Treść opublikowana przez spanky
-
[B7 3.0 TDI BKN]Rozrząd
ale to dopiero za jakies 100 tys km .... :twisted:
-
[B5 1.9 TDI AVG] logi 003/008/011
Jak żeście to uczynili możesz cos więcej powiedzieć :roll: :arrow: http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=2329&start=0 P.S było to tylko potwierdzenie ;-) bo do autka mam książke serwisowa oraz cała historie autka z zaprzyjaznionego salonu Audi ... :twisted: wiem,wiem ... apetyt rosnie w miare jedzenia ... potem bedzie turbo,wtryski,IC ... itp,itd ... :twisted:
-
[B5 1.9 TDI AVG] logi 003/008/011
co do lag'a to wina delikatnie zapieczonych kierownic ... robilismy też próbe na IV-tym biegu .... wyszły delikatne przeładowania w granicach +/- 100 mbar ... musze poprostu troszke mocniej gniesc sendałem :twisted: .... (tak to jest jak 90% codziennej trasy stoje w korkach .... )
-
[B5 1.9 TDI AVG] logi 003/008/011
witam... jako ze powoli przymierzam sie do zwiekszenia "moczu" w moim TDI .... :twisted: zrobilem z zaprzyjaźnionym chipsmacherem ;-) logi z podstawowych bloków . a oto wyniki : 003 - przepływomierz (lmm) jak widac lmm nie domaga w wyzszych partiach obrotów , ale po konsutacji z osoba która napisze mi program da sie to wyprostowac bez zmiany lmm .... (przynajmniej narazie) ... :twisted: 008 - przepływomierz/dawki paliwa 011 - cisnienie doladowania bez komentarza ... turbo pompuje jak wsciekle .... :twisted: testy robione byly na 3-im biegu 003 i 008 oraz na 4-tym biegu 011 w zakresie 1500/2000 rpm do 4000/4400 rpm. P.S jak widac wyszła standardowa przypadłość tych silników (1.9 TDI na VP-37) czyli powoli umierajaca przepływka ale poza tym logi sa wzorcowe ... to tak jak by ktos chcial sobie porównac .... (szczególnie turbo :twisted:) P.S 2 nie pytajcie o reszte logów bo ich nie zapisywalismy bo po co :twisted: , ale moge napisac ze : -kat wtrysku to 54 (basic settings) -temp 80 stopni (wiem,wiem zdiagnozowalismy ze termostat do wymiany ;-) ) -dawka przy 80 stopniach (3.0 mg/skok) -013 ( korekcja na wtryskach nie przekraczała 0,2 mg\skok na kazdym cylindrze :twisted: ) i co najwazniejsze ... sprawdzalismy przebieg auta zapisany w ECU ... jest taki jak na blacie :twisted:
-
[B5 1.9 TDI 1Z/AHU]wymiana paska rozrządu na pomorzu
kilka wskazowek na przyszlosc .... -zmien opis autka w profilu ... masz b5 a nie b6 .... ;-) -nazywaj tematy tak jak poprawilem.... -co do oleju to bylo na forum kilkanascie razy (opcja SZUKAJ :!: ) a co do mechanika to musisz poczekac az ktos z twoich okolic sie wypowie.
-
[B5 AJM] dziwne zachowanie abs!!
a przed czym mialo by Cie to uratowac .... ?
-
[2.5 TDI] dlaczego go tak krytykują.
standardowa przypadłośc kondonów 2.5 V6 TDI .... :twisted:
-
[B5 AJM] dziwne zachowanie abs!!
to zalezy jak bardzo bedziesz uwazal jezdzac ..... :twisted:
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
zima już przyszła to i fele już zmienione .... :twisted:
-
[B5 AJM] dziwne zachowanie abs!!
mozesz ..........
