Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

majkel_majki

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez majkel_majki

  1. Brałbym informację z instrukcji obsługi jednak z przymrużeniem oka, Audi twierdzi też, że oleju w skrzyni się nie wymienia :gwizdanie: ale do rzeczy, kilka km holowania na wyłączonym silnik nie uszkodzi przekładni
  2. Ceny między ASO nieraz sporo się różnią, dlatego warto przed zakupem zadzwonić tu i tam.
  3. Kolego karol889 w ASO te listwy są tańsze niż na allegro, dolicz jeszcze cenę wysyłki i czas oczekiwania na paczkę.
  4. Kompresor obraca się cały czas z silnikiem i tak ma być. Działaniem kompresora i regulacją wydatku zajmuje się właśnie ten zawór.
  5. Podeszłyby, trzeba tylko prąd pociągnąć. O ile pamiętam jest taki mod na Warsztacie, a jeżeli nie u nas to na AKP.
  6. Też tak mamy, niektórzy. Koroduje listwa wewnątrz tej uszczelki. Nie będzie ciekło, ta uszczelka pełni tylko funkcję ozdobną. Moja rada, nie ruszać. A jeżeli chcesz koniecznie coś z tym zrobić to pomoże wycięcie szyby i ponowne wklejenie z nową uszczelką.
  7. Wychodzi na to, że po prostu nikt nie ma A poważnie, sonary są sonary, ale w golfie jest inny reflektor, a lampy tylko stylistycznie robione na jedno kopyto. W rękach tego nie miałem, ale przypuszczam że albo trafiłeś felerną parę, albo po prostu są takie mizerne.
  8. W awaryjnym skrzynia jeździ cały czas na trójce. Problem moim zdaniem leży gdzieś w elektryce, ale nie jestem w stanie nic więcej powiedzieć może któryś z Kolegów.
  9. Przełożenia masz krótsze, popatrz: 1.8: Bieg: 1 3.500 Bieg: 2 2.118 Bieg: 3 1.429 Bieg: 4 1.029 Bieg: 5 0.838 Wsteczny: 3.444 Główne: 4.111 2.4: Bieg 1 3.500 / 3.665 Bieg 2 1.994 Bieg 3 1.300 Bieg 4 0.943 Bieg 5 0.789 Wsteczny 3.444 Główne 3.889 Dane są ogólnodostępne, wzięte z audiklub.org. Wstawić można, ale jazda to będzie koszmar, wachlowanie non stop i mocno spadnie ci rozsądna prędkość względem obrotów w trasie, ale sądzę że interesują ciebie szybkie sprinty. Czy się rozleci myślę, że nie jeżeli nie będzie dojeżdżana na maksa.
  10. Olej nie jest przepalony? Jaki jest jego stan, być może masz nalane za dużo? Chłodnica właściwa dla automatu rozumiem?
  11. W chłodnicy wody od automatu masz wbudowaną chłodnicę oleju skrzyni biegów, także inna nie wchodzi w grę.
  12. Musisz Kolego zajrzećco tam się wydarzyło, nie ma innej rady.
  13. Nie sądzę żeby rozchodziło sie o wentylator, ja np. praktycznie nie słyszę wentylatora klimy w środku. To musi osłuchać fachowiec, ale wstępną diagnozę Kolega już ma.
  14. Dokładnie, nie może być żadnych wycieków. Jeżeli leci z korka spustowego to prawdopodobnie jest niedokręcony albo przy odkręcaniu i zakręceniu spowrotem nie założono nowego o- ringu.
  15. Na bank za sztukę, one tak kosztują.
  16. Bez rozebrania skrzyni nic w niej nei naprawisz. Myślę, że zaklepać termin naprawy i dojeździć te 2 miesiące do powrotu do PL to najrozsądniejsze wyjście. Jazda uszkodzonym automatem na zdrowie mu nie wychodzi, ale kupisz używaną skrzynię, w której kto wie co tak naprawdę siedzi zwłaszcza jak długo stała bez oleju i jak długo pochodzi jest zagadką. Do tego kiepski mechanik potrafi rozwalić pompę oleju i/lub konwerter montując skrzynię do auta obserwuj czy zachowanie skrzyni nie zmienia się na gorsze i ostrożnie ze wstecznym, a powinno być ok
