Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem ze sklepu z Olejami..

Sprzedawca powiedział ze olej Castrol SLX Professional został wycofany ze sprzedaży, i nie można go nigdzie zakupić.

Zaproponował mi CASTROL 5W-30 EDGE 4L, ?

Właśnie wróciłem ze sklepu z Olejami..

Sprzedawca powiedział ze olej Castrol SLX Professional został wycofany ze sprzedaży, i nie można go nigdzie zakupić.

A co Powiecie o Dolewaniu, specyfików przy zmianie oleju?

Cytuj

STP Formuła do wtryskiwaczy

I czy jest Sens wlewania przy tankowaniu ? STP i jaki? najlepiej

Z tego co słyszałem to żeby nie wlewać przy tankowaniu żadnych ulepszaczy bo rozpuszczają przewody, węże i niszczą cały układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

<LOL> :polew:

A ja byłem dziś i cena za Motula u mnie to 240zł LOL:P

Teraz nie wiem co zrobić bo Ojciec kupił mi Olej CASTROL 5W-40 EDGE mogę go wlać? 5-40 >?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ni

<LOL> :polew:

A ja byłem dziś i cena za Motula u mnie to 240zł LOL:P

Teraz nie wiem co zrobić bo Ojciec kupił mi Olej CASTROL 5W-40 EDGE mogę go wlać? 5-40 >?

Taki mi zalali do passata też dieselka, w serwisie w Płocku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...I czy jest Sens wlewania przy tankowaniu ? STP i jaki? najlepiej

Z tego co słyszałem to żeby nie wlewać przy tankowaniu żadnych ulepszaczy bo rozpuszczają przewody, węże i niszczą cały układ.

STP możesz lać śmiało, wg instrukcji stosujesz co 5000km na pełen bak, nic złego Ci nie wyrządzi a wręcz poprawi pracę silnika i wpłynie pozytywnie na układ paliwowy.

Ja stosuje profilaktycznie takie STP: http://www.allegro.pl/item632852892_stp_formula_do_czyszczenia_wtryskow_diesla_04.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zakupiłem 2 dni temu śliczna A4 avanta 1,9 Tdi 130 kucy z 2002r. czas teraz na wymianę oleju i innych płynów oraz rozrządu.Pytanie ile oleju i jaki potrzebuje...na wlepce pod maska jest Castrol ale nie 5W40 tylko 30 czy jakoś tak, z tego co wiem to jakiś przeżytek oraz ile płynu wchodzi do ćhłodnicy i ile średnio kosztuje wymiana rozrządu+ części :hi: :hi:z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zakupiłem 2 dni temu śliczna A4 avanta 1,9 Tdi 130 kucy z 2002r. czas teraz na wymianę oleju i innych płynów oraz rozrządu.Pytanie ile oleju i jaki potrzebuje...na wlepce pod maska jest Castrol ale nie 5W40 tylko 30 czy jakoś tak, z tego co wiem to jakiś przeżytek oraz ile płynu wchodzi do ćhłodnicy i ile średnio kosztuje wymiana rozrządu+ części :hi: :hi:z góry dzięki za odp.

:szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanko do skody octavi 1.9 tdi silnik ASZ bedzie dobry olej castrol edge 5W40 turbodiesel???dokladnie ten http://www.castrol.com/castrol/productdetailmin.do?categoryId=9025715&contentId=7028274

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedii nie ma, zależy też co to za półsyntetyk jest?

Jednak syntetyk był by na pewno lepszy, silnik by się trochę wyciszył i turbinka była by bardziej wdzięczna ale tak jak piszę dobry półsyntetyk nie jest zły :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy olej polsyntetyczny 10w40 w AFN jest jakas tragedia??? (silnik juz na nim jezdzi okolo 50 tys. km)

Czy nie patrzec i przechodzic na syntetyk?

Ja na początku zalałem SHELL 10W40 i po 10kkm zalałem MOBIL 1 5W50, nie wiem co było lane wcześniej (na blacie 200kkm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedii nie ma, zależy też co to za półsyntetyk jest?

Jednak syntetyk był by na pewno lepszy, silnik by się trochę wyciszył i turbinka była by bardziej wdzięczna ale tak jak piszę dobry półsyntetyk nie jest zły :good:

shell helix diesel plus 10w40... ma vw 505.00.

ostatnio wymienialem. gdybym wczesniej wlazl na forum, zalal bym pewnie jakiegos motulka.

chooolera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko przy następnej wymianie zawsze możesz zmienić.Teraz obserwuj czy Ci będzie go ubywać czy są jakieś wycieki itd. Jak wszystko będzie ok to przy następnej wymianie możesz śmiało pełnego syntetyka Motula lub Mobila zalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko przy następnej wymianie zawsze możesz zmienić.Teraz obserwuj czy Ci będzie go ubywać czy są jakieś wycieki itd. Jak wszystko będzie ok to przy następnej wymianie możesz śmiało pełnego syntetyka Motula lub Mobila zalać.

Najlepsze jest to, ze nie ma zadnych ubytkow oleju... Byl wyciek z miski, ale z nowa uszczelka jest spokoj.

Moze ten kto sprowadzal to autko zapobiegawczo zalat polsyntetyk, bo sie bal :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motula lub Mobila zalać.

powiedzcie mi bo byłem ostatnio u mechanika na wymianie i powiedział ze motul jest przereklamowany? i doradził mi shell lub castrol wybrałem ten 2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że castrol wcale nie jest gorszy od motula...Ja u siebie mam wlany shell półsyntetyk, jeszcze trochę i też bede wymieniał, czytają forum zastanawiam sie czy ponownie wlać shella czy może coś innego, i czy może być syntetyk... :mysli:???Musze przyznać że na 6tys km niunia nie wzięła nawet grama oleju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motula lub Mobila zalać.

powiedzcie mi bo byłem ostatnio u mechanika na wymianie i powiedział ze motul jest przereklamowany? i doradził mi shell lub castrol wybrałem ten 2 :)

Motul jest przereklamowany? a widziales gdzies reklame Motula??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul jest przereklamowany? a widziales gdzies reklame Motula??

no ja osobiście na prawie każdym forum :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że castrol wcale nie jest gorszy od motula...Ja u siebie mam wlany shell półsyntetyk, jeszcze trochę i też bede wymieniał, czytają forum zastanawiam sie czy ponownie wlać shella czy może coś innego, i czy może być syntetyk... :mysli:???Musze przyznać że na 6tys km niunia nie wzięła nawet grama oleju...

kolego Ty masz PD i musisz mieć olej spełniający normy 505.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...