Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile pali Wam gazu?


maniak66

Rekomendowane odpowiedzi

trasa 5,5l/100km

miasto 8,0l/100km

i nie ważne czy na benzynie czy na gazie, pali tyle samo... póki co :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa 5,5l/100km

miasto 8,0l/100km

i nie ważne czy na benzynie czy na gazie, pali tyle samo... póki co :naughty:

A nie mówisz czasem o dieslu? :grin:

Jaki silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja spaliła niecałe 9l/100km w trasie przy prędkościach 100-140km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa 5,5l/100km

miasto 8,0l/100km

i nie ważne czy na benzynie czy na gazie, pali tyle samo... póki co :naughty:

A nie mówisz czasem o dieslu? :grin:

Jaki silnik?

1.6 ADP... :hi:

Ostatnio postanowilem wcale nie wylaczac klimy bo to w sumie przyjemne jak szybki nie paruja :naughty: to wzroslo do 8,2l/100km lpg...

Generalnie nie widze powodu aby mial palic wiecej na gazie, ale nawet jakby do 10 palil to bym mu to wybaczyl :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa 5,5l/100km

miasto 8,0l/100km

i nie ważne czy na benzynie czy na gazie, pali tyle samo... póki co :naughty:

A nie mówisz czasem o dieslu? :grin:

Jaki silnik?

1.6 ADP... :hi:

Ostatnio postanowilem wcale nie wylaczac klimy bo to w sumie przyjemne jak szybki nie paruja :naughty: to wzroslo do 8,2l/100km lpg...

Generalnie nie widze powodu aby mial palic wiecej na gazie, ale nawet jakby do 10 palil to bym mu to wybaczyl :wink:

Człowieku, napisz mi jaką masz instalację, na jakich konkretnych podzespołach, gdzie montowałeś i czemu niby Ci tyle pali. Wal na PW :slina:

Montuje gaz :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa 5,5l/100km

miasto 8,0l/100km

i nie ważne czy na benzynie czy na gazie, pali tyle samo... póki co :naughty:

Kolego jeżeli pali ci LPG tyle samo co PB to ja już bym się bał a po drugie to chyba pchasz ten samochód albo nie przekraczasz 50km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeżeli pali ci LPG tyle samo co PB to ja już bym się bał a po drugie to chyba pchasz ten samochód albo nie przekraczasz 50km/h.

A ile miałby palić skoro Twój 2.0 w automacie pali 11-15 :co: co również wydaje się być przyzwoitym spalaniem w tym przypadku :decayed:

Ej kurde, to przecież tylko 1.6 to ile ma to palić... Gazik jest z tego co kojarzę podobnie jak u Ciebie uris stag+regfasty...

Tak przy okazji to możliwe że PB paliłby mniej, gdyż gazownik przy montażu odkrył kilka niedociągnięć typu jakiś wężyk pęknięty, jakiś odpięty... (dobry z niego chłopina :naughty:) Aaaaaaaale teraz już nie będę tego sprawdzał bo i po co :decayed:

Oczywiście styl jazdy ma zapewne wiele do powiedzenia, ja jeżdżę "normalnie", płynnie (nie żadne zamulanie tylko zwykła jazda), nie deptam go od świateł do świateł znęcając się nad silnikiem (jak ktoś lubi ostry styl jazdy to chyba nie kupuje takiego auta z takim silniczkiem małym :naughty:)

Nie kumam Waszego zdziwienia :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie rozumiesz że LPG nie może palić tyle samo co PB ,gazu spala się od 20-30% więcej od PB a ty piszesz że pali ci tyle samo co PB to oznacza źle wyregulowana LPG rozwali ci głowice ,długo już jeździsz tak ? pomijam już fakt że ci pali 5,5L diesle to tyle pala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle wyregulowana instalacja dlatego nie jeździ gorzej niż na benzynie? :doh:

Powtórzę moje poprzednie pytanie... Ile według Ciebie powinno palić gazu autko z silnikiem 1.6 :co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle wyregulowana instalacja dlatego nie jeździ gorzej niż na benzynie? :doh:

Powtórzę moje poprzednie pytanie... Ile według Ciebie powinno palić gazu autko z silnikiem 1.6 :co:

moja ADP + GAZ paliła w mieście z klimą do 12l a na trasie min 8-9l gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle wyregulowana instalacja dlatego nie jeździ gorzej niż na benzynie? :doh:

Powtórzę moje poprzednie pytanie... Ile według Ciebie powinno palić gazu autko z silnikiem 1.6 :co:

moja ADP + GAZ paliła w mieście z klimą do 12l a na trasie min 8-9l gazu

bo tak pali, a też nie znęcam się na swoim, generalnie poniżej 10 w mieście to nie zszedłem nigdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to mi pali mniej :decayed: aaaaale, może gazik jakiś bardziej świecący tankuję :wink:

A może po prostu trafiłem na przyzwoitego gazownika (wiem że o to ciężko :decayed:), jakby nie patrzeć chłopina montował gazik 2 dni, a co do regulacji to po montażu jeździłem własnym stylem łagodnie/ostro, PB/LPG robiąc mu mapy po których ponownie wszystko regulował zanim oddał autko. A już nie raz u niego robiłem gazik, znajomi tak samo i też chwalą.

Generalnie tak jak pisałem, żadnej odczuwalnej różnicy w jeździe pomiędzy PB a LPG, spalanie 5,5/8,0 (8,2 z non stop włączoną klimą) :closed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to mi pali mniej :decayed: aaaaale, może gazik jakiś bardziej świecący tankuję :wink:

A może po prostu trafiłem na przyzwoitego gazownika (wiem że o to ciężko :decayed:), jakby nie patrzeć chłopina montował gazik 2 dni, a co do regulacji to po montażu jeździłem własnym stylem łagodnie/ostro, PB/LPG robiąc mu mapy po których ponownie wszystko regulował zanim oddał autko. A już nie raz u niego robiłem gazik, znajomi tak samo i też chwalą.

Generalnie tak jak pisałem, żadnej odczuwalnej różnicy w jeździe pomiędzy PB a LPG, spalanie 5,5/8,0 (8,2 z non stop włączoną klimą) :closed:

Przyszedł książę i dolewał gazu w trakcie jazdy. Tak wygląda ta historia?? Kolega myśli, że jak 2.0 pali 12 to jego nie może więcej jak 6:kox::grin: Co z tego, że mały silnik. Żebyś Ty bujnął to swoje cudo to potrzebujesz większego depnięcia niż ja w 1.8T. No chyba, że jak ktoś napisał max obroty u Ciebie 23k choć i wtedy nie było by łatwo. Auto ma swoją wagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym tu pisać kolega @sokal strzelił babola i teraz trzyma swoją wersje hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co te sprzeczki. pali mu tyle to niech pali i sie cieszy chlopak. moze akurat mu sie udalo. ja mam 1.8t turbo i przy dzisiejszych cenach gazu 2.87 za 50 zl przejade 200 km. normalna zwykla jazda. ale widze ze wiekszosc tu jest takich ze pali im duzo i poskramiaja tych co pali im mniej. widac ze nie oszczedzacie silnika. i but z kazdych swiatel. normalna jazda u mnie to dojazd do pracy 15 km prekdoscia 100-110. nie widze potrzeby szybciej leciec bo po co mam byc w pracy minute wczesciej. a zjara mi wtedy piec litrow wiecej w skali tygodniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pali dużo i poskramiają tych co pali mało... Kolego miałem A3 na sekwencji z silnikiem 1.6 i nie zszedłem poniżej 8.5 litra no więc porównując A3 do A4..... A jeśli Ty Magicbattle masz styl jazdy starszego Pana i dopiero na 5 biegu od prędkości 70km/h dochodzisz do tych 110km/h to współczuję Twojemu dwumasowi. Byłem wczoraj z kumplem po motor w sumie zrobiliśmy 242km. Przed wyjazdem do pełna po przyjeździe znowu. I wyszło nie całe 25l. Czy można to nazwać trasą?? Raczej nie bo dużo miast mieliśmy po drodze. NO i jeszcze Twój tekst, że nie szanujemy silników..... Śmiech na sali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wystarczy sprawdzić korekty krótkie i długie jak będą koło zera na PB i LPG to jest wszystko ok i niech pali te 5l. ale jak spala tyle samo LPG co PB to na 100% jest źle.. poczytajcie trochę o gazie i jego kaloryczności i chyba niektórzy nie wiedzą, że ten sam kilogram benzyny ma mniejszą objętość od gazu. Żeby mieszanka była stechiometryczna musi spalić LPG koło 20% więcej.. tyle w temacie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...