Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatni bak - 410km (50% trasa, 50% miasto) zrobilem i zostalo jeszcze na jakies 20-30km.

13,9l/100km

Jaka charakterystyka jazdy?

Mi przy takim ukladzie 50/50 wychodzi gdzies 8.5L

to bardzo malo Ci wychodzi... albo jezdzisz plynnie i spokojnie.

jak mialem 2.5, to na FIS2 mialem caly czas 10,5l [30% trasy, 70% miasto].

a co do charakterystyki - miasto normalnie, spokojnie, czasem do odcinki, a trasa: 150km pelen but 180-220, duzo wyprzedzania, 50km spokojnej [100-110] - wiec ogolnie mieszana jazda.

Jazda na trasie baaardzo plynna.Miasto dosc ostro.

Te silniki wszytkie tak pala.Zobac Tomeksa i Mmcv.Tez jestem zadowolony ze spalania, :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Toczenie się po Wrocławiu unikając korków 8-9L

w korkach 9,5-10L

krótkie dystanse na niedogrzanym AVF'ie w zimie zdarzało się iż FIS pokazywał 12 :kox:

jazda po mieście a'la 'Jestem Hardkorem' do 13L

turlanie poza miastem ~7L

zdecydowanie za dużo Ci bierze :mysli:[br]Dopisany: 26 Listopad 2010, 10:46_________________________________________________

Audi kupiłem niedawno ale mam już wiarygodne wyniki:

na 51 litrach zrobiłem 720 km co daje niewiele ponad 7 litrów na 100 km, jestem bardzo mile zaskoczony bo spodziewałem się dużo większego spalania. Dodam że jazda spokojna w trybie mieszanym i postalem w korkach i wpadła jakaś trasa.

bajki bajki i jeszcze raz bajki

Toczenie się po Wrocławiu unikając korków 8-9L

w korkach 9,5-10L

krótkie dystanse na niedogrzanym AVF'ie w zimie zdarzało się iż FIS pokazywał 12 :kox:

jazda po mieście a'la 'Jestem Hardkorem' do 13L

turlanie poza miastem ~7L

zdecydowanie za dużo Ci bierze :mysli:

ale auto jest na koksie,

poza tym jak jeździłem na serii to różnica w spalaniu była tylko w trasie (-2L przy mega eko jeździe) lub po mieście ale w nocy, w korkach spalanie było podobne....

spotkałem się z opiniami że AVF pali ludziom po 7L w mieście w korkach, ale to bajki jak dla mnie...

nie ma tu co dyskutowac czy bajki czy nie bajki... Kolega podaje ile mu pali auto to trzeba w to uwierzyc i tyle..

ja jezdze roznymi samochodami w tym kilkunastoma firmowymi ktorych spalanie kontroluje na codzien.. i wiem ze bardzo duzo zalezy od stylu jazdy kierowcy.. a w przypadku forum rowniez od pojecia czym jest miasto a czym trasa.. dla porownania mi passat 1.9 130 2002r skrzynia 6biegow potrafil zejs ponizej 5litrow- minimalnie 4,2l/100km - bardzo wolna trasa zrobiona dla ciekawosci... do 8-10L/100km przy upalaniu.. srednio miescilem sie w 6,5-7L/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuje co tydzien i staram sie tu co jakis czas wrzucac wyniki ... od 3 miesiecy spalanie jest takie samo , najwyzsze bylo chyba 7.0 gdzie bylo duzo wiecej miasta niz zazwyczaj . Nie moge sobie pozwolic na to zeby upalac i osiagac 9l (bo i tak mialem na trasie pare razy ) bo za duzo jezdze obecnie i trzeba bylo troche sie opanowac . Zreszta... na mojej trasie nie mam gdzie zabardzo tak szalec (ok 20 wysepek i 4 fotoradary po drodze - od 40km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi moje AHU 80% trasa (predkosc 120km/h obroty wtedy mam 2700obr) 20% miasto i tu raczej dosc dynamicznie bez oszczedzania troche scigania itp. wychodzi mi 6.6l tankowane zawsze pod tym samym dystrybutorem i zawsze do pelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[AVF] seria , paliwo głównie Shell Diesel Extra i Orlen Verva

