Opublikowano 30 Listopada 20178 l 13 godzin temu, k232 napisał: A masz jakieś problemy z silnikiem od tego oleju? NIE
Opublikowano 15 Grudnia 20178 l 55 minut temu, nitroo napisał: Silnikowy Ten wątek powinien być już kilka lat temu zamknięty
Opublikowano 15 Grudnia 20178 l 3 godziny temu, nitroo napisał: Silnikowy. Pierwszy post przeczytać to nie łaska? No co ty ze silnikowy? to ze pierwszy post jest to wiem tylko jeden mowi ze ten dobry drugi ze ten trzeci ten zły a chodzi mi konkretnie
Opublikowano 16 Grudnia 20178 l 17 godzin temu, Krystian120 napisał: Pany. 1.9tdi avf z dpf przelatane 240km jaki olej lac? http://www.motul.com/pl/pl/products/8100-x-clean-5w40
Opublikowano 24 Grudnia 20178 l a jeździ ktoś na oryginalnym oleju? Jaki jest prawidłowy numer OE - G052167? Czy potwierdzone na 100% jest że to Castrol? Jeżdżę na Motulu ale korci mnie przejść na ORI
Opublikowano 24 Grudnia 20178 l http://allegro.pl/oryginalny-olej-vw-longlife-iii-5w40-audi-skoda-i6999582684.html
Opublikowano 31 Grudnia 20178 l Witam , mam ostatnio delemat że względu na temat oleju jaki powinien być zalany do silnika 2.5TDI V6 AKE z roku 2004 znam normę VW 505.01, VW 505.00 lecz są dwa podawane jeden to 5W30 a drogi 5W40 . I tu jest problem bo one się od siebie różnią grubością filmu olejowego. W serwisie podawali mi że powinno się lać 5W30 taki jest niby orginalny olej , że względu na hydrauliczne popychacze itp. Czy ktoś zna zalecenie producenta jaki powinien być wkoncu zalewany ? Bo w necie szukałem ale nic nie mogłem znaleźć konkretnego.
Opublikowano 31 Grudnia 20178 l 2.5TDI V6 to norma pod pompy VW505 Lej 5W40, przecież jak Twój silnik wychodził z fabryki.. to nie wiem czy 5W30 był w ogóle na rynku
Opublikowano 31 Grudnia 20178 l Liqui Moly Diesel Synthoil 5W40, Motul X-Cess 5W40, Valvoline SynPower 5W40,...
Opublikowano 31 Grudnia 20178 l Ok też mi tak się wydaje że szybciej 5W40 a ciekawy jestem jakie jest zalecanie producenta jak one wyjeżdżały jako nowe
Opublikowano 31 Grudnia 20178 l Szukałem przez strony dobierz olej do swojego samochodu to mi coś takiego wyskakuje Silnik (DT) (AKE) 5.3 Mobil 1 ESP 0W-30 Mobil 1 ESP Formula 5W-30 Mobil 1 FS 0W-40 http://www.mobil.pl/Poland-Polish-LCW/carengineoils_which-oil.aspx Edytowane 31 Grudnia 20178 l przez Namiot_N1
Opublikowano 31 Grudnia 20178 l Nie patrz na te szukajki... one do wszystkiego zalecają 5W30 Jak nie masz rozeznania w olejach a chcesz coś kupić.. to wybierz któryś z olei które Ci zaproponowałem, w zależności od grubości portfela, do tego komplet filterków i jeździć nie modzić Jak chcesz zadbać o silnik.. to wymiana co 10tyś km, jak trochę mniej.. to co 15tyś km i fruwać http://pro-choice.pl/diesel-synthoil-5w40-5l-lm1341-p-520.html http://pro-choice.pl/8100-xcess-5w40-5l-p-10.html http://pro-choice.pl/synpower-5w40-5l-p-1359.html Edytowane 31 Grudnia 20178 l przez cabanmat
Opublikowano 1 Stycznia 20188 l W30 to ekogówno stosowane do DPF... lej 5W40, a jak chcesz lepszego smarowania w zimie to 0W40 . Jak dużo jeździsz to 0 na zimę a 5 na okres letni i będzie dobrze olej „30” wytwarza mniejsze opory i pozwala zaoszczędzić minimalną ilość paliwa, ale jego wadą jest to, że silnik jest gorzej chroniony przed przeciążeniami niż w przypadku użycia oleju „40” 0W-40 zapewnia najłatwiejszy rozruch i najszybciej dociera do węzłów smarowania, 5W-40 jest pod tym względem trochę gorszy, ale może się okazać, że na 0W zacznie Ci podciekać tu i ówdzie...
Opublikowano 1 Stycznia 20188 l U mnie silnik jest szczelny i nie cieknie z niego a latam teraz ma 5W40 , więc myślę że może być spoko rozwiązanie te 0W40
Opublikowano 2 Stycznia 20188 l Panowie co z n/w polecicie aby spełniał normy 507 m.in. : coś lotosa, orlen czy mannol ? w/w z motulem/ori castrolem z aso mają się jakoś czy to odpady wg. Was ?
Opublikowano 13 Stycznia 20188 l Witam, panowie A4B7 BPW 2.0 TDI po wycince DPF, czy to będzie dobry wybór http://pro-choice.pl/diesel-synthoil-5w40-5l-lm1341-p-520.html ?
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto