Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

Licznik już założony ale chcialbym podpiac kontrolę żarówek ma ktos na sprzedaż gniado przekazniks bo sam przekaznik dostałem. Prosze na PW jesli ma ktos na zbyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań odnośnie montażu licznika z FIS. Rocznik pacjenta to 1995. Ostatnio licznik przestał cokolwiek pokazywać co zmusza mnie do jego wymiany.

Tylko, że mam kilka problemów najważniejszy to kluczyk serwisowy - mam tylko ten niestety - czyli rozumiem, że w tym momencie przekładka jest utrudniona?

Do licznika potrzebna jest manetka czyli powiedzmy ok 100zł jak nie więcej ona kosztuje.

Jest gdzieś wyjaśniona "instalacja FIS"? jakoś nie mogłem znaleźć takiej krok po kroku.

Czy lepiej wyjdzie kupić "zwykły" licznik - koszt 50zł - w razie awarii "nowego" licznika można z 2 zrobić 1? :)

Rozumiem, że najpierw trzeba sprawdzić numery zamontowanego licznika i na ich podstawie dobrać nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań odnośnie montażu licznika z FIS. Rocznik pacjenta to 1995. Ostatnio licznik przestał cokolwiek pokazywać co zmusza mnie do jego wymiany.

Tylko, że mam kilka problemów najważniejszy to kluczyk serwisowy - mam tylko ten niestety - czyli rozumiem, że w tym momencie przekładka jest utrudniona?

Do licznika potrzebna jest manetka czyli powiedzmy ok 100zł jak nie więcej ona kosztuje.

Jest gdzieś wyjaśniona "instalacja FIS"? jakoś nie mogłem znaleźć takiej krok po kroku.

Czy lepiej wyjdzie kupić "zwykły" licznik - koszt 50zł - w razie awarii "nowego" licznika można z 2 zrobić 1? :)

Rozumiem, że najpierw trzeba sprawdzić numery zamontowanego licznika i na ich podstawie dobrać nowy?

Co do kluczyków to Immo masz poza licznikiem, wiec tym się nie martw. Manetka to koszt maks 50-60 zł. Co do reszty to musisz sobie pomyśleć czy chce Ci się bawić w podłączanie itd. No i czy chcesz montować licznik ze swojego rocznika czy już poliftowy z białym podświetleniem. Wszystko jest opisane w tym temacie, tylko trzeba trochę poszukać, bo część jest w jednym poście co innego znowu w innym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej zasadzie działają przyciski w manetce w przedlifcie?

Włożyłem już licznik z FISem, ale jeszcze nie mam manetki.

Czy jak dotknę pin np. "góra" do masy to zadziała jakbym nacisnął przycisk?

Sorry za głupie pytanie, ale nie chce żeby się coś posypało. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/5854-Efekt-wymiany-licznika-na-FIS#entry4560723

Zobacz ostatni obrazek z tego postu. Masz tam podłączenie manetki z przedlifta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem potwierdzic fakt montazu zamienników czujnika oleju, broń boze tego gówna nie kupować, nadaja sie tylko do gaszenia sensoru na FIS... Przełożylismy ori czujnik w miske i temperatura oleju zaczeła pokazywać wskazania, tak wiec swap licznika poliftowego w miejsce analogu wraz z zmiana miski na alu uważam za udany

14753770_1100088970060939_46123931848630

Takze jak ktoś będzie robił wymiane miski to niech nie przychodzi mu do głowy zakup zamiennika... syf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzynce czujnik zamiennik działał w sposób zaprogramowany , po około 5 minutach wzrastał do 120 i tak zostawał ;) nieważne jak silnik gorący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzuci ktoś w której kostce w ACK w B5 jest kabelek od temp oleju ? Bede zakładał licznik z FISem a ja mam inaczej w ABC :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy vag commanderem 1.4 zrobie koretke licznika? Moj stary mial niby 270k, nowy (z fisem) ma 500k.

Ewentualnie czy odczytam oryginalny przebieg commanderem? Rok auta 97.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy vag commanderem 1.4 zrobie koretke licznika? Moj stary mial niby 270k, nowy (z fisem) ma 500k.

Ewentualnie czy odczytam oryginalny przebieg commanderem? Rok auta 97.

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz moze jakas sprawdzona wersje? Probowalem kilka, ale nie moge sie polaczyc.

Na wersji z komunikatem "dog initiation failed" slychac, ze sie probuje polaczyc, ale niestety wywala ze sie nie udalo.

Probowalem na W7 i 10.

XP musze miec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który rok auta?

1996/1997 generalnie przedlift.

4 kostki w ECU.

Kabelek wg schematów powienien być w pinie 4 czarnej 10 pinowej wtyczki koło ECU ( te co do kabiny idą ) - kolor niebiesko-biały

Tak samo jest w roczniku 96/97/98

oczywiście może być brak czujnika jak i kabelka w wiązce

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...