Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

Umówiony w Gdańsku na 20.04 w warsztacie Piero ... Mam nadzieję, że dołączę do grona szczęśliwców zadowolonych ze SWAPu... Zastanawiam się jeszcze, co by przy okazji nie wgrać witaminki...ale to już zobaczę na miejscu ;) Dzięki za pomoc:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

ostatnio spotkalem sie z tym stwierdzeniem ze w moim aucie (BRD) ten defekt tez wystepowal- moglby mi to ktos potwierdzic? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

ostatnio spotkalem sie z tym stwierdzeniem ze w moim aucie (BRD) ten defekt tez wystepowal- moglby mi to ktos potwierdzic? :mysli:

Zgadza się, BRD też ma wałki wyrównoważające napędzane zębatkami :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówiony w Gdańsku na 20.04 w warsztacie Piero ... Mam nadzieję, że dołączę do grona szczęśliwców zadowolonych ....

i jak wrócisz to napisz na forum o swoich "doznaniach".

niech zwolennicy innych metod nie zaśmiecają porządnego tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, no to chyba będę musiał sie za to wziąć bo ju mam prawie 150 000km...

Kumpel mi to wycenił na 1200zeta - wie ktoś ile to wyszloby na nowych częściach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, no to chyba będę musiał sie za to wziąć bo ju mam prawie 150 000km...

Kumpel mi to wycenił na 1200zeta - wie ktoś ile to wyszloby na nowych częściach?

Nowe części to koszt ok 1100zł (w tym pompa za ok 650zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, no to chyba będę musiał sie za to wziąć bo ju mam prawie 150 000km...

proponuje zanim wydasz swoje ciężko zarobione pieniądze aby Twój kumpel rozebrał i sprawdził stan zębów na kole i zabierak, być może możesz spokojnie jeszcze długo pojeździć jeśli Ci nie przeszkadzają drgania silnika na wolnych obrotach. U mnie nie było potrzeby robić swapa a mam teraz ~210 tys. Nie ma co popadać w paranoję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz racje- pod koniec Czerwca bede na urlopie w Polsce to sie zrobi wymiane oleju i przy okazji obluka w jakim stanie to jest- zawsze da sie jeszcze zrobic jak do tego czasu nic sie nie wydarzy.... :)

Dzieki za porade! :notworthy:[br]Dopisany: 14 Kwiecień 2011, 19:51_________________________________________________Jeszcze jedno pytanie: Przeczytalem caly watek- uff! i doczytalem w jakims momencie ze ten naped pompy- wersja jaro4444 :decayed: ma te wlasciwosc ze mniej obciaza silnik - co skutkuje tym ze silnik "lzej" sie wkreca na obroty co pozwalaloby sie domyslac ze w jakims stopniu tez oszczedza paliwo- mam racje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio spotkalem sie z tym stwierdzeniem ze w moim aucie (BRD) ten defekt tez wystepowal- moglby mi to ktos potwierdzic?

sa dwa problemy...

1) naped walkow

2) przekazanie napedu z walkow na pompe... i ten problem maja silniki vw do okolo 10.2009 (lacznie z CRami do tej daty)

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki że wywaliłem wałki, wymieniłem napęd pompy oleju i niestety drgania nie ustały... tak naprawdę silnik dalej głośno pracuje i telepie na jałowym, szarpie przy przyśpieszaniu i te wszystkie bolączki :) ale z tego co wiem to tylko u mnie taka historia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem że miałeś farta? to chyba lepiej maluchem jeździć i spać w szałasie :wink4: żarcik EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem bardzo zadowolony po SWAPie ...Autko chodzi nieznacznie ciszej, nie muszę trzymać ręki na kluczyku podczas jazdy, a pali mi tyle samo ...:) Pozdrawiam AZ Serwis Gdańsk ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie czy ktoś z Was robił taką przeróbkę w Krakowie jak pisze jaro4444 czy możecie podać namiar na warsztat który jest godny polecenia?Czy muszę się wybrać do Pana Tarkowskiego z Sulejówka którego poleca jaro4444?Proszę o jakieś namiary.Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...