Treść opublikowana przez iwadrian
-
[ALL B6] Trzecie światło stopu - przerywa.
wymontuj lampkę i popraw luty na pinach w które wpina się wtyczkę.
-
IO 2010 Vancouver
Może niech coś powiedzą cwaniaki którzy sugerowali ADAMOWI zakończenie kariery Brawo Adam :notworthy: :notworthy:
-
[ALL B5] Schemat półosi z przegubem
najpierw podkładka potem tuleja stożkowa (wąskim do przegubu) i sam przegub,no i musi być pierścień na końcu półosi.
-
Audi a4 b6 1.9 TDI vs Bmw 320d fl
nic dodać nic ująć.
-
[B5 AVG] Pierwsze hamowanie po dlugim postoju - serce w gardle
po wymianie klocków tłoczki są maksymalnie cofnięte i trzeba zawsze podpompować aby zniwelować odstępy pomiędzy tłoczkiem,tarczą a klockiem. porównaj siłę jaką potrzebujesz aby cofnąć tłoczek a tą jaką wytwarza pompa podczas hamowania, jakby były wżery to płyn przy hamowaniu by lał się strumieniami. po drugie jak cofasz tłoczek to jakim cudem podczas ściskania powietrze ma się dostać do układu(raczej płyn powinien się wydostawać? Nie zastanawia was to,że w większości przypadków w naszych autach problem z twardym hamulcem zaczyna się w okolicach 0*C proponuję poczytać tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t113842.0.html;msg1362964;highlight=woda+servo#msg1362964 lub http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t47779.0.html;highlight=naprawa+servo
-
[B5 AHU] Problem z wentylatorem
Na wyłączonym silniku wentylator powinien dać się swobodnie ręką obrócić.
-
[All B5] 600 Euro za A4 po kolizji, dobra decyzja ?
To autko nie jest mocno uszkodzone. Dwie dniówki i blacharka zrobiona (mając wszystkie części) tak jak napisał kolega vtg pozrzucać maskę zderzak i resztę gratów i wszystko będzie widać. Na codzień w pracy klepię o wiele gorsze zgnioty a takie autko jak twoje to spokojnie bez ramy idzie poprostować.
-
[ALL B5] Poduszka kierowcy - jaki powinna mieć kolor ??
pod kolor deski rozdzielczej jak masz brąz to powinna być brązowa nie wiem czy a6/s6 było tak jak w a4 ale kolega ma S6 i ma kiere w kolorze czarnym,a deska rozdzielcza ma kolor beżowy, szczerze powiedziawszy nie widziałem jeszcze np: brązowej kierownicy w a4...ale może mało jeszcze widziałem Niestety mało widziałeś jeszcze mam brązowy kokpit,fotele, i kierownicę a poduszka jest zawsze w tym samym kolorze co kierownica.
-
[ALL] Co ile wymiana oleju w skrzyni (6 biegów) 2.5 tdi
W manualu nie trzeba wymieniać, wystarczy uzupełnić w razie potrzeby.
-
[ALL B6] Czyszczenie zegarów- jak to zrobić?
wyłączony zapłon. Ustawiasz kolumnę kierownicy w pozycji na sam dół i maksymalnie do siebie. wyciągasz listewkę ozdobną znajdującą się po środku pomiędzy przyciskami mode i check. pod tą listewką znajdują się 2 wkręty (klucz torx T20 lub T25 dokładnie nie pamiętam) wysuwasz zegary i odpinasz kostki. odkręcasz z tyłu zegarów 4 wkręty (torx t10) podważasz 4 zatrzaski (2 u dołu i 2 po bokach ) wysuwasz zegary z obudowy. po wyczyszczeniu składasz w odwrotnej kolejności. Nie włączaj zapłonu w czasie gdy masz odłączone kable od licznika.
