Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie jaki olej godny uwagi polecacie do silnika 1.9 BRB 2007 rok ?

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
8 godzin temu, kamis46 napisał:

Panowie jaki olej godny uwagi polecacie do silnika 1.9 BRB 2007 rok ?

Jeden ciort, ważne aby był 505.01

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na pytanie dlaczego właściwie olej 5W40 wlany zamiast 5W30 504/507 źle wpływa na DPF który rzekomo ma się szybciej zapchać. Może ktoś wie? Zawsze trzymałem się zaleceń jeśli chodzi o normy VW i nie przewiduję na razie wycinki DPF. Nniektórzy piszą, że jak się wytnie DPF to już można a nawet warto przejść na 5W40 lepiej chroniący silnik a "rzadszy" olej jest zalecani na siłę dla ochrony DPF i dla niższego spalania. Czy dla DPFa chodzi tylko o SAPS? jeśli tak, to przecież można chyba znaleźć olej o odpowiedni niskim poziomie SAPS i DPF będzie bezpieczny, więc o co chodzi?

Edytowane przez Rotor

Opublikowano

musi miec normę C3

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

zmieniłem wczoraj olej na RAVENOL VMP 5W30 USVO - zgodnie z danymi tech. z instrukcji do silnika 2.7TDi wlałem 6.9L

+ do tego Archoil 9100 - 200ml

- filtry Knecht (wszystkie)

+ do paliwa ON Archoil AR6900-D MAX

Opublikowano
5 godzin temu, daniel.z napisał:

zmieniłem wczoraj olej na RAVENOL VMP 5W30 USVO - zgodnie z danymi tech. z instrukcji do silnika 2.7TDi wlałem 6.9L

+ do tego Archoil 9100 - 200ml

- filtry Knecht (wszystkie)

+ do paliwa ON Archoil AR6900-D MAX

Trochę dużo tego wychodzi.

Spójrzcie na to 

 

Edytowane przez Langista

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam Panowie. 

A co polecacie do A4 b7 2.0 tdi 140km BPW lecz ogólnie wywalony dpf i zrobiona na 170km,niedawny zakup, wymieniłem na motul X-clean 8100 + 5w30 natomiast jeździł bodajże na 5w40. Jestem przed wymiana i myślę czy lać dalej to samo czy coś innego? 

Opublikowano

Lej to co producent przewidział czyli to co wlałeś motula

Opublikowano
2 godziny temu, Nicponiek95 napisał:

 Jestem przed wymiana i myślę czy lać dalej to samo czy coś innego? 

Szukaj oleju zgodnego ze specyfikacją lub coś koło tego.

Oleju z najwyższym wskaźnikiem lepkości kinematycznej w temperaturze roboczej silnika i najwyższym TBN.

Może coś od Neste Oil, Fuchsa dostarczycieli baz olejowych dla innych blendujących oleje.

Opublikowano
W dniu 4.09.2019 o 06:22, Nicponiek95 napisał:

Witam Panowie. 

A co polecacie do A4 b7 2.0 tdi 140km BPW lecz ogólnie wywalony dpf i zrobiona na 170km,niedawny zakup, wymieniłem na motul X-clean 8100 + 5w30 natomiast jeździł bodajże na 5w40. Jestem przed wymiana i myślę czy lać dalej to samo czy coś innego? 

Kolego silnik na pompo-wtryskiwaczach czy na CR ?

Jak na PD.. to olej 5W40 z normą VW505.01

Jak CR.. i masz wywalony DPF.. to możesz 5W40 VW505/502 na starej formulacji do starych silników nie wyposażonych w DPFy i inne cuda ;)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 10.09.2019 o 07:26, cabanmat napisał:

Kolego silnik na pompo-wtryskiwaczach czy na CR ?

Jak na PD.. to olej 5W40 z normą VW505.01

Jak CR.. i masz wywalony DPF.. to możesz 5W40 VW505/502 na starej formulacji do starych silników nie wyposażonych w DPFy i inne cuda ;)

Silnik to 2.0 to 140km na pompowtryskach,wywalony pdf i zrobiony program na 170km

Opublikowano
10 godzin temu, Nicponiek95 napisał:

Silnik to 2.0 to 140km na pompowtryskach,wywalony pdf i zrobiony program na 170km

jeden ciort, musi byc 505.01

Opublikowano

No to jak jest norma 504.00/507.00 to jest wyżej czyli powinno być okej, bo bo taki lalem i w sumie też taki teraz dałem. 

Opublikowano

Kolego nie rozumiesz mechanizmu ;)

Lepszy będzie olej VW505.01

Opublikowano
W dniu 26.09.2019 o 02:20, Nicponiek95 napisał:

No to jak jest norma 504.00/507.00 to jest wyżej czyli powinno być okej, bo bo taki lalem i w sumie też taki teraz dałem. 

No nie, bo wyższa liczba nie oznacza normy o wyższej jakości, a po prostu inną normę.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Zrobiłem sobie małe podsumowanie odnośnie olei z normą 505.01 - dla pompowtryskiwaczy.

Oleje 5W40.

Może komuś się przyda w wyborze odpowiedniego oleju.

Bez tytułu.png

Pozdro :hi:

Opublikowano

Witam , dlaczego olej na stronie liqui moly kosztuje ponad 300zl a na allegro mniej niż 200zl 

500_500_productGfx_ed92e45712859ccc2a591
LIQUIMOLY.SKLEP.PL

Top Tec 4200 5W-30 5L + Gratis Diesel Spulung 500ml

 

Opublikowano
18 godzin temu, daniell-gda napisał:

Witam , dlaczego olej na stronie liqui moly kosztuje ponad 300zl a na allegro mniej niż 200zl 

500_500_productGfx_ed92e45712859ccc2a591
LIQUIMOLY.SKLEP.PL

Top Tec 4200 5W-30 5L + Gratis Diesel Spulung 500ml

 

Monopol się kręci ?

Opublikowano
W dniu 29.09.2019 o 09:37, Langista napisał:

No nie, bo wyższa liczba nie oznacza normy o wyższej jakości, a po prostu inną normę.

Czyli co powinien być normą VW505.01 5w40 jak nie mam dpf'a i zrobiony program? 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.