Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Tu poczytaj o specyfikacjach i raczej rozwieje to wszystkie wątpliwości.

Tylko 3 firmy produkuja prawdziwy full syntetyk

Liqui Moly

Motul

Mobil1

http://www.p12.neostrada.pl/oleje.pdf

Sony Xperia E dual Tapatalk 4

Szkoda ,że to artykuł z 2005 r. i nijak się ma do rzeczywistości.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tu poczytaj o specyfikacjach i raczej rozwieje to wszystkie wątpliwości.

Tylko 3 firmy produkuja prawdziwy full syntetyk

Liqui Moly

Motul

Mobil1

http://www.p12.neostrada.pl/oleje.pdf

Sony Xperia E dual Tapatalk 4

Szkoda ,że to artykuł z 2005 r. i nijak się ma do rzeczywistości.......

Dokładnie. Od 2005 bardzo wiele się zmieniło. Poza tym czytając wstęp do artykułu można odnieść wrażenie że sama treść jest mało obiektywna.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry olejow sie polepszyly, ale poza tym opracowanie bardzo aktualne i nie starsze od wiekszosci aut na tym forum.

Wysyłane z mojego GT-I9070P za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO TO WYCHODZI ZE NORMY OLEJÓW

Audi A4 B5 1.9TDi VP (wszystkie poza AJM/ATJ 115KM) - norma 505.00"LIQUI MOLY Synthoil High Tech 5 W-40" "Motul X-cess 8100 5W-40"

Audi A4 1.9TDI PD B5 - AJM/ATJ 115KM, B6 - wszystkie - norma 505.01"Motul specyfic 505.01 5W40"

Audi A4 B5, B6 2.5TDi VP wszystkie - norma 505.00"LIQUI MOLY Synthoil High Tech 5 W-40" "Motul X-cess 8100 5W-40"

Audi A4 B7 2.0 TDI BLB, BNA (bez DPF) - norma 506.01 Motul specyfic 506.01

Audi A4 B7 2.0 TDI 3.0TDI (z DPF) - norma 507.00 Motul Specyfic 507.00

Long life

Wszelkie inne to oleje typu HC czyli cos pomiedzy full, a semi majace tylko podobna baze.

przy wysokich temperaturach (a takie panuja w TDI) oleje wszystkie poza full robia sie jak woda

W polskich warunkach nie zaleca sie stosowania przedluzonych przegladow. Przedewszystkim ze wzgledu na kiepskie powietrze i irytujacej jakosci paliwo. Niestety cierpi na tym silnik. Tutaj mozna stosowac oleje z norma 505.01 504.00 507.00

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i koniec urlopu i znęcanie się nad tematem oleju. Może i dobrze bo mi już czacha dymi. Swoje wykopałem co chciałem wiem zalewam LM.

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 505.00 uzupełnił bym o valvoline synpower 5w40,z własnego doswiadczenia i moge sie pokusuc o stwierdzenie ze nie odbiega od LM , tak jak i mst 5w30 z 50501,mysle ze mozna zaliczys to do czołówki, ale to moje zdanie . a kazdy ma swoje.napewno ktos sie nie zgodzi z tym,:oczko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem się trzymać pełnych syntetyków a Valvoline podobno dopiero od 0w jest syntetyczne wiec odpada.

Z prawdziwych full syntetyków pozostaje tylko Motul Specific 505.01 , bo ani LM ani Mobil nie produkują full synt. z takim dopuszczeniem

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

To mój debiut na forum :wink:

Mężuś zakupił sobie A4 B6 1,9 TDI AVF 190tys przebiegu i teraz zastanawia się nad wymianą oleju. Co było wlane nie wiadomo.

Wybrać polecone na początku:

MOTUL SPECIFIC VW 505.01

MOTUL SPECIFIC VW 506.01

czy coś innego??

P.S. Ja jestem zielona w tego typu tematach ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i koniec urlopu i znęcanie się nad tematem oleju. Może i dobrze bo mi już czacha dymi. Swoje wykopałem co chciałem wiem zalewam LM.

Sony Xperia Tapatalk 4

KRIS jaki olej zalewasz? sam mam dylemat(505.01):

1.Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30

2.Amsoil 5W-40 AFL European 100% Synthetic

3.Millers Oils XF LONGLIFE 5w40

obecnie zalany Motul, ale czas spróbować czegoś z innej beczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten sam art. co wczesniej w linku podales,ale juz wiekszosc to czytala ,dosyc popularne na necie,w sumie zapomniany artykul,chodz czytajac ma sie wrazenie czegos w rodzaju 'celuj w LM',ale juz malo ma sie to do dzisieszszych czasow, tym bardziej do wielu testów,i tego co mamy napisanego i zamieszczonego na forum przez jego uzytkownikow jaki rowniez przeze mnie i innych doswiadczen ludzi,

Zapewne doczytałes ze valvoline synpower 5w40 jest pełnosyntetykiem,o czym klikalismy wczesniej,ale to tak na marginesie.

---------- Post dopisany at 22:45 ---------- Poprzedni post napisany at 19:36 ----------

No i koniec urlopu i znęcanie się nad tematem oleju. Może i dobrze bo mi już czacha dymi. Swoje wykopałem co chciałem wiem zalewam LM.

Sony Xperia Tapatalk 4

KRIS jaki olej zalewasz? sam mam dylemat(505.01):

1.Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30

2.Amsoil 5W-40 AFL European 100% Synthetic

3.Millers Oils XF LONGLIFE 5w40

obecnie zalany Motul, ale czas spróbować czegoś z innej beczki.

nie wiem co kris zalał

ale moze cos z tego jak nie motul

tak jak sam napisałes 1.Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 ,, lub moze synpower mst 5w30, lub moze, LM toptec 4100 5w40,

a jaki motul masz 5w30 ,5w40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te co wymieniłem sa dostępne bardziej w zwykłych sklepach ,amsoil,millers,bardziej w internetowych,choc to nie reguła.moze dalej iść tropem 5w40,kaźdy z tych smarów jest bdb,jeśli chodzi o 3 które sam wymieniłes duźo głosów na plus jest za LM 4600 5w30, i multum za synpower mst chdzby na wielu forach,o ktorym sam wspomnialem .pamietaj o wrzuceniu wraźeń z eksploatacji oleju na forum,cokolwiek byś zalał.moze ktos jeszcze cos kliknie zeby nie byla to jakas ciut stronicza podpowiedz.

---------- Post dopisany at 20:19 ---------- Poprzedni post napisany at 20:16 ----------

Fakt nie wiem jak sprawuje sie twoj motorek,ile ubywa itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i koniec urlopu i znęcanie się nad tematem oleju. Może i dobrze bo mi już czacha dymi. Swoje wykopałem co chciałem wiem zalewam LM.

Sony Xperia Tapatalk 4

KRIS jaki olej zalewasz? sam mam dylemat(505.01):

1.Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30

2.Amsoil 5W-40 AFL European 100% Synthetic

3.Millers Oils XF LONGLIFE 5w40

obecnie zalany Motul, ale czas spróbować czegoś z innej beczki.

Mam kiepskie doswiadczenia z 4600 od LM w 1,9 TDI AXR. Bardzo wycisza silnik na poczatku - jak na typowego HC przystalo - a po 8 tys km z kolei silnik staje sie nad wyraz glosny. Generalnie po probach labo przepracowanego 4600 robionych na BITOGu wychodzi ze olej bardzo szybko traci wlasciwosci.

Z tej trojcy bralbym Amsa.

Wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...