Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej silnikowy do A4 B9 2.0TDI


luki54321

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Jaki olej polecacie lać do audi a4b9 2.0 tdi 190km 2017r 170k nalotu? Dotychczas lałem 0W30 lecz zastanawiam się nad zmianą na 5W30 co o tym myślicie? Gdy na dworze jest poniżej 0 podczas rannego rozruch przez pierwsza minute słychać delikatne klekotanie. Stąd pomysł by juz przejść na 5W30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicze pytanie co lałeś za 0w30.. 

Z mojej strony mogę polecić eurol fs 0w30 i według moich testów, jest to idealny prawie olej do tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem auto pol roku temu. Nie eiem jski był lany wcześniej. Ja pol roku temu zalałem olej wolkswagena 0w30. Nie wiem jsk wcześniej było przy odpalaniu bo to moja pierwsza zima ale trochę denerwuje mnie ten klekot przez pierwsza minute i kilku mechaników poleciło zmianę na 5w30. Sam nie wiem co robić a zbliża się kolejna wymiana. Nie chciałbym zaszkodzić. Wiem ze wcześniej bul lanuly 0w30 ale nie wiem jakiej marki. Był serwisowany tylko w aso wymiana niestety co 30tys km więc pewnie też lali olej eolkswagena 0w30. Ja zmieniam co 20k i nie wiem jak lać teraz a chciałbym poprawić kulturę pracy silnika 

Screenshot_20230211_085234_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku zalałem 0w30 Shella, później poczytałem trochę opinii i też byłem niezdecydowany, jednak zdecydowałem że spróbuję i w styczniu zalałem 5w30 Motula.

Stwierdzam że nie widzę różnicy w działaniu silnika, wymieniam co 12-14 tyś. km

Edytowane przez MiruK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ORI 0W30 produkuje Shell i wcale nie jest to zły olej, osobiście do diesla wlałem ostatnim razem Total Quartz Ineo LL 5W30, wcześniej lałem Motul i też nie widzę różnicy, olej jak olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej naprawić to co dzwoni a nie próbować wygłuszyć to gęstszy olejem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Eurol Fs 0w30. Świetna oliwa do tego silnika, nie ustępuje Ravenol VMP.. Więc po co przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2023 o 22:31, ELLIOTT napisał(a):

Kup Eurol Fs 0w30. Świetna oliwa do tego silnika, nie ustępuje Ravenol VMP.. Więc po co przepłacać.

A gdzie kupić w necie żeby nie naciąć się na podróbkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem na Ravenol VMP, ostatnio zalałem Eurol Fs 0w30.

Różnicy prawie nie ma, Eurol może trochę wolniej nagrzewa się do 90stopni.

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2023 o 20:37, marco marco napisał(a):

A gdzie kupić w necie żeby nie naciąć się na podróbkę?

Brak podróbek na rynku. Możesz nawet na allegro. Ja kupuję w motoduch wysyłkowo lub stacjonarnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A używa ktoś taki olej jak mannol 5W30? Kupiłem niedawno samochód i silnik zalany jest takim olejem, nie wiem czy lać dalej taki czy inny? 🤔 dodam jeszcze że przebieg 180tys 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...