Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Na bank leją SHella bo wczoraj dzowniłem do ASO (Sosnowiec) z zapytaniem co do oleju i otrzymałem właśnie takie info: Shell Helix pod nazwą Vapsoil jak powiedział Musashi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mój też był zalany Shellem, ale dupowatym bo 5W-30 LL

a że mam dostęp do taniego oryginalnego Castrola to dostał on jego.

Magnatec Diesel 5W-40 :sexinbed: i jest smarowanie

polsynstetyk :cool1:[br]Dopisany: 30 Październik 2009, 10:18_________________________________________________

przeglądalem ostatnio allegro i na kilku aukcjach oleju motul x- cess 8100 bylo wyszczegulnione ze olej nie zaleca się do silników z pompami czyli tych starszych i ze do nich motul specific a na specific napisane ze tylko do pompowtrysków to wię c jaki motul najlepszy do mojego silnika bo czegoś tu nierozumiem tu większośc daje xcesa 8100 i nie narzeka a wrecz przeciwnie ?

motul x-cess do wszystkich silnikow bez pompowtryskiwaczy.

motul specific do silnikow z pompowtryskiwaczami.

przeciez jest "wółami" wyszczegolnione w podwieszonym poscie :kwasny::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wi

mój też był zalany Shellem, ale dupowatym bo 5W-30 LL

a że mam dostęp do taniego oryginalnego Castrola to dostał on jego.

Magnatec Diesel 5W-40 :sexinbed: i jest smarowanie

polsynstetyk :cool1:[br]Dopisany: 30 Październik 2009, 10:18_________________________________________________

przeglądalem ostatnio allegro i na kilku aukcjach oleju motul x- cess 8100 bylo wyszczegulnione ze olej nie zaleca się do silników z pompami czyli tych starszych i ze do nich motul specific a na specific napisane ze tylko do pompowtrysków to wię c jaki motul najlepszy do mojego silnika bo czegoś tu nierozumiem tu większośc daje xcesa 8100 i nie narzeka a wrecz przeciwnie ?

motul x-cess do wszystkich silnikow bez pompowtryskiwaczy.

motul specific do silnikow z pompowtryskiwaczami.

przeciez jest "wółami" wyszczegolnione w podwieszonym poscie :kwasny::wallbash:

em ze jest napisane ale ja pytałem dlaczego na allegro tak pisali teraz to sprawa zamknięta bo to były bzdety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym zalać b7 2,5tdi? jakie parametry oleju no i jaki producent?

Ja do tego samego silnika, za radą Marcina wlałem Motul Specific 504.00 507.00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Audi A4 1.9 TDI 131koni. Interesuje mnie jaki zalać w nią olej, jestem przed pierwsza wymiana . półsyntetyk/pełnysyntetyc? z gory dziękuje.

pierwszy post - polecam :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam się do zakupu oleju MOTUL X-CESS 8100 5W-40. Znalazłem kanister 5L w sklepie internetowym na motul-oils.pl w cenie 169,99zł. Czy to jest pewne źródło zakupu tego oleju?? bo cena dosyć atrakcyjna.

link bezpośredni do sklepu:

http://motul-oils.pl/

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba można taniej dostać ... poszukaj na forum u kolegi Dzika i Wilczura ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Audi A4 1.9 TDI 131koni. Interesuje mnie jaki zalać w nią olej, jestem przed pierwsza wymiana . półsyntetyk/pełnysyntetyc? z gory dziękuje.

Hej.Na forum do naszych furek polecany jest motul specyfic 5w-40 505.01.Ja za 2tysie zmieniam olej i takowy zaleje :wink4:.Obecnie mam zalanego castrola w trybie LL,ale robił to jeszcze Belg w ASO w Brukseli,Popytaj kolegów-Wilczur,Tom77,Dzik.Oleje maja napewno,a i o filterki w zestawie zapytaj.Pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Audi A4 1.9 TDI 131koni. Interesuje mnie jaki zalać w nią olej, jestem przed pierwsza wymiana . półsyntetyk/pełnysyntetyc? z gory dziękuje.

