu, mocowanie xenon i najważniejsze problem z hamulcami. Pierwsze dwie usterki wczoraj udało się ogarnąć ale pozostaje problem z hamulcami. Komunikat błędu p1649 Powertrain Data Bus: Missing Message from ABS Controller. Doczytałem się, że to wina sterownika ABS, więc go podmieniłem na drugi ale błąd dalej pozostaje. Szukanie przyczyny trwa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Trops napisał:

:sad::sad:

Ten błąd wyskakuje u mnie jak b5 jest zepsute :grin:

Edytowane przez Rumaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić przewód od sterownika abs,otwórz wtyczkę i zobacz czy przewód jakiś się urwał się. Jak wszystkie ok to zostaje omomierzem sprzwdzic drogę od wtyczki abs do ecu,a jak tutaj wszystko ok to już ecu zostaje...

Ale czasami dziwne objawy sterownika abs pojawiają się przy słabym aku.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Rumaq napisał:

Ten błąd wyskakuje u mnie jak b5 jest zepsute:grin:

Edytowane przez Trops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, pila24 napisał:

Trzeba sprawdzić przewód od sterownika abs,otwórz wtyczkę i zobacz czy przewód jakiś się urwał się. Jak wszystkie ok to zostaje omomierzem sprzwdzic drogę od wtyczki abs do ecu,a jak tutaj wszystko ok to już ecu zostaje...

Ale czasami dziwne objawy sterownika abs pojawiają się przy słabym aku.

W poniedziałek będę sprawdzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik ma urlop i hamulce mają delikatną obsuwę.. Nie tracąc czasu, postanowiłem dokończyć wydech. Problemem były plecionki/złącza elastyczne, które wymieniałem w zakładzie specjalizującym się w tłumikach ale jakość pozostawiała wiele do życzenia i problem wracał po paru miesiącach. Wróciłem do RCP (tam robiłem kompletny wydech za katalizatorami) i Panowie zrobili porządek.

 

rumaq_exhaust.jpeg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ma się dobrze, mając trochę więcej czasu wolnego postanowiłem ogarnąć filtry + olej oraz zamontować rozpórkę od A6. W czasie montażu rozpórki, zerknąłem pod aku zobaczyć jak tam odpływ no i mała niespodzianka. Trzeba było to przeczyścić, bo woda nie miała gdzie uciekać.

IMG_3279.jpg

IMG_3296.jpg

IMG_3298.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal ten korek,dziurka w nim jest taka mała że zapcha się po miesiącu znów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pila24 napisał:

Wywal ten korek,dziurka w nim jest taka mała że zapcha się po miesiącu znów.

dokladnie, to samo mialem i wywalilem te gumowe badziewie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, teraz to już mi się nie chce znowu tego odkręcać. Dzięki za info, będę to miał na uwadze przy następnych pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abyś ryb nie łowił tam po deszczu...  kolega ma b5 i zapchało mu spływ pod obudową ecu - cała woda poszła do środka wewnętrzną stroną grodzi,poprzez dywanik kierowcy,kończąc podróż na dywaniku pod nogami pasażera za kierowcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...