  17. Jeżeli coś chrobocze w środku to nie ma innej rady jak rozebrać tą skrzynię i sprawdzić co się rozpada albo znaleźć drugą sprawną. Sama wymiana oleju na pewno nie pomoże. Na twoim miejscu poprosiłbym ASO o zwrot pieniędzy i poszukał kogoś, kto na poważne naprawia automaty. Po tym jak serwis zabrał się do roboty wcześniej bardzo poważnie wątpię w ich fachowość.
  18. Za dyszą też powinno być zimne, dalej przewód prowadzi do parownika. Jest możliwość, że klapa gorącego powietrza sie przycina i miesza ciepłe z zimnym, ale w takim wypadku wyskoczyłby błąd na komputerze. Jeżeli z dnia na dzień to najgorszą opcją byłaby usterka sprężarki, ale musiałbyś znać ciśnienia robocze jakie podaje twoja i porównać z tabelą żeby wiedzieć na czym stoisz. Kto pyta nie błądzi, nie wypuszczaj tylko czynnika w atmosferę, odciągnij maszyną życze powodzenia, chociaż jeżeli nie masz wiedzy z zakresu chłodnictwa samochodowego ani sprzętu to szczerze mówiąc wątpię w pomyślny przebieg naprawy.
  19. Dokładnie, dyszę masz w tej cienkiej, zimnej rurce, po odciągnięciu gazu jak to rozkręcisz będziesz mógł ją wyciągnąć.
  20. W klimie a4 nie ma zaworu rozprężnego, jest dysza rozprężna. Jeżeli jest zanieczyszczona to klima nie chce chłodzić. Masz ją na rurce wys. ciśnienia na podszybiu, na pustym układzie rozkręcasz kluczem płaskim i jest dostęp. Jeżeli w dyszy będzie syf, masz rozwiązanie, jesli nei trzeba szukać dalej. W sterowniku według tego co piszesz nie ma żadnych błędów.
  21. Może masz włączoną opcję "selektywny centralny zamek", wtedy central zachowuje sie tak, że przy jednorazowym wciśnięciu przycisku otwierania otwiera tylko drzwi kierowcy, żeby otworzyć pozostałe trzeba wcisnąć przycisk drugi raz. Spróbuj otworzyć auto w ten sposób, najpierw naciśnij raz, potem drugi i obserwuj czy to będzie to. Jeżeli tak to sprawdź kodowanie modułu komfortu, znajdź sobie liczbę, któa odpowiada za selektywny centralny zamek i odejmij ją od sumy, która jest w sterowniku. Tylko zapisz na wszelki wypadek stare kodowanie gdzieś np. na kartce żeby wrócić gdyby to nie było to. Jeżeli to nie to to możliwe, że kończy się pompka centralnego, siłowniki w drzwiach, albo gdzieś jest drobna nieszczelność, ale lepiej skup się najpierw na najprostszym.
  22. dopiero co był duży wątek odnośnie problemu, nikt nie umie skutecznie tego naprawić i wiele osób walczy, jak narazie bez większych rezultatów.
  23. Ta skrzynia jest od silnika 2.6 i ma na bank inne przełożenia, potrzebowałbyś do niej jeszcze sterownik. Sprawdź jakie masz oznaczenie swojej skrzyni i szukaj takiej samej. Oznaczenie, trzyliterowy kod, znajdziesz obok kodu silnika w książce serwisowej, na wklejce w bagażniku albo zczytasz z tabliczki znamionowej na kanale.
  24. Racja, kierę można dać do obszycia albo do "opszycia" Sama kierownica to niewielki wydatek, ale poduszka spory jeżeli zmieniasz na inny typ. Według mnie akurat ori skóra audi na kierownicy nie jest do końca super, ale zależy co kto lubi.
  25. Drzwi powinny zamykać się na 2 stopnie, ale gładko bez trzaskania. Coś masz z tym zawiasem nie tak.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.