-
[B5 AFB] Kąt wtrysku
Kąt wtrysku ma duży wpływ na łatwość odpalenia zimnego silnika. Jeżeli paliwo będzie wtryskiwane do cylindra za późno silnik będzie ciężko palił, może trochę kopcić, nierówno chodzić na wolnych obrotach.
-
[ALL B5] Zniszczone łożysko, przegub wewnętrzny FOTO
to nie jest olej tylko kiedyś zanim zmieniłem trójnik uciekał mi płyn chłodzący poza tym na około psikane było wd40 O.K kamień spadł mi z serca
-
[B5 AFB] Kąt wtrysku
Te objawy mogą być od tego.
-
[ALL B5] Zniszczone łożysko, przegub wewnętrzny FOTO
Przy okazji sprawdź skąd olej ci się sączy. Wygląda jakby z odpowietrzenia skrzyni no chyba, że z góry gdzieś kapie
-
Świeci się kontrolka ESP
Dziwne trochę wczoraj odłączyłam aku na ok 2 godziny i po ponownym podpięciu kontrolka zgasła po przejechaniu ok 20 metrów.
-
[ALL B6] Czyszczenie zegarów- jak to zrobić?
Potwierdzam przerabiałem temat podczas wymiany wskaźnika temperatury i przy okazji śmieci z licznika się pozbyłem.
-
[B5 1Z] uszczelka pokrywy zaworow
Sprawdź powierzchnię pokrywy przylegającą do głowicy (połóż na równej powierzchni np stole) może jest krzywa lub ktoś dokręcał na siłę i otwory poprzeciągał. Do nowych uszczelek żadnego silikonu nie stosuj i dokręcaj z czuciem i z taką samą siłą najpierw śrubki po środku potem naprzemiennie po przekątnej do zewnątrz.
-
IO 2010 Vancouver
Adam to wielki sportowiec i nic tego nie zmieni
-
[B6 AMB] Nowe sprzęgło i strasznie śmierdzi
Lepiej sprawdzać na wyższych biegach
-
Dziwne mocowanie wycieraczek w A4 B6
Też wymieniłem na aero i po kłopocie w końcu
-
[ALL B7] Włączenie MENU FIS
też mi wybór
-
[ALL B7] Włączenie MENU FIS
U mnie niestety się nie da, po zmianie error wywala i powraca do pierwotnego kodu
-
[B5 AJM] Regulacja drzwi kierowcy
Kto każe ci tak robić? Metody podane powyżej są tylko szybkimi mykami. Najpierw sprawdzasz czy zawiasy nie mają luzów. Jeżeli jest ok luzujesz obydwa zawiasy, odkręcasz rygiel na słupku.Ustawiasz drzwi w taki sposób aby (bez zamontowanego rygla) dokładnie dolegały do nadwozia (uszczelek)z równymi szczelinami pomiędzy sąsiednimi elementami,z listwami i przetłoczeniami na tej samej wysokości i równoległymi płaszczyznami. Montujesz rygiel na tej samej wysokości co zamek w drzwiach i regulujesz w poziomie tak aby drzwi nie wpadały za głęboko( będą się ciężko zamykać) oraz żeby nie wystawały na zewnątrz (będą miały luz i mogą hałasować na dziurach i może świszczeć wiatr) Po tej operacji należałoby skorygować ustawienie samej ramki. Teraz idziesz do kuchni wyciągasz z szafki (z wyregulowanymi drzwiczkami) piwko i podziwiasz pięknie poustawiane furteczki w swojej niuni.
-
[B5 ALF] Znikający płyn ze zbiorniczka wyrównawczego
Prawdopodobnie nagrzewnica, gdyby to był wyciek w komorze silnika to pewnie byś go już zlokalizował no i ten zapach wewnątrz(wentylator zasysa powietrze do kabiny z poza komory silnika). Sprawdź Pod wykładziną czy bajora nie masz.
-
[ALL B7] Włączenie MENU FIS
tak to wygląda. Co do extra wyposażenia to auto ma podgrzewane fotele,kierę multi i tempomat.