Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przygasająca jedna górna linia na fisie to chyba nie jest dobry znak?

Wziąłem od gościa licznik za 150zł :gwizdanie:

_________________________________________________

Wyświetlacz FISa cały i zdrowy, czasem przygasają zegary ze wskazaniem paliwa i temperatury oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest dokładnie z tą diodą albo żarówką ale jak licznik z benzyny to nie wiem czy tam jest ta żarówka sprawdź bo błąd wskazuje na przepaloną żarówkę od świec tylko nie wiem jak dokładnie jest z licznikiem od benzyny w dieslu, może ktoś jeszcze się wypowie

Chwilę temu rozkręciłem licznik i faktycznie w tym miejscu nie ma po prostu diody.... Szkoda, że nikt wcześniej tego nie napisał, to bym się poważnie zastanowił nad licznikiem z benzyny...

[br]Dopisany: 31 Lipiec 2010, 12:07_________________________________________________Panowie gdzie można kupić oryginalne tarcze do VDO z fis?

Dzisiaj licznik poleżał parę minut na siedzeniu, podczas gdy walczyłem z tempomatem, tak że słońce grzało na nie i te pie.... zamienniki tarcz z allegro się skurczyły w dwóch miejscach :wallbash: Teraz mam szpary po lewej i prawej na prędkościomierzu :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie można kupić oryginalne tarcze do VDO z fis?

Dzisiaj licznik poleżał parę minut na siedzeniu, podczas gdy walczyłem z tempomatem, tak że słońce grzało na nie i te pie.... zamienniki tarcz z allegro się skurczyły w dwóch miejscach :wallbash: Teraz mam szpary po lewej i prawej na prędkościomierzu

a nie da się za reklamować tego badziewia :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie da się za reklamować tego badziewia :mysli:

I znowu ma mi przysłać na nowo to gówno.. Teraz wolę ori. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Po wymianie licznika z fisem wersja eu od benzyny strasznie zaniża obroty. Na wolnych obrotach pokazuje 500\ob na minutę przy starym liczniku było 900\obrotów na min i tak samo w czasie jazdy oszukuje na km i obrotomierzu w stosunku do starego licznika. Nie wiem co mam zrobić z tym fantem bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Po wymianie licznika z fisem wersja eu od benzyny strasznie zaniża obroty. Na wolnych obrotach pokazuje 500\ob na minutę przy starym liczniku było 900\obrotów na min i tak samo w czasie jazdy oszukuje na km i obrotomierzu w stosunku do starego licznika. Nie wiem co mam zrobić z tym fantem bardzo proszę o pomoc

Został poprawnie zakodowany? W benzynie powinieneć mieć coś takiego (dwie pierwsze wg. uznania): 00142

Kanał 17 instuments -> 07 recode. Dotyczy tam gdzie „?”.

??XXX:

00 - bez dodatkowych opcji

+01 - kontrola zużycia klocków hamulcowych

+02 - kontrolka nie zapiętych pasów

+04 - niski pozom płynu w spryskiwaczach

+16 – nawigacja

XX?XX:

0 - Niemcy

1 - Europa

2 – USA

3 - Kanada (jak Europa, ale więcej komunikatów dźwiękowych)

4 – Wielka Brytania

5 – Japonia

XXX?X: (jaki silnik)

4 - 4-Cylindry

6 - 6-Cylindry

8 - 8-Cylindry

XXXX?:

0 - TDI ,

2 - benzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z zarowkami podswietlajacymi FIS? U mnie wszystko zawsze swieci na czerowno? Nawet rezerwa. Moze ktos pomoc ;)? Ktoras zarowka powinna byc normalna biala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak sprawdzić czy wyświetlacz w ogóle działa bez rozbebeszania wnętrza (by dostać się do wtyczki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak sprawdzić czy wyświetlacz w ogóle działa bez rozbebeszania wnętrza (by dostać się do wtyczki)?

Uruchom test licznika VAG'iem. Sprawdza on m.in czy wszystkie segmenty wyświetlacza świecą prawidłowo, oświetlenie licznika itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wymianie na fis sygnał dzwiekowy nie dziala czy trzeba go jakos zakodowac ????

głośniczek uwalony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak sprawdzić czy wyświetlacz w ogóle działa bez rozbebeszania wnętrza (by dostać się do wtyczki)?

Uruchom test licznika VAG'iem. Sprawdza on m.in czy wszystkie segmenty wyświetlacza świecą prawidłowo, oświetlenie licznika itp.

Tylko, że ja mam licznik z fisem w pokoju, niezamontowany i chcę sprawdzić czy działa.

Vag ma wejście usb i to,które podłącza się w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz licznik na stole, kompa, kabel, zasilacz 12V to też możesz podpiąć i sprawdzić

Krótka rozpiska jak podpiąć licznik "na stole" z wykorzystaniem zasilacza 12V:

Złącze żółte, 26-pin

pin 18 - minus lub pin 19 - minus

pin 20 - okablowanie diagnostyczne (jeśli chcemy podpiąć się VAG-iem do licznika "na stole" pod ten pin podpinamy linię K z interfejsu, należy pamiętać, że do interfejsu należy również podpiąć plus i minus)

Złącze niebieskie, 26-pin

pin 3 - plus lub pin 4 - plus

Liczniki podpinasz pod zasilacz i za pomocą interfejsu i kompa wykonujesz testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja mam złącza 32-pinowe (licznik po 2000 roku). Wiesz może jak Twoją rozpiskę zastosować w złączach 32 - pinowych ?

Podłączałem w pracy licznik pod baterie, według opisu bin85-a:

Zasilanie +12V na 1 i 23 masa na 7 lub 9 (są ze sobą połączone) i licznik odpali.

Ale wyświetliły mi się tylko kontrolki na tarczach zegarów a wyświetlacz fis nie ;(

_________________________________________________

Zapalił mi się fis ale nie działa podświetlenie zegarów. Miał być sprawny a są dwie martwe linie. Jakoś to przeżyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten licznik podobno może chodzić u mnie

http://allegro.pl/item1121186647_audi_a4_b5_2_6_2_8_licznik.html

Czy ktoś miał kontakt z tym sprzedawcą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich . a jak podprowadzic kabel temperatury i oleju bo na tym fisie sa ikonki ale one nie dzialaja . bo jak wylaczylem bezpiecznik z abs to tylko byla zolta kontrolka abs a powinno byc tak jak na starym ze jeszcze kontrolka czerwona w nawiasie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś potrafi mi udzieli jednoznacznej odpowiedzi którymi kablami trzeba podłączyć symphony do Fisa VDO rok 2001 czy mam podłąćzyć 3 kabelkami ENA Data i CLOCK czy tylko 2 CAN H i CAN L, bo jedni uważają że 3 a drudzy że 2, podłączyłem i tak i tak i nie chce działać kodowanie licznika na kanale 62 jest 1 czyli gra, kodowanie radia 205 czyli 2 wyświetlacz powinien działać, na kanale 6 w radiu Second Display status NOT OK. W liczniku błąd "brak kouminikacji z radiem". A może trzeba podłączyć CAN h i CAN l i dodatkowo kabelek ENA????

Może znajdzie się jakaś mądra głowa do pomocy. :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...