Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Z jakich adapterów korzystasz? 

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Wyświetleń 585,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
W dniu 14.05.2023 o 00:17, Langista napisał(a):

Weź no to chociaż z trw..

Jakościowo lepsze mówisz?

Opublikowano

Bez porównania.

Opublikowano
2 godziny temu, Langista napisał(a):

Z jakich adapterów korzystasz? 

 Żadnych, siadają na zwrotnice jak złoto

 

Porozmawiałem z WRK Brakes, polecił mi:

"Najzwyklejsza gładka tarcza (jakakolwiek) i klocek Galfer Sport, DS2500, HAWK HPS5.0, Yellow. Do tego zacisku wchodzą też (i pasują) klocki z Megane 3RS".

Dodał, że dba xtreme klocki, są za twarde i palą tarczę(na tor wiadomo, że może być :D) 

 

Powiedziałem mu, że zastanawiam się nad DBA, to powiedział, że DBA jest bardzo dobrym produktem ale nie zawsze koniecznym, ale gdy wybiore dba i hawk HPS5.0 to będę bardzo zadowolony.

 

Edytowane przez Aleksandrooo

Opublikowano

Sprawdz czy masz proste i czyste piasty. 

Opublikowano
14 minut temu, Dev napisał(a):

Sprawdz czy masz proste i czyste piasty. 

Wszystko było zawsze dokładnie czyszczone, teraz z tarczami i tak będę to wymieniał, piasty i łożyska aby mieć pewność, że wszystko będzie ok. 

Edytowane przez Aleksandrooo

Opublikowano

Witam 

Będę zmieniał tarcze z 288 na 312 pytanie czy zaciski jarzma i blaszki osłabiające tarcze też są  większe. 

Opublikowano

Nie, różnica jest tylko w jarzmie. Nawet klocek jest ten sam co w 288.

Opublikowano
4 godziny temu, przem8 napisał(a):

Nie, różnica jest tylko w jarzmie. Nawet klocek jest ten sam co w 288.

Dziek wiesz może jaki jarzma pod tarcze 312

Opublikowano
30 minut temu, marian2321 napisał(a):

jaki jarzma pod tarcze 312

Numer jarzma? 569.

Opublikowano

Dzięki kolego

Opublikowano

Mam takie pytanie techniczne odnośnie klocków hamulcowych... Czy tutaj gdzie jest ta taśma 3M nie powinno być takiej nakładki ? Klocki kupione ze 2lata temu. O ile pamiętam w klockach innego producenta były z tyłu takie nakładki a tu tylko jakiś plasterek ?

IMG_20230518_114128348.jpg

IMG_20230518_114348074.jpg

Opublikowano

zdejmujesz te papiery i zakładasz klocki

Opublikowano

Czyli ten klej to taki gadżet który spełnia właściwości antywibracyjne i neutralizuje piski... 

Opublikowano

Ten klej z założeniu ma przykleić klocek do jarzma zacisku żeby lepiej i skuteczniej odsuwać/cofać klocek od tarczy po puszczeniu hamulca.

Opublikowano

Ja jeszcze zapytam czemu jest taka rozbieżność cenowa porównując te same części na stronach typu autodoc, iparts ogólnie sklepy samochodowe a najzwyklejszym Allegro? Chyba że krąży dużo podróbek podszywających się pod Oryginał danego producenta - po czym rozpoznawać towar na danym klocku, tarczy produkowany w Chinach?

Opublikowano
19 godzin temu, FabianB napisał(a):

Ja jeszcze zapytam czemu jest taka rozbieżność cenowa porównując te same części na stronach typu autodoc, iparts ogólnie sklepy samochodowe a najzwyklejszym Allegro? Chyba że krąży dużo podróbek podszywających się pod Oryginał danego producenta - po czym rozpoznawać towar na danym klocku, tarczy produkowany w Chinach?

Trafne pytanie. Można kupić za niską i wysoką cenę podróbkę niewiadomego pochodzenia 

Opublikowano
19 godzin temu, FabianB napisał(a):

autodoc

Tam niektóre rzeczy są droższe niż w aso ?

Opublikowano

Panowie nie śmiecąc nowymi tematami wymieniłem dziś te tarczę i klocki cały tył i tak wszystko super, tłoczki się cofnęły bez problemu poskładałem - cacy. Lecz pojechałem trasę 15km w jedną wracam do domu i macam, za kierowcą lewy tył trochę grzeję. Na podnośnik i sprawdzam koło się obraca lecz trochę obciera minimalnie, natomiast druga strona nie troszkę traca- piasta jest dupnieta. Na starym zestawie było okej no i niewiem czy zacisk do regeneracji czy się dotrze pomału? Wszystko wyczyszczone, nasmarowane...

Edytowane przez FabianB

Opublikowano

Czym czyściłeś piastę i co tam smarowałes i czym ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.