Opublikowano 6 Stycznia 201412 l Panowie co polecacie do AWX teraz jest EDGE 5W-30 czy zostać przy nim
Opublikowano 6 Stycznia 201412 l Panowie co polecacie do AWX teraz jest EDGE 5W-30 czy zostać przy nim :facepalm::facepalm::facepalm: zapodaj Motula Specyfic-a 5W40
Opublikowano 6 Stycznia 201412 l MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40 valvoline synpower mst 5w30 LM top tec 4100 5w40 LM top tec 4600 5w30 motul spec 5w40 valvoline durablend 5w40 TOTAL QUARTZ INEO MC3 5W-40 elf SOLARIS MSX 5W30 elf EVOLUTION FULL-TECH MSX 5W30 ELF EXCELLIUM DID 5W40 Helix Ultra Extra 5W-30 Helix Ultra AV-L 5W-30 LOTOS TRAFFIC PRO 505.01 Visco 5000 C 5W-40 Mobil 1 ESP Formula 5W-30 Mobil Super 3000 XE 5W-30 itd. lub mieszaj je do woli:decayed: do wyboru do koloru
Opublikowano 7 Stycznia 201412 l Nie zapomniałeś o MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40 ? zalalem go sobie... Shel Halix ultra 5w30 przed tym byl lepszy. Zobaczimy ile go bedze bral silnik, shela uzywal 1l na 10 000 km. Ale u mne turba trohe wygania olei...
Opublikowano 8 Stycznia 201412 l Witam Panowie, mam mały dylemat właśnie wróciłem z wymiany oleju do mojego Audi A4 B6 1.9 130km, i jakie jest moje zdziwienie jak patrze na opakowanie po oleju który został mi wlany a mianowicie http://images.forum-auto.com/mesimages/455980/P1060422270x360.jpg http://images.forum-auto.com/mesimages/455980/P1060423270x360.jpg http://images.forum-auto.com/mesimages/455980/P1060424640x360.jpg a wcześniej miałem też Castrola ale takiego: http://habi.pl/images/oleje/castrol_5w40.jpg http://img.bazarek.pl/294198/16520/2736596/14504869104ed3ca8368845.jpg Czy jest znaczna różnica pomiędzy nimi jeśli chodzi o paramerty, ten który miałem wcześniej miał w sobie technologie FST i był produkowany chyba gdzieś na za zachodzie bo kod kreskowy zaczyna sie od 9... a obecnie wlany od 5... czyli chyba pl, ale wszystko po francusku napisane. Co robić? jeździć na tym co wlany czy wymienić?
Opublikowano 8 Stycznia 201412 l Jeśli Ci ogólnie Castrol nie przeszkadza to jeździj na tym co masz zalany , nie musisz wymieniać
Opublikowano 8 Stycznia 201412 l Przecież to jeden wuj ;-) Castrol EDGE Turbo Diesel 5W40. Szukam czegoś dla znajomego do jego zjeżdżonego 1.8TD 90KM z Forda Escorta 1996. Aktualnie jeździ na Motulu 10W40 Synergie 6100, ale narzeka na ubytki oleju. Kiedyś widziałem oliwy Valvoline które uszczelniają silnik. Myślałem jeszcze o Motulu 15W50 : 6100 Synergie 15W50 - Motul
Opublikowano 8 Stycznia 201412 l Cabanmat , powinieneś wiedzieć ,że dla zajeżdżonego motoru nie ma lekarstwa i żaden olej nic nie pomoże...... a jak kolega chce zaoszczędzić to niech idzie do Biedronki i pierwszy z brzegu najtańszy będzie najlepszą opcją dla niego
Opublikowano 8 Stycznia 201412 l No silnik Ci nie wyskoczy z ramy jak jeździsz na Castrolu A co tobie już wyskoczył
Opublikowano 8 Stycznia 201412 l Carlos tyle że w biedronce nie ma oleju:decayed:,jak już to kiedyś w lidlu widziałem minerał 5l za 47zł chyba:grin:
Opublikowano 8 Stycznia 201412 l Szukam czegoś dla znajomego do jego zjeżdżonego 1.8TD 90KM z Forda Escorta 1996. Aktualnie jeździ na Motulu 10W40 Synergie 6100, ale narzeka na ubytki oleju. Kiedyś widziałem oliwy Valvoline które uszczelniają silnik. Myślałem jeszcze o Motulu 15W50 : 6100 Synergie 15W50 - Motul zalej do tego forda maxlife 10w40 ,lub durablend 10w40 , jak dalej bedzie łykac mocno yo na dolewki lej cos gestszego, i nie patrz na normy olejowe , juz i tak mu nic nie zaszkodzi, ---------- Post dopisany at 23:28 ---------- Poprzedni post napisany at 23:19 ---------- a jakie to sa ubytki oleju ? bo moze nic tragicznego, daj mu mieszanke maxlife +ceratec, ostatnio znajomi gówniarze odkupili fieste starą jak swiat od goscia ze złomu bo ktos przyprowadził , i wypłukali silnik a puzniej wleli olej + rewitalizator ,xado i cos jeszcze ceramizer lub ceratec nie pamietam,do testów jest kasa jest morda usmiechnieta , ku zaskoczeniu autko normalnie smiga i bynajmniej nie smarka olejem , smigaja po wiosce i po lasach haha
Opublikowano 9 Stycznia 201412 l Carlos tyle że w biedronce nie ma oleju:decayed:,jak już to kiedyś w lidlu widziałem minerał 5l za 47zł chyba:grin: Jest , miałem na myśli ten "najtańszy"......... do frytek
Opublikowano 9 Stycznia 201412 l Carlos tyle że w biedronce nie ma oleju:decayed:,jak już to kiedyś w lidlu widziałem minerał 5l za 47zł chyba:grin: Jest , miałem na myśli ten "najtańszy"......... do frytek Castrol i ELF 10W40 też niedawno był
Opublikowano 12 Stycznia 201412 l Chłopaki ten olej do mojej B8 będzie ok?? Liqui Moly 5W-30 Longlife Motor Oil (5Ltr) Audi / Merc/ BMW. ManufactureApproved | eBay
Opublikowano 12 Stycznia 201412 l http://www.liqui-moly.pl/produkty/katalog-wymiany-oleju Pokaże Ci wszystko co możesz lać. ;-)
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto