Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy wahacze polecacie ?


kred

WAHACZE W NASZYCH A4  

740 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie wahacze polecacie ?



Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem MS jakieś 2 tygodnie temu. Zrobiłem już 2,5 kkm i jest super. Przy okazji wymieniłem drążki i końcówki.

Gość na warsztacie wymieniał około 5 godzin z ustawieniem zbieżności.

Mała uwaga, a mianowicie przy wymianie samodzielnej dokręcajcie wszystkie śruby w pozycji roboczej zawieszenia a w warsztacie zwróćcie uwagę na to mechanikowi.

Witam.

Dzisiaj (02.06.2010) mam już nalatane na tych zawiasach około 50kkm. Zero luzów i cisza. Tak więc polecam.

P.S. Drogi po których się poruszam to w 70% drogi dziurawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja zrobiłem na nich 30000,są ok ale końcówki o kant ... rozwalić szlag je trafia na połączeniu gumowym gwintu a końcówki i to jest słaby punkt tych końcówek. Pierwszą wymieniłem po 5 tyś km a druga właśnie siada i dokładnie tak samo. Na końcu końcówki montowanej do wachacza nawet nie drgnie tylko tama wewnątrz na gumowym "amortyzatorku". Wachacze tak końcówkie NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na MS zrobiłem 15kkm i ani 1 stuknięcia narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie 1

ja też już mam MS :) tylko male pytanie bo mam wywalone górne wachacze, dolne ok sztywne, czy wymieniac wszystkie odrazu?? chyba troch szkoda

pytanie 2

do tych co przelecieli powyżej 20tyś na MS jak wyglada wasz styl jazdy?? po jakich drogach jezdzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucaj MS i tyle :) za 1400 to masz 3 x ms bez mala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o firmie Herzog. Ostatnio w Lider Service mi je proponowali bo podobno sa OK. Na alegro to coś kosztuje 700zl komplet :mysli: . Połowe tego co Lemforder :shocked: ale mam obawy co do jakosci. Ktos je stosowal?

nad tymi bym sie zastanowil kompletem ja kupilem dwa wahacze dolne za 380zl to za komplecik wychodzi o kolo 1800zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ja mialem pecha czy Lemfordera to straszna kiszka w tamtym roku wymienialem 2 wahacze gorne bo sie zaczely tluc kupilem 2 wahacze Lemfordera i po 1 miesiacu wybily sie tuleje z nich jak wyciagnolem je to powypadaly oddalem na gwrancje i dostalem odpowiedz ze auto mialo podczas uzytkowania tych wahaczy dzwona i dlatemu wahacze ulegly zniszczeniu zdenerwowalem sie troszke i kupilem znow tej samej firmy pojechalem do serwisu zeby mi wymienili i co po 1miesiacu znow to samo cos skrzypi itp pojechal do serwisu wyjeli i znow oddalem na gwarnacie z kwitem z serwisu ze auto nie mialo dzwonu itp na odpowiedz czekam juz 4 miesiace :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I u mnie zaczeło stukać :kwasny:

tak samo jak wszyscy zastanwiam sie nad kupnem kpl master sport, jest tu troche dobrych opnii na ten temat

Może ma ktoś jakies dojścia do hurtowni to by sie zrobiło zakup grupowy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zalozone Master sport, jutro wymieniam lewy dolny tylny wahacz! :confused4: po przebiegu 16tys, a prawy dolny tylny powoli zaczyna miec juz luz ale jeszcze nie czas na niego, wkurzony troche jestem ale no coz we Wroclawiu sa za***iste wyrwy po zimie :disgust: kupilem teraz delphi i zobacze, ori bumerang 250-260zl TRW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo :) Studiując forum doszedłem do wniosku ze tylko Lemforder i w minioną sobotę sobie je wymieniłem :) Malinowa jazda :> Tylko Ciekawe ile dadzą rady polskim nawierzchniom :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez już mastery stukają i to z 2stron chyba aż 4 sztuki mają luz,mysle że pożadny montaż ma też na to wpływ... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez już mastery stukają i to z 2stron chyba aż 4 sztuki mają luz,mysle że pożadny montaż ma też na to wpływ... :mysli:

A ile czasu juz jeżdzisz

Ja na febi z przodu jeżdze ok 1 roku zrobiłem 20pare tys i też juz sie odzywają :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez już mastery stukają i to z 2stron chyba aż 4 sztuki mają luz,mysle że pożadny montaż ma też na to wpływ... :mysli:

ma ogromny wpływ,podstawa to niedokręcanie do końca gdy auto jeszcze jest na podnośniku,tylko po opuszczeniu i "dotarciu" wahaczy, a niestety jeszcze wielu mechaników nie wie o tym albo zapomina :no:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja świeżo pow ymianie górnych 4 szt i koncówek oczywiście MS, dolne mam jeszcze sztywne TRW kupilem auto na takich, po wyjeździe mechanior mówi przejedz szybciej zobacz czy nie ściąga, przejechałem pod brame odprpwadzila mnie nasza dzielna Policja zniesmaczeni byli tym że tak szybko koło nich przejechalem nie zwalniajac, nastepnym razem mam mieć mandat z górnej pólki ohhhh sorry rozpisalem sie nie na temat :) a i jutro musze jechac na zbierzność bo ściaga w prawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...