-
Chiptuning samamu ... co potrzebne?
na to wyglada .... słomiany zapał .... :twisted:
-
[ALL] Jakie wycieraczki polecacie BOSCH/VALEO/MOT-GUM
jak mialem B4-TDI to kupilem wycieraczk Boscha ... po 3 miesiacach przy predkosci 150 km/h pol wycieraczki mi odpadło .... pomyslalem ze to przypadek ..... kupilem drugi komplet .... wytrzymaly 4 miesiace ... nigdy wiecej :!: potem kupilem zwylke Mot-Gum za jakies grosze ... potem sprzedalem autko ... teraz w A4 nie wiem jakie mam ale sa OK i narazie nie bede ich zmienial ....
-
[B5 1,9 AFN] Podwyższenie obrotow biegu jalowego
adaptacje, blok 002 ... ;-)
-
Ropa - gnojówka w zimę
zalezy ile .... Zimą można mieszać w proporcjach 40% PB /60% ON. BMW dopuszcza w czasie szczegołnie silnych mrozów nawet 50/50 :shock: mowisz o nowych silnikach dizla :?:
-
[B5 1,9 AFN] Uszczelka pod miską olejową!!
wyczysc miejsce i obserwuj skad leci ... osobiscie stawiam na uszczelke spod michy .... :twisted:
-
[B5 1,9] Cos nie tak z termostatem???
co do wentylatora to juz wiesz ... co do Twojego silnika to w dalszym ciagu nie wiemy jaki masz ... co do opisywanego problemu: a) zwalony czyjnik temp, badz tez gdzies cos nie kontaktuje (spawdzic wtyczke przy czujniku i zegarach) termostat do wymiany (podpiac Vag'a przejechac sie i odczytac temp ... jezeli jest 90 st to czujnik temp do wymiany, jezeli grubo ponizej 90 stopni to wymienic termostat (koniecznie oryginalny z ASO ... koszt 80 zł .... )
-
[B5 1.9 AJM]dymek przy odpaleniu/jakosc ON
kolega cookiemonster ma PD-eka , a tam nie ma czegos takiego jak kat wtrysku i dawki ... ;-) ale w jednym sie zgodze ... przydaloby sie zrobic diagnoze Vag'iem .... ;-)
-
Siedzimy na nowym serwerze :)
Już wiem co jest grane.Muszą nam jeszcze skonfigurować serwer pocztowy i będzie gites.W czwartek zadzwonie i ich popędze oki ... P.S to juz nie odpowiadaj na PW ... ;-)
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
spanky, to chyba w innych jednostkach bo cos duze to jest. Takie to chyba w Tirach. :mrgreen: chyba masz racje .... jeszcze raz sprawdze aku i napisze co i jak .... ;-)
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
aku zalezy od wypasu fury ... ja mam ori Audi/VW 82Ah/720A
-
[B5 1.9TDI 90KM]dlaczego slaba!!!
to juz wiemy .... patrz wyzej ... ;-) problem rozwiazany zamykam.
-
Ropa - gnojówka w zimę
zalezy ile ....
-
[B5 1.9 TDI] Brak ciśnienia w Turbinie
oj kolego za bardzo nie wiesz co piszesz a wymagasz od nas jakiejs rady ... jak doładowanie to i turbo ... ;-) jezeli rzeczywiste przekraczaloby 3 krotnie wymagane to bys silnik zbieral w promieniu 100 metrów .... :twisted: wiesz ze dzwonia ale nie wiesz w którym kosciele .... moja rada albo zmien mechanika albo zrob diagnoze podczas jazdy (pisałem o tym na poprzedniej stronie) wklej na forum (nie tylko nasze,sa tez specjalistyzne fora poswiecone TDI) i bedziemy radzic .... to tyle .... P.S jezeli problemy sa po nagrzaniu silnika to moze rzeczywiscie problem tkwi w czujniki temp paliwa ... tak jak pisales wyzej ....
-
[B5 1.9 TDI] Brak ciśnienia w Turbinie
zrob diagnoze i wstaw na forum ... bo nie zabardzo mozna skumac o czym piszesz .... P.S nie turbiny a mowisz o doładowaniu ... ale czego ... :?: :roll:
-
Ropa - gnojówka w zimę
generalnie tam juz sa dodatki ... ;-)