Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na samej górze masz info.

Nie no widzę, ale może któryś z nich jest lepszy od innych. We wtorek wymieniam dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz taki który spełnia odpowiednie dla twojego auta normy. Jeżeli wybierasz z olejów tej samej klasy to różnice będą takie że jako normalny użytkownik ich nie zauważysz. No chyba że niektóre wydrenuja ci bardziej portfel. Poza tym napisałeś "lepszy"...ale w czym bo to bardzo szerokie pojęcie.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie :hi:

Piszę w sprawie wuja bo chce coś z najwyższej półki :naughty:

Audi A6 C6, silnik 2.7TDI, przebieg 250-300tyś km, rocznik 2006/2007 (angol)

Oleju wchodzi 7,5 L.

Jeśli chodzi o typ jazdy to zazwyczaj miasto lecz dwa razy do roku trasa Polska-Anglia.

Z racji że zarabia w funtach to możemy pozwolić sobie na najwyższą półkę.

Jakie macie propozycje do takiego "zlecenia" ?

PS. Na Castrola coraz bardziej narzeka bo podobno komputer skraca interwał wymiany :eusathink:

Auto powinno jeździć w trybie LL lecz rzecz jasna nie jest to praktykowane :wink:

Dotychczas wlewał w niego Castrola Edge 5W30

Pozdro,:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie :hi:

Piszę w sprawie wuja bo chce coś z najwyższej półki :naughty:

Audi A6 C6, silnik 2.7TDI, przebieg 250-300tyś km, rocznik 2006/2007 (angol)

Oleju wchodzi 7,5 L.

Jeśli chodzi o typ jazdy to zazwyczaj miasto lecz dwa razy do roku trasa Polska-Anglia.

Z racji że zarabia w funtach to możemy pozwolić sobie na najwyższą półkę.

Jakie macie propozycje do takiego "zlecenia" ?

PS. Na Castrola coraz bardziej narzeka bo podobno komputer skraca interwał wymiany :eusathink:

Auto powinno jeździć w trybie LL lecz rzecz jasna nie jest to praktykowane :wink:

Dotychczas wlewał w niego Castrola Edge 5W30

Pozdro,:cool:

Which Car Engine Oil | Millers Oils

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi a4 b8 2010r. silnik 2.0 CR (143KM)

Wymieniłem zaraz po zakupie samochodu w autoryzowanym zakładzie Castrol. Chyba to uśpiło moją czujność bo okazało się , że wymieniono mi olej na castrol magnatec 5W 40 specyfikacja vw 505 00. oczywiście zmienię olej ( bez wymiany filtra , bez przesady) ale gdzieś na forum wyczytałem dramatyczny post w którym auto po wlaniu takiego oleju straciło moc i wymagało specjalnego oczyszczania filtru DPF i jakby tego było mało , coś tam jeszcze stało się z turbiną.

Myślę jednak , że auto ( było krótko po sprowadzeniu z Zachodu) już miało "jakiś problem" wcześniej.

U mnie objawy ( przejechałem ok 250-300km) są takie , że zapaliła mi się kontrolka oleju - stan minimalny ale może to być przyczyną tego, że po prostu nalano mi go zbyt mało ( Skoro fachowiec nie wiedział jaki olej należy wlewać do tego silnika to skąd u licha miał by wiedzieć ile go nalać. Tak na marginesie to właśnie, ile tego oleju należy wlać przy wymianie bo w instrukcji nie jest napisane ( albo nie mogę znaleźć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hannab

Norma 505.00 dla Audi z 2010r ?!

Normę 505 to ja mam dla mojego 12-sto letniego 1.9TDI

Omijaj takie autoryzowane stacje z daleka...

Każdy "elektroniczny doradca" obojętnie jakiej firmy olejowej pokażę Ci zalecane oliwy i ile ich wchodzi.

Tylko te zalecenia należy traktować z przymrużeniem oka bo często pokazuje głupoty.

Mój przykład... po prawej stronie masz pojemność:

http://ew5.earlweb.com/recommendations.php?sector=9&category=6&subset=125&modelyear=&vehicle=1938&site=41&region=59&language=13&brand=45

Podsyłam Ci z Motula :

http://ew5.earlweb.com/search.php?site=41&__utma=211053313.1617639555.1363121739.1363121739.1363125037.2&__utmz=211053313.1363121739.1.1.utmcsr=castrol.com|utmccn=%28referral%29|utmcmd=referral|utmcct=/castrol/sectionbodycopy.do&region=59&brand=45&PHPSESSID=85sfoevq13t2t7ne2ev6fbd4c1&__utmb=211053313.4.10.1363125037&__utmc=211053313&language=13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazje w dobrej cenie kupić olej Millers Oils XFS 5w50 3,5 litra z 269 dnia 2012 roku od pewnego sprzedawcy. Pytanie czy ta ilość starczy by przynajmniej do połowy przykryć bagnet w silniku 1.9TDI AHF 110KM. Bo teraz mam zalanego Motula X-cleana C3 5W40 4 litry i jest do maxa. Czy przy ilości 3,5 l musiałbym dokupić butelkę 1l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze czytam i w końcu który z tych dwóch olejów jest lepszy do zwykłego AWX?

Motul 5W40 Specific (502.505.505.01)

czy

Motul 5W40 X-Clean (502.505.505.01)- ten mam teraz.. Pozostać na nim czy może ten specyfic jest lepszy. Podstawowe założenie dla mnie to: Olej ma chronić silnik, napęd pompek itp. Ekonomia w przypadku oleju nie ma znaczenia a ekologia :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze czytam i w końcu który z tych dwóch olejów jest lepszy do zwykłego AWX?

Motul 5W40 Specific (502.505.505.01)

czy

Motul 5W40 X-Clean (502.505.505.01)- ten mam teraz.. Pozostać na nim czy może ten specyfic jest lepszy. Podstawowe założenie dla mnie to: Olej ma chronić silnik, napęd pompek itp. Ekonomia w przypadku oleju nie ma znaczenia a ekologia :sick3:

Jeden "wuj" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ktoś jeździ na Liqui Moly 5W40 ? Słyszałem dużo pozytywnych opini na jego temat, coś możecie powiedzieć w tej kwestii ? Jeździ ktoś? obecnie na motulu śmigam :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ktoś jeździ na Liqui Moly 5W40 ? Słyszałem dużo pozytywnych opini na jego temat, coś możecie powiedzieć w tej kwestii ? Jeździ ktoś? obecnie na motulu śmigam :whistling:

ja jezdze na Synthoilu 5W40 i jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie oleju Mobil 1 ESP Formula 5W-30 z norma 507.00 wg niektórych źródeł nie jest full syntetykiem?????.Czy to prawda???W tym tygodniu wymiana dzwoniłem do mechanika i polecil mi wlasnie ten olej do mojej b6 2004 AVF BEZ dpf z tego co zdazylem przeczytać ten olej wlasnie jest polecany do aut z dpf.Troche jestem skolowany czy ten olej nie zaszkodzi silnikowi??Jaki olej byscie polecili???

Dziekuje.Pozdrawiam:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...