średnie spalanie ~ 6.6 litra

jazda głównie po mieście ~ 7 litów (w upały cały czas na klimie ~ 7.5 litra)

trasa ~ 5.5 litra

Średnio na baku (do oświecenia się kontrolki rezerwy paliwa - wtedy od razu tankuję) ~ 900-930 km

Ostatnie tankowanie Shell Diesel Extra (zawsze tankuje do pełna) dystans 937.2 i zmieściło się 63.44 litra , spalanie wyszło 6.77 l (jazda 90% miasto Rybnik i okolice)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis do pracy jechalem 2h 40min , odcinek ok 55km ... zazwyczaj przejezdzam go z korkami w 50min-1.2h ...katastrofa :> ZIMA ZASKOCZYLA DROGOWCOW !! :shocked: :shocked: :wink4: ,

Spalanie 9.2l/100km na tym sie Fis zatrzymal jak dojechalem do pracy .

p.s. nie sadzilem ze ludzie sa takimi idiotami zeby pod zasypana gore wjezdzac na letnich gumach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj trasa około 70 km spalanie z fisa 6,1 ale jazda mega ostrożna bo ślisko.

Więc jak noga lekka to i na sofcie da się nisko zejść :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wracałem z pracy do domu w Warszawie, trasa 24 km czas przejazdu 5godz. spalanie na fisie po 4 godz. 35.4 litra :kox:

no to to jest prawdziwy wynik :kox: spalanie w ruchu miejskim 35L/100km

dobrze ze masz diesla :decayed:

w ogole wlasnie slucham na tvn24 podobno masakra tam u Was..

powodzenia tam na najblizsze dni :wink4:

zeby tak calkiem OT nie bylo to moja furka w ruchu mieszanym - spokojna jazda + troche startow spod swiatel + wyprzedzanie czasem po 6tys obr srednio ok 10L/100km :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie od jakiś 5 miesięcy bardzo dziwne spalanie i to chyba od kąt założyłem nowe gumy - tak mi się wydaje

Trasa - 6 (nie ważne ile jadę, 130 czy 110, w trasie pali tyle samo co po mieście :confused4:)

Miasto - 6

tragedii nie ma, tylko bardzo dzifna sprawa że tyle samo

Ogólnie to 1000 kk na baku wytargam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58.7l , 811 km = 7.24 l/100km , biorac pod uwage ze ostatnio spedzilem bardzo duzo czasu w korkach (wyjazd z Krakowa w strone Wwa zajol mi 2h10min )uwazam to za swietny wynik . Na Fisie 8.4 , czyli oszukal mnie o 1.2l :decayed: - patrz jaka franca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58.7l , 811 km = 7.24 l/100km , biorac pod uwage ze ostatnio spedzilem bardzo duzo czasu w korkach (wyjazd z Krakowa w strone Wwa zajol mi 2h10min )uwazam to za swietny wynik . Na Fisie 8.4 , czyli oszukal mnie o 1.2l :decayed: - patrz jaka franca

jakos mocno Cie ten FIS przeklamuje :confused4:

moj w passatach 1,9TDI 130 i 1,9 105 przeklamywal max o 0,2

a w a4 1,8T 150 max o 0,4 a z reguly tez o 0,2... teraz jeszcze nie sprawdzalem bo dopiero bede FISa rezac :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście przy bucie ok 12.5-13L :gwizdanie:

W trasie przy bucie ok. 10L

W mieście ekonomiczne w lato ok 10,5L

W trasie ekonomicznie ok. 9L może 8.5L

W zime w mieście przy ekonomi 12L... :wallbash: [[musze chyba na diagnostyke sie wybrać..]]

W zime przy bucie .... :gwizdanie: ostatnio 6L na 28km :evil:

chyba pora na LPG. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 60l -> 930km. 100% na klimie. 50% jazda bardzo dynamiczna, 50% jazda do 70 km/h (zima i strasznie ślisko). Także spalanie wychodzi jakieś 6.4l co raczej nie jest złym wynikiem zważając na styl i warunki :evil: Z drugiej strony mój poprzedni samochód przy tylko trochę mniejszych osiągach palił MAX 5.9l a średnio wychodziło 5.5 ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...