Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na ten rok kupilem Good Year UG7 195/65/15 i jestem pod wrazeniem.....A mieszkam tam gdzie sniego jest dlugo i duzo... :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No więc opisze moje dzisiejsze wrażenia. Jechalem na zmianę opon (letnie Conti 2) jak na nartach :decayed:(samochód służbowy Auris)

Po założeniu zimówek normalnie inny samochód. Na audi miałem zjeżdzone troszkę MIchelin Piloty i tu było nieco lepiej (pewnie waga) ale ESP cały czas świeciło :decayed:

Po założeniu zimówek nie chciał się w ogóle ślizgać :evil:

Na obydwa samochody poszły Dunlopy SP 3D. Naprawdę dobre oponki. Polecam. A reszta testów w czasie zimy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem opony już w listopadzie a sniegu jak nie było ta nie ma, a zchęcią bym je przetestował(dunlop).

Przy wymianie zerwali mi kabel od abs nie ma to jak profesjonaliści.

Jedno moge stwierdzić mimo ze nie ma sniegu to na letnich jak był przymrozek tp wpadałem z wpośliz(na moście) a na zimówkach jak ręka odjąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 zimówki GOOD YEAR UG7 195/60/15 i 2 GOOD YEAR UG6 195/65/15.

Jak to jest przy dwóch różnych profilach i na przód założyć 7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Dębice, były jak magnez, potem miałem Continental ContiWinterContact i powiem że strasznie się jeździło, więc nie polecam. Aktualnie czegoś szukam, słyszałem od znajomego który mieszka w Norwegii że Nokian bije na głowę wszytko, twierdzi że są rewelacyjne, tylko zastanawiam się czy nasze warunki atmosferyczne i Norwegii nie będą miały wpływu na tą jakość. U nas często błota pośniegowe, chlapa na drodze, a tam z erguły lód i sam śnieg. Trudno, nie wiem co wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o oponakach CONTINENTAL WINTER CONTACT TS830 i CONTINENTAL WINTER CONTACT TS810 bo musze kupic zimowki a te znalazlem w rozsadnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam takie pytanie zamierzam kupić zimówki tylko nie wiem czy będą dobre. Chce kupić opony do mojego auta o rozmiarze 195\65\15 Goodyear UG7 91T chodzi mi dokładnie o ten czynnik nośności oraz indeks prędkości. prosiłbym o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zamiar zakupić na ten sezon KUMHO KW17, UltraGrip w moim mmniemaniu są śwetne póki mają 100 % bieżnika, po około 30 tys. km tracą minimum 70 % swoich wspaniałych właściwości, Continental jak zauważyłem w dwuch sezonach to masakra, lepiej chyba letnie okręcić sznurkiem, miałem jeszcze Dębice i były naprawdę dobre, a teraz wybór padł na KUMHO, są niedrogie a słyszałem dosć pochlebne opinie, więc po co przepłacać

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?details=Ordern&cart_id=26721843.132.965&typ=D-102427&ranzahl=4&Breite=225&Herst=Kumho&Quer=55&Felge=16&Speed=H&weiter=0&kategorie=6&Ang_pro_Seite=20&Transport=P&dsco=132&sowigan=Wi

Czy ktoś ma jakieś informacje na temat tych opon ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy posiadanie zawieszenia 1BE -20mm narzuca wielkośc zimówek?? Obecnie mam 235/45/R17 a na zimę chcę coś na nstalówkach R16 - i bardziej komfortowego. Co polecacie 205/55 R16 ??

Pozdrawiam

Placek

Dokladnie 205/55/16 :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 zimówki GOOD YEAR UG7 195/60/15 i 2 GOOD YEAR UG6 195/65/15.

Jak to jest przy dwóch różnych profilach i na przód założyć 7?

i jak na przód UG7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 zimówki GOOD YEAR UG7 195/60/15 i 2 GOOD YEAR UG6 195/65/15.

Jak to jest przy dwóch różnych profilach i na przód założyć 7?

i jak na przód UG7?

według mnie na przód UG6, nie będzie przekłamań na liczniku

Myślę,że minimalnie.

To zakładając na przód UG7(195/60/15)o ile może przekłamać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

A ja zakupiłem takie "kozaczki zimowe" ha ha

cena nie zła i opinie również dobre .zobaczymy niedługo

http://www.motostrada.pl/continental_contiwintercontact_ts830/opony_195_65r15_58308.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedałem prawie nowe 15 nokian wrg2 xl i kupiłem znowu nokian wrg2 ale 16 cali

nie znam i długo nie bede znał lepszej opony na nasze warunki :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 zimówki GOOD YEAR UG7 195/60/15 i 2 GOOD YEAR UG6 195/65/15.

Jak to jest przy dwóch różnych profilach i na przód założyć 7?

i jak na przód UG7?

według mnie na przód UG6, nie będzie przekłamań na liczniku

Myślę,że minimalnie.

To zakładając na przód UG7(195/60/15)o ile może przekłamać?

Różnica to 3,1%, zalecane jest nie wiecej jak 2% http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp?Rozmiar=195%2F65R15&tolerancja=4%25&imageField.x=35&imageField.y=8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Zima za pasem więc i ja już szukam oponek.Wybór jest szeroki zaś budżet skromny :( Ze swoich doświadczeń w jezdzie zimą (najlepiej quattro) co byście polecili?Jako używane ale w dobrym stanie:

-Continental TS 810;

-Fulda Kristall Montero M+S;

-Goodyear Ultra Grip 5 lub 7;

-Nokian.

Te ostatnie to może nowe bym kupił bo ok.210zł kosztują.Wszystkie w rozmiarach 195/65/15 na stalówkach.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...