Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

tempomat na 100% nie ma nic wspólnego, sa tylko trzy wyjścia jeśli zegar przechodzi test w VAGu: zły lub uszkodzny czujnik, uszkodzona wiązka lub wiązka idzie do złego pinu w zegarach. Jutro będę miał oryginalny nowy czujnik Hella 1J0 907 660 B i zobaczymy czy pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

d*pa

wymienialem licznik z full fis-a na full fisa i po wymianie - caly wsad przerzucilem - TEMP oleju nie dziala

wymienialem czujnik w misce na zamiennik dalej nie dziala

grzebalem w hex-ach tez nic

nie wiem od czego to zalezy

chyba ze trzeba gdzies w nowym liczniku wpisac vin?

nie mam pojecia a wszystko juz przegrzebalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arre a kable ok?? wtyczka cała ?? może pin się wypiął ?? elektrycznie jest ok ?? (połączenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy jak przyciemnić fis, jestem po wymianie wyświetlacza i teraz świeci mi on dużo jaśniej od pozostałych wyświetlaczy, przebiegu i godziny. Czy macie może jakiś sposób aby to ściemnić? może jakąś folię nakleić czerwoną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d*pa

wymienialem licznik z full fis-a na full fisa i po wymianie - caly wsad przerzucilem - TEMP oleju nie dziala

wymienialem czujnik w misce na zamiennik dalej nie dziala

grzebalem w hex-ach tez nic

nie wiem od czego to zalezy

chyba ze trzeba gdzies w nowym liczniku wpisac vin?

nie mam pojecia a wszystko juz przegrzebalem...

jaki czujnik wsadziłeś ? nr i firmę ?

Jeśli w VAGu w grupie 007 poz 2 nie pokazuje nic to znaczy, że to nie jest wina zegarów ;)

http://s7.postimage.org/n3wnoyp07/f67091d7442cd5ebmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już napisałem w osobnym temacie zapytanie, ale zapytam też tutaj. Montował ktoś do A4 pływak z A6? Bo ja mam blaty z A6 właśnie i mam pływak z A6 - po cholere mam grzebać w hexach, skoro mogę pływak zmienić. Tylko jest różnica we wtyczce i ilości kabli... Ktoś ogarnia rozpiskę? Chyba, że arre masz gdzieś rozpiskę w hexach który wers odpowiada za wskazania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż śledzę ten wątek bo zastanawia mnie jedna rzecz nikt nie pisze jak rozwiązał temat air bag. Ja nadal nie mam pomysłu jak odwrócić ten sygnał. Auto z roku 1996, licznik z 1999 anglik o nr 8DO 919 030 HX. Poprzedni był VDO a ten chyba też jest VDO bo z tyłu na plastikach jest to oznaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test zegarow przechodzi normalnie.... po zagrzaniu sie oleju i zgaszeniu silnika wskazowka po ponownym przekreceniu zaplonu podnosi sie - pokazuje aktualna temp po czym opada szybko do pozycji wyjsciowej - to wyklucza wtyczke kable itp

CO do czujnika w misce i na ori i na zamienniku jest tak samo... blad zrobilem ze stary licznik sprzedalem zanim doszedlem z tym do ladu :/ teraz nie mam na to pomyslu

Kaju mam gdzies ktora linijka za to odpowiada... ale nie moge tego znalezc :/ jak bym mial chwile dluzsza to poszukam jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test zegarow przechodzi normalnie.... po zagrzaniu sie oleju i zgaszeniu silnika wskazowka po ponownym przekreceniu zaplonu podnosi sie - pokazuje aktualna temp po czym opada szybko do pozycji wyjsciowej - to wyklucza wtyczke kable itp

CO do czujnika w misce i na ori i na zamienniku jest tak samo... blad zrobilem ze stary licznik sprzedalem zanim doszedlem z tym do ladu :/ teraz nie mam na to pomyslu

Kaju mam gdzies ktora linijka za to odpowiada... ale nie moge tego znalezc :/ jak bym mial chwile dluzsza to poszukam jeszcze

Widzę Arku że dalej cię to męczy i szukasz rozwiązania :) bardzo dobrze bo mnie też to męczy ale ja już nie mam pomysłu bo skoro na różnych licznikach nie działa na różnych czujnikach też nie działa więc za bardzo nie ma co zmieniać już :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek meczy meczy bo nie lubie jak cos nie dziala zwlaszcza jak wydaje sie proste a nie jest... wg mnie to gdzies programowo cos jest nie tak albo brak zgodnosci ale co i jak to nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś licznik i czujnik i bez zmiany wiec może czas na nowo wiązkę zrobić bo tego chyba nie próbowaliście , może jednak gdzieś we wiązce siedzi chochlik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie czytasz :facepalm: jaki chochlik we wiazce jak temp pokazuje ale po wylaczeniu zagrzanego silnika i po ponownym przekreceniu stacyjki - pokazuje jakies 3-5 sekund

WG Ciebie co kabelek sie rozlacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytam

I dlatego z tego co piszesz wynika ze problem siedzi w przekazywaniu sygnału podczas rozgrzanego auta

Wiec nie jest to wina zaprogramowania tylko reakcji na temperaturę

Nic nie tracisz robiąc nowa wiązkę bo i tak nie działa tak jak powinno , a może jednak, jak to nie pomoże to z czystym sumieniem powiesz ze sprawdziłeś wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki a mial ktos problem z tym że obrotomierz nie działa?? mam autko z przedliftu, wsadziłem licznik po lifcie 2 zegarki cyfrowe fisik i obr nie żyje, stoi na dębowo.. dobrze myślę że to wina zegarów, bo może być coś sterowane po CAN`ie a u mnie nie ma i lipa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki a mial ktos problem z tym że obrotomierz nie działa?? mam autko z przedliftu, wsadziłem licznik po lifcie 2 zegarki cyfrowe fisik i obr nie żyje, stoi na dębowo.. dobrze myślę że to wina zegarów, bo może być coś sterowane po CAN`ie a u mnie nie ma i lipa??

Obroty nie idą po CANie. W B5 po CANie idzie jedynie w polifcie i obsługuje info FIS (szara wtyczka pin 5 i 6), kontrola trakcji/ABS (zielona wtyczka pin 18 i 19) oraz moduł komfortu (zielona wtyczka pin 22 i 23 ale tylko w przypadku aut z automatyczną skrzynią).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...