Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

majkel_majki

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez majkel_majki

  1. To prawdopodobnie to. Skrzynia jeździła najpewniej w trybie awaryjnym dlatego był tylko jeden bieg- 3 i stąd mizerna dynamika. Nie wiem czy sterownik w stanie jaki opisałeś jest do odratowania ale spróbować można.
  2. Dobrze powiedzieli w warsztacie Kolego, jeżeli zmienisz sam kompresor to zaraz znowu się zatrze opiłkami, które zostały w układzie i ewentualnie zaklei się parownik granulatem z osuszacza a wtedy ściąganie deski i wymiana parownika. Za robociznę 300zł dobra cena, ale osuszacz ciut drogi.
  3. Tak, tyle miał kosztować komplet. Teraz na pewno trochę więcej ze względu na kurs euro. Cośsłabo szukałeś na AKP Kolego, tutaj masz skarbnicę wiedzy nt. tipa prosto z AKP http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=76853
  4. Kiepski pomysł ta zmiana silnika, chyba że masz komplet osprzętu, wiązki elektryczne, skrzynię, sanki pod silnik i masę cierpliwości :gwizdanie: kupa roboty i częsci, z których na pewno sporo pominąłem. Bez drugiego auta- dawcy, masy czasu i wiedzy fantazje jak dla mnie
  5. Tutaj się z tobą Kolego darekaudi4 nie zgodzę. Da się to zrobić w ludzkich pieniądzach, problemem może być tylko znalezienie kompletnej, sprawnej używanej klimy bo kupno nowej raczej nieopłacalne. A co do warsztatów niech wypowiedzą się Koledzy z tamtych rejonów
  6. Pytałem u siebie w ASO, do 2.6 kosztują 600 zł.
  7. Popraw link Kolego, nie działa. Osobiście wolałbym kupić nowy oryginał, poszukać w dobrej cenie. Z możliwości które podałeś lepsza będzie moim zdaniem regeneracja twojej niż montaż zamiennika niewiadomej jakości i trwałości, który niekoniecznie pasuje ale to dałoby się ustalić.
  8. Sprawdziłeś bezpieczniki od podnośników szyb?
  9. Sprzęgło hydrokinetyczne zostało to samo? Jakim olejem została zalana wymieniona skrzynia, czy w odpowiedniej ilości? Jeżeli oznaczenie drugiej skrzyni jest identyczne to sterownik nie jest tu problemem, chyba że jest uszkodzony. Jakie były błędy na komputerze? Skrzynia zmienia biegi podczas jazdy czy masz Kolego wrażenie, że jedzie na jednym? Na marginesie ciekawa informacja o tym, że skrzynia francuski wynalazek, wedle mojej wiedzy montowano przekładnie niemieckie firmy ZF.
  10. Jak mocno przyrdzewiałe? Z tego co wiem to są zrobione z aluminium, także typowa korozja ich nie dotyczy. Poza tym są dość drogie, do B5 nowe kosztują 600 zł, tak więc jeżeli nie są w agonalnym stanie proponowałbym zostawić je w spokoju, chyba że masz nadmiar gotówki
  11. Ale to już chyba bez klimatyzacji
  12. Jest dziura, racja. Ale za żadne skarby nie uwierzę że to działało.
  13. Idą do chłodnicy Kolego, ponieważ chłodnica oleju skrzyni jest wbudowana w chłodnicę płynu. Zalewając skrzynię płynem chłodniczym zrobiłbyś straszliwy bałagan
  14. Fantastyka jak dla mnie :gwizdanie: w układzie klimatyzacji masz takie ciśnienie, że wystarczy niewidoczna głym okiem nieszczelność i czynnik ucieka wolniej lub szybciej, a zasuwasz tutaj bajki o dziurach na zapałki.
  15. Sprężarka się kończy, pasek nie zerwał się ot tak.
  16. Może być napinacz paska, kiedyś jeden Kolega miał podobny problem. Może też być przycierająca się sprężarka klimy, ale najpierw trzeba sprawdzić naciąg paska i napinacz.
  17. Mówiąc prosto z mostu, temu mechanikowi chyba się w głowie popi******** skąd on wziął te koszty naprawdę nie wiem. Przerabiałem zatarcie kompresora i płukanie całego układu w aucie znacznie bardziej skomplikowanym pod względem obsługi, gdzie samo otwarcie maski stanowi dla laika wyzwanie i zapłaciłem za robociznę 600 zł. Potrzebujesz Kolego drugi sprawny kompresor, nowy filtr- osuszacz i klimaciarza który przepłucze układ element po elemencie nie biorąc za to 3 tys zł :gwizdanie: z częściami i robocizną powinieneś zmieścić się w kwocie połowę mniejszej, ale pieniądze niestety trzeba wydać.
  18. Tak, nie można jej włączyć ale sprężarka i tak pracuje z silnikiem, nie tylko kółko pasowe ale bebechy również. Pisałem przecież, że te sprężarki nie rozłączają sprzęgiełka elektromagnetycznego bo go nie mają. Jest za to sprzęgło zrywalne, które pęka w raze zatarcia sprężarki żeby zapobiec zerwaniu paska.
  19. Pozostaje pytanie jak bardzo sprężarka klimy dostaje po tyłku, pracując bez gazu w obiegu i tym samym bez smarowania. Te sprężarki już nie mają sprzęgieł rozłącznych i pracują zawsze z silnikiem.
  20. Niestety dokładnie nie wiem Kolego z tego co wysłyszałem od mechanika nie mniejsze niż 8-12 barów ale ręki uciąć nie dam.
  21. W warsztacie od klim powinni mieć
  22. Osuszacz to jest ta puszka na dole z przodu auta pod maską. Wymiennik ciepła to parownik. Generalnie należy rozkręcić układ i przepłukać każdą część specjalnym płynem. Co do parownika to słyszałem różne opinie, w jednym zakładzie chcieli demontować deskę rozdzielczą i płukać parownik osobno co znacznie podnosiło koszty, tłumaczyli to tym, że granulat z osuszacza mógł zatkać ścieżki w parowniku. Tam gdzie robiłem auto klimaciarz demontował wszystkie dostepne elementy, a parownik przedmuchał zdaje się azotem i jest ok.
  23. Może być uszkodzony kompresor, po prostu nie spręża gazu do wymaganego ciśnienia. Przerabiam właśnie podobny problem w innym audi. Pojedź do serwisu klimy, niech zmierzą ciśnienie na ssaniu i tłoczeniu, a najlepiej podłączą też VAG-a, powinna być możliwość odczytania aktualnego ciśnienia w układzie z poziomu komputera.
  24. Do wymiany Kolego będziesz miał sprężarkę i osuszacz. Trzeba zawsze płukać cały układ bo inaczej szybko nastąpi powtórka z rozrywki. Cena jest sprawą indywidualną, ja płaciłem za taką przyjemność 600 zł plus koszty części, osuszacz nowy 300 zł plus sprężarka używka też 300 ale to nie było w A4.
  25. Jeżeli skrzynia wejdzie w tryb awaryjny to auto rusza z trójki. Jazda w tym stanie jest szkodliwa dla skrzyni. Masz Kolego równomiernie podświetlone wszystkie położenia lewarka? Podłącz auto pod VAG i obejrzyj jakie wyrzuci błedy.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.