Hej.Na forum do naszych furek polecany jest motul specyfic 5w-40 505.01.Ja za 2tysie zmieniam olej i takowy zaleje :wink4:.Obecnie mam zalanego castrola w trybie LL,ale robił to jeszcze Belg w ASO w Brukseli,Popytaj kolegów-Wilczur,Tom77,Dzik.Oleje maja napewno,a i o filterki w zestawie zapytaj.Pozdro :hi:

http://moto.allegro.pl/item796164127_olej_motul_specific_vw505_01_sae_5w40_5l.html

http://moto.allegro.pl/item788792089_castrol_edge_turbo_diesel_5w_40_5w40_5l_faktura.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Audi A4 1.9 TDI 131koni. Interesuje mnie jaki zalać w nią olej, jestem przed pierwsza wymiana . półsyntetyk/pełnysyntetyc? z gory dziękuje.

Hej.Na forum do naszych furek polecany jest motul specyfic 5w-40 505.01.Ja za 2tysie zmieniam olej i takowy zaleje :wink4:.Obecnie mam zalanego castrola w trybie LL,ale robił to jeszcze Belg w ASO w Brukseli,Popytaj kolegów-Wilczur,Tom77,Dzik.Oleje maja napewno,a i o filterki w zestawie zapytaj.Pozdro :hi:

http://moto.allegro.pl/item796164127_olej_motul_specific_vw505_01_sae_5w40_5l.html

Nie wiem, jak inni, ale Dzik ma taniej ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi nie chodziło o kase tylko o rodzaj oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maro-o4 bardzo dobre pytanie, po tych wszystkich opiniach mam zamiar zmienić olej z shell na motul specyfik 504/507, mam nadzieję że dobrze zrobię, zastanawiam się jeszcze nad liqui moly. Do skrzyni biegów zalałem już motul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dobór oleju jest kwestią indywidualną,nikt nikomu nic nie narzuca.Oryginalne oleje Castrol,Shell są dobre,stosowane przez ASO,ale pod warunkiem,że to faktycznie oryginały a nie rozlewane do baniek z beczki i sprzedawane w super cenach.Motul został oficjalnie,pisemnie dopuszczony przez Audi-jak i wiele innych marek.Z tego co jest na forum wiele osób sprawdziło Motula i sam tak z ciekawości zrobię i zobaczę jak to jest,a będę miał porównanie do Castrola.Nic nie stoi na przeszkodzie żeby póżniej go zmienić na jakiś inny w razie co :wink4:

maro-o4 bardzo dobre pytanie, po tych wszystkich opiniach mam zamiar zmienić olej z shell na motul specyfik 504/507, mam nadzieję że dobrze zrobię, zastanawiam się jeszcze nad liqui moly. Do skrzyni biegów zalałem już motul

Dobrego oleju szukasz?Według mnie to do ciebie powinien być 505.01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy kto wprowadził olej silnikowy MOTUL(godny polecenia) na forum w klubie A4,bo na zachodzie(Niemcy)mnie wyśmiali :confused4:

powiedz przecietnemu uzytkownikowi samochodu (80% uzytkownikow), ze Motul to najlepszy olej na Świecie. Każdy z nich cię wyśmieje mając przd oczyma kolorowe bannery reklam Castrola i Mobila...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogar ! panuję zalać motul specyfic 504/507, do auta lany był od nowości Mobil 5-30 z normą 504/507 myślisz że powinienem zalać 505.01 ?? moim zdaniem lepszy jest 504/507 filtra prawdopodobnie nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogar ! panuję zalać motul specyfic 504/507, do auta lany był od nowości Mobil 5-30 z normą 504/507 myślisz że powinienem zalać 505.01 ?? moim zdaniem lepszy jest 504/507 filtra prawdopodobnie nie mam

filtra na 100% nie masz. norma 505.01 wystarcza, ale 504/507 jest wyższa więc na pewno nie zaszkodzi :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

endriuu, podczas wcześniejszej wymiany oleju pytałem w sklepie o motula, sprzedawca wyśmiał mnie i powiedział że motul to tylko do motocykli, nawet się trochę zdenerwował czego ja chcę, przecież do audi to tylko castrol ja dalej nie drążyłem tego tematu kupiłem shell-a, często tam kupowałem i wydaje mi się że to bystry sprzedawca, bo kilka razy znalazł mi i sprowadził części których nigdzie nie mogłem dostać, ale jak powiedziałeś reklama robi swoje i nawet na tak doświadczonych sprzedawców, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...