Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie że wam przerwę tę rozmowę ale co sądzicie o oleju Mobil 1 Turbo Diesel 0W40 do silnika 1.9 tdi afn ?

Przejeździłem ubiegłą zimę na tym oleju i nie powiem złego słowa. Szybko wyciszał na mrozie, po dłuższej jeździe autostradowej trzymał ładnie temperaturę. Karta charakterystyki także wygląda obiecująco.

Niebawem sam go będę zalewał (5w40 daję na sezon letni a 0w40 na zimowy) po raz drugi.

Może kolega cabanmat rozwinie swoją myśl ??

A jak kolego wyglądała konsumpcja w/w oleju w porównaniu np do 5W40? Ile km zrobiłeś przed zmianą?

Ten olej nie jest konstrukcyjnie przeznaczony do Twojej jednostki choć coraz więcej osób decyduję się na olej o takich parametrach w okresie zimowym i sobie chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To ode mnie dwa slowa ;)

We wszystkie moje auta lalem produkty Motula, tdi oczywiscie na specyfic'u jezdzili, obecna B7 po trzech zmianach motula postanowilem zalac Millersem, wrazenia bardzo pozytywnie mnie zaskoczyly. Przedewszytkim silnik pracuje sporo ciszej i bardziej "miekko" zobaczymy co bedzie dzialo sie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A norma 505.00 o czym mówi ?? Zużycie oleju nie zmieniło się w ogóle w porównaniu do 5w40, tym bardziej nie pojawiły się żadne wycieki.

W temperaturze roboczej ma takie same zdolności ochronne jak inne syntetyki w40 tyle że olej szybciej rozchodzi się w fazie rozruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 miało nas łączyć w wielką rodzinę. A wyjdzie ze trzecią wojnę światową my rozpętamy.

W takim razie gdzie kupie do swojego Awx działko z T34 i jakiś CKM. ;-)

Sony Xperia E dual Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że wam przerwę tę rozmowę ale co sądzicie o oleju Mobil 1 Turbo Diesel 0W40 do silnika 1.9 tdi afn ?

jak najbardziej uzywaj tej oliwy , osobiscie mam doswiadczenie z inna oliwą 5w40 w afn ,

---------- Post dopisany at 16:46 ---------- Poprzedni post napisany at 16:43 ----------

To ode mnie dwa slowa ;)

We wszystkie moje auta lalem produkty Motula, tdi oczywiscie na specyfic'u jezdzili, obecna B7 po trzech zmianach motula postanowilem zalac Millersem, wrazenia bardzo pozytywnie mnie zaskoczyly. Przedewszytkim silnik pracuje sporo ciszej i bardziej "miekko" zobaczymy co bedzie dzialo sie dalej.

i tego forum oczekuje od forumowiczów , dzielenia sie doswiadczeniem, uwagą, doznaniem , poradą. chwała Ci za to alleluja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ode mnie dwa slowa ;)

We wszystkie moje auta lalem produkty Motula, tdi oczywiscie na specyfic'u jezdzili, obecna B7 po trzech zmianach motula postanowilem zalac Millersem, wrazenia bardzo pozytywnie mnie zaskoczyly. Przedewszytkim silnik pracuje sporo ciszej i bardziej "miekko" zobaczymy co bedzie dzialo sie dalej.

Pracuje miekko bo oliwa swieza, stad roznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeżdżę teraz na castrolu 5w30 oleju trochę ubywa i myślę żeby przejść na 10w40 motula czy to dobry wybór?

Półsyntetyk to zły pomysł ale twoja wola. Na twoim miejscu stosował bym nadal olej syntetyczny lecz o lepkości 5W40. Możesz zalać zalecanego przez kolegę cabanta motula X=cessa 5W40, który bardzo dobrze spisuje się w silnikach z pompą wtryskową 1Z, AHU, AFN i AVG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam 15W40 jak ktoś chce się przesiąść na rower. Sorry ale nie mogłem się powstrzymać. ;-)

Sony Xperia E dual Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeżdżę teraz na castrolu 5w30 oleju trochę ubywa i myślę żeby przejść na 10w40 motula czy to dobry wybór?

troche to ile, zasadnicze pytanie , masz B5 ale rocznik wpisany 2002, a do czerwca 2001 były produkowane, chyba ze masz nie b5 a b6 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś takiego znalazłem.

Co to wnosi do tematu? Bo ktoś sobie wlał do kolb oleje, podgrzał i niby jakie wnioski mamy z tego wyciągnąć dla siebie? Równie dobrze w butelce po castrolu mógł być Kujawski a w butelce BMW oliwa z oliwek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest więcej tego typu testów

BMW

wcisnąć "read more" pod żółtym słoneczkiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja wam zapodam ciekawy link z rosyjskiej stronki chyba tej samej z której pochodzi filmik wyzej,

kawał dobrej roboty ruscy zrobili

:shock3:BMW :shock3::shock3:

---------- Post dopisany at 22:36 ---------- Poprzedni post napisany at 22:34 ----------

[/color]pieknie pokazane jaki syf mniejszy i wiekszy zostawia olej motul castrol i inne ,polecam

---------- Post dopisany at 22:42 ---------- Poprzedni post napisany at 22:36 ----------

w przypadku kilku oliw kopara opada:shock3:

---------- Post dopisany at 22:42 ---------- Poprzedni post napisany at 22:42 ----------

w przypadku kilku oliw kopara opada:shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej zdecyduje się na 0w40, olej wymieniam raz do roku. Filmy jak najbardziej ciekaw, a czy coś wnoszą chyba tak bo rozmowa o olejach tu jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widzę markę oleju NGN, a produkty tej firmy wypadły chyba najlepiej w tej konfrontacji ... http://bmwservice.livejournal.com/27699.html?page=1#comments

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jihaad czytając Twój podpis/sygnaturę to byłeś podwykonawcą na autostradzie, i zostałeś poszkodowany ? :grin:

---------- Post dopisany at 09:14 ---------- Poprzedni post napisany at 09:12 ----------

Panowie jeżdżę teraz na castrolu 5w30 oleju trochę ubywa i myślę żeby przejść na 10w40 motula czy to dobry wybór?

kurde wkradł się mały błąd miało być 5w40

Tak dobry...

Jak masz pompowtryskiwacze to Motul Specific lub X-Clean, jeżeli nie to X-Cess (wszystko 5W40)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...