Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na chwilę obecną mój silnik 1.9TDI AVF zalany jest Castrolem edge 5w40, wcześniej jeździłem na Motulu specific 5w40, niby żadnej różnicy nie odczułem pomiędzy tymi olejami. Czytając wiele artykułów o olejach wyczytałem, że dobry jest olej Liqui Moly top tec 4100 5w40 i posiada normę 505.01 czy możecie wypowiedzieć się na temat tego oleju?Czy mogę zalać Liqui moly synthoil który nie spełnia normy 505.01 a też jest dobrym olejem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Liqui Moly top tec 4100 5w40 i posiada normę 505.01

zrobiłem na nim 46'000km, wymieniam co 10'000km, od wymiany do wymiany max 200ml dolewam, 2 razy nic nie dolewałem. Na innym nie jeździłem, więc nie mam porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na chwilę obecną mój silnik 1.9TDI AVF zalany jest Castrolem edge 5w40, wcześniej jeździłem na Motulu specific 5w40, niby żadnej różnicy nie odczułem pomiędzy tymi olejami. Czytając wiele artykułów o olejach wyczytałem, że dobry jest olej Liqui Moly top tec 4100 5w40 i posiada normę 505.01 czy możecie wypowiedzieć się na temat tego oleju?Czy mogę zalać Liqui moly synthoil który nie spełnia normy 505.01 a też jest dobrym olejem?

O Liqui Moly top tec 4100 5w40 było trajlowane kilka stron wczesniej.

Liqui moly synthoil nie spełnia normy, nie nadaje się.

Wysłane z mojego GT-I9100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na chwilę obecną mój silnik 1.9TDI AVF zalany jest Castrolem edge 5w40, wcześniej jeździłem na Motulu specific 5w40, niby żadnej różnicy nie odczułem pomiędzy tymi olejami. Czytając wiele artykułów o olejach wyczytałem, że dobry jest olej Liqui Moly top tec 4100 5w40 i posiada normę 505.01 czy możecie wypowiedzieć się na temat tego oleju?Czy mogę zalać Liqui moly synthoil który nie spełnia normy 505.01 a też jest dobrym olejem?

Masz pompo-wtryski więc do Ciebie norma 505.01 np. Motul Specific 5W40

https://www.motul.com/pl/pl/products/oils-lubricants/specific-505-01-502-00-5w40?f[quality]=31&f[range]=25&f[viscosity]=34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co byście polecili do silnika 1.4 TDI na PD, bez DPF'a. Turbina VNT, wcześniej zalany był olej ELF 0w-30 w trybie LL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo x-clean C3 5W40, oba dadzą radę spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz przesada. Kolego radek. Wejdz na 2 strony wstecz i masz olej do siebie a na ilosc oleju masz osobny watek "ile oleju do silnika" podpiety na gorze. Nie badzcie bezczelni panowie.

Wysłane z prodiża

Edytowane przez endriuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz przesada. Kolego radek. Wejdz na 2 strony wstecz i masz olej do siebie a na ilosc oleju masz osobny watek "ile oleju do silnika" podpiety na gorze. Nie badzcie bezczelni panowie.

Wysłane z prodiża

Akurat przeglądałem z 10 stron do tyłu i nie znalazłem. Chyba że przeoczylem. Kolego endriuu mniej by Ci zajęło napisanie jaki olej niz oburzanie sie [emoji39] -bez obrazy oczywiście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej zajęło by ci samemu znalezienie odpowiedzi niż czekanie na gotowca. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek ale do b7 masz inny osobny dzial z olejami. Wejdz na swoj model auta i na pierwszej stronie wszystko powinno pisac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek ale do b7 masz inny osobny dzial z olejami. Wejdz na swoj model auta i na pierwszej stronie wszystko powinno pisac

To jest główny dział wyboru oleju do diesla, bez różnicy by,b6 czy b7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dziś z mechanikiem, który sam posiada dwie B5 i nie poleca mi zmiany oleju z 10W40 na 5W40.

Wymiana może źle wpłynąć na silnik o takim wieku i przebiegu jak mój. Oczywiście popierał temat, że ten silnik ( AFN ) powinien jeździć na pełnym syntetyku, ale dla mojego jest już za późno.

Sam nie chcę ryzykować, więc skoro silnik od dawna na tym chula to niech zostanie. Zaleje Mobilem Super 2000 10W40. Spełnia normy VW 505 00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gówno prawda, ale to twoj samochod i twoj mechanik. :wink:

Wysłane batonikiem Kitkat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dziś z mechanikiem, który sam posiada dwie B5 i nie poleca mi zmiany oleju z 10W40 na 5W40.

Wymiana może źle wpłynąć na silnik o takim wieku i przebiegu jak mój. Oczywiście popierał temat, że ten silnik ( AFN ) powinien jeździć na pełnym syntetyku, ale dla mojego jest już za późno.

Sam nie chcę ryzykować, więc skoro silnik od dawna na tym chula to niech zostanie. Zaleje Mobilem Super 2000 10W40. Spełnia normy VW 505 00.

zmień mechanika gdyż został w głębokiej komunie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...