Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

a masz czujniki zużycia klocków w hamulcach? czujnik od poziomu płynu spryskiwaczy? bo jeszcze nie widziałem, żeby pojawiał się błąd płynu chłodniczego.

jak nie masz to oba piny musisz podać na mase

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie błąd płynu chłodniczego tylko zbyt mały poziom lub za wysoka temperatura płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem spalanie i na pełnym baku pokazuje ok. 750 km do przejechania (manetka jeszcze nie doszła, ale wskazanie chyba dobre).

Podpiąłem również czujnik temperatury oleju do zielonej kostki licznika pin 21, ale wskaźnik stoi w miejscu (przewód biało-niebieski znalazłem w pierwszej wtyczce od lewego błotnika kierowcy przy ECU).

Czy to jest na pewno ten przewód i czy podpiąłem pod prawidłowy pin z kostce zielonej??

Skoro miałem ten przewód to chyba mam czujnik oleju, a przy chłodniczce oleju mam wkręcony jakby czujnik od strony wnętrza pojazdu (od niego wychodzi przewód biało-brązowy).

W liczniku bez FIS-a miałem wskaźnik temperatury zewnętrznej do którego była wtyczka 10 pinowa, do której dochodziły 4 przewody.

Obecnie jeden z nich czyli żółto-brązowy mam podpięty pod pin 5 w kostce czerwonej, a za co są odpowiedzialne pozostałe 3 przewody w starej kostce??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielona kostka pin 21 odpowiada za temp. oleju powinieneś do podpiąć do niebiesko- białego w kostce czarno fioletowej jeśli masz czujnik w podstawie filtra oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W liczniku bez FIS-a miałem wskaźnik temperatury zewnętrznej do którego była wtyczka 10 pinowa, do której dochodziły 4 przewody.

Obecnie jeden z nich czyli żółto-brązowy mam podpięty pod pin 5 w kostce czerwonej, a za co są odpowiedzialne pozostałe 3 przewody w starej kostce??

Pewnie masa, zasilanie i podświetlanie wyświetlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielona kostka pin 21 odpowiada za temp. oleju powinieneś do podpiąć do niebiesko- białego w kostce czarno fioletowej jeśli masz czujnik w podstawie filtra oleju

Tak zrobiłem, ale wskazówka ani drgnie.

Ten przewód dalej nigdzie nie idzie do środka pojazdu, wiec gdzie podłączony jest drugi koniec tego przewodu??

Ma ktoś zdjęcie jak wygląda ten czujnik zamocowany w podstawie filtra oleju (chodzi o miejsce w podstawie filtra oleju)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jest nigdzie podłaczony bo nie było wskaźnika temperatury i własnie masz sie do tego przewodu wpiąc pinem 21 w liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jest nigdzie podłaczony bo nie było wskaźnika temperatury i własnie masz sie do tego przewodu wpiąc pinem 21 w liczniku.

Tak zrobiłem, ale pytam gdzie jest drugi koniec przewodu, skoro nie mam czujnika??

Przy liczniku już mam w zielonej kostce pin 21, ale drugiego końca gdzie szukać skoro nie mam czujnika??

Czy jest możliwe, ze kładli sam przewód, ale bez czujnika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wisi wtyczka w okolicach czujnika ciśnienia oleju bo ten od temperatury jest obok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam sie do tematu... i mam pytanie jak jest z zgraniem immo?? bo jestem zielony z elektroniki. z elektrykiem dogadalem sie i mi wszystko podepnie ale jest problem z immo bo zupelnie nie wiem jak to trzeba zgrac zeby wszystko dzialalo. Autko mam z 97r chyba z Kwietnia... manetke juz mam teraz czekam na licznik i chce sie za to jakos zabrac. Z gory dzieki :wink4::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mowimy tu o full FISie nie o 1/2... a jak musze podpiac manetke zeby dzialala?? teraz obecnie w liczniku mam 20pinow?? a ile musi miec fis?? i czy wszystko bedzie chodzic(ladowanie, temp.oleju) i czy Km zostana te same co mam obecnie czy te co beda na liczniku?? oraz co bedzie jezeli kupie licznik od anglika?? wiem ze napewno juz to gdzies bylo ale za duzo jest tych stron zeby czytac :naughty: z gory dzieki chlopaki :good::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes leniwy... :szukaj: w pierwszych 10 stronach masz wszystko napisane, ale co do manetki to napisze... wychodzi z niej kostka (zdjecie jej jest w ostatnich moich postach - popatrz) i, albo kupujesz 2 czesc kostki i wpinasz sie do niej - 4 kabelki, albo ucinasz przewod co idzie do kostki i lutujesz z kabelkami co ida do fis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...