Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się, czy może nie przejść z 10W40 na 5W40. Pacjent to polówka 6N1 1.9D AEF z 1996 r. przebieg ca. 300 000km nie bierze oleju wcale. Wlać 5W40 LM Synthoil HT czy może jednak 10W40 od LM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam jedno pytanie moze juz gdzies jest odpowiedz, bo na google nie moge sie doszukac sensownej roznicy miedzy Motylem 8100 x-clean a x-cess 5W40. Czy ktos wie czym to sie wgl różni >?

X-cess ma wyższą klasę jakościową API, bo SN. Natomiast X-clean ma klasę SM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam właśnie to w sprzedaży, rozchodzi mi się to dobrze, choć oleje są nie tanie.

Wysoki poziom chłopacy moi mechanicy mówili, i widać że jednak olej z górnej półki, odpowiednio LM/ VALVOILINE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na logikę to myślę że to dobry olej bo w końcu jest japoński a to co japońskie jest najlepsze

który jest japoński?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na logikę to myślę że to dobry olej bo w końcu jest japoński a to co japońskie jest najlepsze

który jest japoński?

eneos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komuś obiecałem wiec wklejam

tak wygląda wnętrze pokrywy oleju w moim silniku po 20000km na Liqui Moly Synthoil High Tech 5W40

5e9nnmsv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle! Ja w moiim jak poświecę latrką to niezły syf po Long Lifie, pomimo płukanki i roku jazdy na LM, chyba, trzeba będzie rozebrać i wyczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komuś obiecałem wiec wklejam

tak wygląda wnętrze pokrywy oleju w moim silniku po 20000km na Liqui Moly Synthoil High Tech 5W40

5e9nnmsv.jpg

Dev, wymieniasz olej co 20tyś? :shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam raz w roku bez wzgledu na przebieg a i tak nie robię wiecej jak 4-5tkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli serwisujesz auto zupełnie inaczej niż większość przeciętnych kierowców...gdybyś smażył silnik na jakimkolwiek oleju przez 15 tyś km (czyli 3 razy dłużej) to biorąc pod uwagę spadające właściwości oleju wraz z rosnacym przebiegiem to być może ta pokrywa wyglądałaby trochę inaczej. Bo nie ukrywam, ze ta Twoja jest okazem zdrowia silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wymiana oleju jest co 15 tys lub raz na rok, zależy co nastąpi pierwsze.

http://liquimoly.lubricantadvisor.mobi/Advice.aspx?lang=pol&m=1&type=f110c764d936f8b58c4508a26ecb96cd

Kuzwa Ty nawet podstaw nie ogarniasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wymiana oleju jest co 15 tys lub raz na rok, zależy co nastąpi pierwsze.

http://liquimoly.lubricantadvisor.mobi/Advice.aspx?lang=pol&m=1&type=f110c764d936f8b58c4508a26ecb96cd

Kuzwa Ty nawet podstaw nie ogarniasz.

jeżeli do mnie mówisz to oznajmiam że ogarniam podstawy. Równie dobrze możesz zalać silnik olejem, postawić auto na rok w garażu a po roku spuścić olej i mówić że nagaru nie ma...Kolega pokazuje czysty dekiel, ale trzeba jasno powiedzieć że to dekiel od auta które więcej stoi niż jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniam 2 x w roku LM 0W40 SYNTHOIL ENERGY ,albo raz w roku jak auto stoi , olej jest naprawdę bardzo dobrej jakości mam porównanie i nie zostawia syfu jak castrol :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...