Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Grzegorzu ja przeszedłem z pół syn 10w40 na full 5w40 valvoline syn power....zrobiłem to zaraz po kupnie auta i jest lepiej, ciśnienie oleju na fest nagrzanym trochę mam niskie ale tym się zajmę, dodam że nie wydaje żadnych dziwnych odgłosów a ma około 350 tyś i to dobrego jeb*nia . I sprawdź kompresję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bede miał w tygodniu ofertę z LM dla Ciebie:naughty:

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

---------- Post dopisany 12-07-2014 at 00:08 ---------- Poprzedni post napisany 11-07-2014 at 21:14 ----------

Dzisiaj przyszedł gosciu do sklepu i mówi ze chce litr oleju do ibizy. Pytam jaki?Mówi ze dopiero kupił i nie wie ale wymienić nie chce bo jak śwagier wymienil olej to mu silnik się zatarl i nie chce u siebie zmieniac:decayed:

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EM widziałem zdjęcia twojego silnika i tak czułem że nie jeżdzisz na 5w .Ja jeżdze na 5w 40 bierze jakieś tam znikome ilości ale to szczegół lepiej zalej 5w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w takim razie pomyślę nad zmianą... pewnie na Valvoline 5w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede miał w tygodniu ofertę z LM dla Ciebie:naughty:

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

---------- Post dopisany 12-07-2014 at 00:08 ---------- Poprzedni post napisany 11-07-2014 at 21:14 ----------

Dzisiaj przyszedł gosciu do sklepu i mówi ze chce litr oleju do ibizy. Pytam jaki?Mówi ze dopiero kupił i nie wie ale wymienić nie chce bo jak śwagier wymienil olej to mu silnik się zatarl i nie chce u siebie zmieniac:decayed:

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Dlatego nie rozglądam się za krajówkami ;) W Niemczech jest trochę inna kultura :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża mi sie wymiana oleju w silniku 1.8 ADR przebieg 305 tys. narazie odpukac pracuje ładnie, jeżdżę na oleju valvoline maxlife 10w40 czy przy takim przebiegu ten olej dla silnika wystarczy czy prubować coś innego np. jakiegoś motula ? Prosze o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża mi sie wymiana oleju w silniku 1.8 ADR przebieg 305 tys. narazie odpukac pracuje ładnie, jeżdżę na oleju valvoline maxlife 10w40 czy przy takim przebiegu ten olej dla silnika wystarczy czy prubować coś innego np. jakiegoś motula ? Prosze o opinie.

to bardzo dobry olej do twojego silnika i przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim ADR, 315 kkm nalotu przeszedłem już dawno na LM 5w40, najpierw po zakupie na 10w40 (bo baran jakiś minerał zalał) i po 10 kkm od razu płukanka LM + LM HT 5w40, pomimo swoich lat, to zupełnie inaczej silnik pracuje, jakby lżej, a i ubytku nie zauważyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualny olej to polsyntetyk tak ten valvoline 10w40 ? Natomiast 5w40 to juz syntetyk czyli ma wieksza lepkość ? zmiana Polsyntetyka na syntetyk nie niesie za soba problemow typy roszczelnienia wycieki ? I dlaczego 5w40 bedzie lepszy do takiego silnika ? Dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rhinbac

zerknij dobrze w watek, napewno sie dowiesz czemu warto

5w40 nie jest lepszy do twojego silnika tylko jest lepszy do wszystkich silnikow nie wspomne juz o 0wXX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualny olej to polsyntetyk tak ten valvoline 10w40 ? Natomiast 5w40 to juz syntetyk czyli ma wieksza lepkość ? zmiana Polsyntetyka na syntetyk nie niesie za soba problemow typy roszczelnienia wycieki ? I dlaczego 5w40 bedzie lepszy do takiego silnika ? Dziekuje za odpowiedz

Lej 5w40 i przestan powtarzac brednie starych taksowkarzy o rozszczelnianiu silnikow

Jak zyje zadnego nie widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie krótkie pytanko o olej do 1,8T BFB o przebiegu 100tyś. Do tej pory jeździłem na Motulu x-lite 0W-30 i byłem bardzo zadowolony. Niestety ten olej jest teraz ciężko dostępny, ponoć zastąpił go x-max 0W40 czy ten też będzie odpowiedni ?? Czy lepiej szukać dalej x-lite 0W30??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wiele razy wałkowany ale... Obecnie w 1.8T BFB mam zalany Valvoline 5W40 tylko... nie wiem dokładnie jaki :facepalm:

Poprzedni właściciel wymieniał a niestety na plakietce nie jest zaznaczone czy to SynPower, MaxLife, DuraBlend czy jeszcze coś innego. Chciałem dokupił 1l bo mi delikatnie ubyło na bagnecie po 4 tys. km. Jedyne wyjście to raczej zmienić olej chyba, że do 1.8T pasuje tylko jeden z Valvoline 5W40?

Przy zmianie - może być właśnie któryś z Valvoline syntetyk czy pakować stary i sprawdzony Motul x-cess 5W40 z pewnego źródła?

Do tego przed zmianą mam zamiar zalać płukankę co by mieć spokojną głowę i może trochę nagaru wypłukać - LM Engine Flush lub Millersa jakiegoś.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dokupić nawet litr Lotosa, przecież nic się nie stanie.

Wysłane batonikiem Kitkat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie krótkie pytanko o olej do 1,8T BFB o przebiegu 100tyś. Do tej pory jeździłem na Motulu x-lite 0W-30 i byłem bardzo zadowolony. Niestety ten olej jest teraz ciężko dostępny, ponoć zastąpił go x-max 0W40 czy ten też będzie odpowiedni ?? Czy lepiej szukać dalej x-lite 0W30??

Mozesz jeszcze sprobowac SSO 0w30 od ravenola bylem z niego bardzo zadowolony, teraz mam SSL 0w40na probe ale nastepna wymiana bedzie raczej na sso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś ma porównanie x-lite 0w30 do x-max 0w-40? Czy ten drugi jest tak samo dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...