Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Które silniki nie posiadają DPF


marcuso86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jesli chodzi dokładnie o b7 to które silniki napewno nie posiadają DPF'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kupowalem swoje to mialem do wyboru model BRD z DPF lub bez, czyli nie bylo sztywnej formulki ktore silniki maja DPF a ktore nie. Ten caly "szal" z DPF-ami sie zaczal wlasciwie w 2007 roku. To byla polityczna sprawa, bo francuzi montowali to seryjnie, i niemieccy zieloni sie obudzili. Wprowadzono strefy ekologiczne w miastach i Diesle bez DPF-a nie dostawaly zielonej plakietki "4".

Dzis Niemcy chyba jako jedyne maja te strefy ekologiczne (tylko w centrum wiekszych miast, ale wyjatki juz tez sa)

Dzisiaj jest duzo modeli z DPF ktory w pozniejszym czasie byly zalozone, czyli trudno po kodzie silnika to powiedziec.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, tak jak wyżej zostało napisane :wink4: trzeba zawsze sprawdzać czy dany egzemplarz ma w kodach wyposażenia 0gg czy 7gg czy jeszcze jakiś inny mówiący bodajże o przygotowaniu pod DPFa :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy na który kraj był robiony, jeśli gdzieś nie ma obowiązku takiej a takiej emisji spalin to nie dawali, tak jak koledzy wyżej napisali sprawdź na wklejce kodów, np. silnik BRE możebyć z DPF lub bez zatem rozstrzyga to kod na wklejce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy na który kraj był robiony, jeśli gdzieś nie ma obowiązku takiej a takiej emisji spalin to nie dawali, tak jak koledzy wyżej napisali sprawdź na wklejce kodów, np. silnik BRE możebyć z DPF lub bez zatem rozstrzyga to kod na wklejce

dokładnie,bo szczypali się,żeby gdzieś głupiej żarówki nie dołożyć

aby ciąć koszta,tym bardziej nie pchali DPF-a tam gdzie nie było to konieczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli DPF byl wlozony przez

dokładnie, tak jak wyżej zostało napisane :wink4: trzeba zawsze sprawdzać czy dany egzemplarz ma w kodach wyposażenia 0gg czy 7gg czy jeszcze jakiś inny mówiący bodajże o przygotowaniu pod DPFa :cool1:

najlepiej sprawdzic tak jak kolega napisal, dekoder wyposazania VAG i lecisz. u mnie DPF oznaczony jest jako 7gg - emissions concept EU 4 with particulate filter. 0gg to "emissions concept EU 4" wiec nie wiem czy to obejmuje dpf'a. moze silniki o malej pojemnosci miescily sie w normie euro 4 bez dpf'a i tak sa oznaczane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_________________________________________________

1.9 BRB u mnie nie ma :good:

Ja w moim BRB z 2006 mam Dpf :confused4: i jeszcze nic do tej pory mi sie niedzialo z tym filtrem :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sam DPF w sobie nie jest az taka kupa, ale jest bardzo wrazliwy na wszystkie defekty zmieniajace sklad spalin. U mnie problemy z klapka EGR mi go troche dowalily, a z kolei silniki 1,9TDI raczej nie maja takich problemow to i nie maja problemow z DPF-em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie moge narzekac na DPF, trzeba o niego dbac (jak i o caly silnik) i da sie z tym zyc. problemy moga sie zaczac jak na przyklad silnik zaczyna palic olej - odbije sie to szybko na zywotnosci dpf'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...