Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[B5 1Z] Czy sprzęgło z 1Z jest trwalsze od tego z AHU lub AHH ?
Nie ma dwumasa, Koledzy pisali o tym m. in. w tym temacie: http://www.a4-klub.pl/smf/b5_19tdi_90kmsprzeglo_szarpie_na_zimno_przy_ruszaniu-t3103.0.html
-
[ALL B5] Wymiana foteli
Podgrzewanie pobiera sporo prądu, jak włączam na 3 to już widać mały spadek ładowania na woltomierz. Z zapalniczki nie próbuj ciągnąć żeby nie zrobić pojary z auta. Nie wiem jak wygląda instalacja, prawdopodobnie jest przekaźnik który tym steruje. Poszukaj w szukajce forum
-
[ALL B5] Wymiana foteli
Wstawić Kolego możesz takie z poduchami i grzaniem, ale bez przeróbek ani to ani to nie będzie działac. Poduch raczej sobie nie wyrezasz, a podgrzewanie foteli da radę zrobić.
-
[ALL B5] Pukanie pod autem
Koło dwumasowe jest tam gdzie w samochodzie masz koło zamachowe. Między silnikiem a skrzynią. Bez zrzucenia skrzyni do niego nie dojdziesz.
-
[B6 AVB] Brak chłodzenia
W B6 jest sprężarka ze sprzęgłem zrywalnym, nie ma elektromagnesu. Poczekajmy aż Kolega zmieni sprężarkę, lubią padać.
-
[B5 ADR] wentylator kabiny chodzi tylko na 4 biegu, 3 pozostałe nie chodzą.
Na moje po prostu umarła opornica wentylatora.
-
[B5 AHU] Kamien
ostatnio znowu przewijało się przez forum
-
[B5 ADR] Jak rozebrać fotel kierowcy ?
Ja uważam że nie zaszkodzi wypiąć akumulatora, każdy zrobi jak chce. A wpisanie kodu do radia nie jest w końcu wielkim problemem
-
[B5 ADR] Jak rozebrać fotel kierowcy ?
Rozłącz Kolego akumulator zanim zabierzesz się do roboty.
-
[ALL B5] Przewody pod przednimi siedzeniam
Napinacze zdaje są w słupkach. Te przewody na pewno są od airbagu i/kub grzanych foteli. Jeżeli nie masz tego i tego to nie powinno ich być
-
[ALL B5] Mala zagadka.. co to jest??
Nie Kolego, to nie może być lpg. Za dużo aut z takim patentem widziałem w ogłoszeniach. Na pewno przyciski od manualnej klimatyzacji i już uważam, że to na 90% ori.
-
[B5 AFN] Problem z automatem - jest tylko 3 bieg
Kolego, niestety nie umiem pomóc Ci w zlokalizowaniu tego czujnika, zdaje się że jest gdzieś przy lewej półosi . Możesz próbować skasowac Vagiem błąd, niemniej jeśli jest usterka to albo wróci albo nie da się wcale skasować.
-
[ALL B5] Mala zagadka.. co to jest??
Koledzy, według moich ustaleń to fabryczna, manualna klima. Znalazłem kilka aut z tym wynalazkiem na mobile.de. Przycisk na dole, tylko jeden jest w autach bez klimy- przycisk obiegu zamkniętego. Jeżeli jednak sie mylę niech ktoś mnie poprawi. [br]Dopisany: 24 Wrzesień 2008, 17:17_________________________________________________ Update: Faktycznie, znalazłem też jedno auto, w którym przyciski od manualnej klimy były 2 mniejsze pod środkowym pokrętłem. Sam nie wiem co o tym mysleć, być może jakiś model dokładanej klimy był na zachodzie powszechny i często go montowali po zakupie.
-
[B5 AFN] Problem z automatem - jest tylko 3 bieg
Kolego, czujnik prędkości. Taki jest mój typ. Ewentualne brak kontaktu między nim a kompem.
-
[ALL B5] Mala zagadka.. co to jest??
Może być po prostu oryginalna zwykła, manualna klima, była przecież dostępna. Właśnie kopię w internecie bo sam jestem ciekawy co to.
-
[ALL B6] klimatronic brak chłodzenia
Stawiam, że bez serwisu się na 100% nie obędzie...
-
[ALL B5] olej
Jeżeli masz automatyczną skrzynię, a na to wygląda, to jest to olej ze skrzyni właśnie. W automacie chłodnica wody i oleju skrzyni są połączone w jedną całość.
-
[B5 AFN] Problem z automatem - jest tylko 3 bieg
Kiedy miałeś tylko 3 bieg musiały świecić wszystkie położenia, znak trybu awaryjnego. Skrzynia bez powodu nie wchodzi w tryb awaryjny, coś musi niedomagać. Skoro wszystko wróciło do normy winna moze być np. wilgoć na konektorach. Pdoepnij VAG-a i sprawdź błędy to troche się wyklaruje. A co do oleju to jeśli nie był zmieniony wymień go jak najszybciej i przyjrzyj się jak wyglądał poprzedni, to dużo mówi o stanie skrzyni. Nie moze być przepalony ani nie powinno być dużo opiłków.
-
[ALL B5] czerwony znaczek hamulców na desce
Nie świeci się wtedy z tym znaczkiem kontrolka abs-u albo asr/esp? W takim wypadku oznaczałoby to usterkę w układzie.
-
[B5 AFN] Problem z automatem - jest tylko 3 bieg
Tryb awaryjny Kolego. Swiecą Ci wszystkie literki położenia wybieraka? Nie można z tym jeździć bo zakatujesz skrzynię. Podłącz auto pod VAg-a i sprawdź błędy w sterowniku skrzyni, to najprawdopodobniej któryś sensor odmówił współpracy.
-
JAKIE ŚWIECE DO A4 2,8 V6 Z 1996R
Z tymi 15 tys km na jednych świecach to przegiąłeś ostro Kolego, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Ja na jednych NGK zrobiłem prawie 80 tys. ale to dlatego, że po prostu zapomniałem o ich istnieniu :gwizdanie: 40- 60 tys na dobrych świecach silnika nie zabije.
-
[B6 BFC] Multitronic - dlaczego szarpie ?
A do czego potrzebna taka adaptacja w tipie Kolego? To jest skrzynia o zupełnie innej zasadzie działania, więc taka procedura mija sie z celem, strata Twojego czasu
-
[B5 ABC] Dziwny efekt w 2.6 V6
MAP sensor, już naprawiamy swój błąd. Nie ma przepływki.
-
[B5 ADP] Problem z uszczelką szyby przedniej
To nie tak łatwo. U mnie ta uszczelka teżodstaje, paskudnie to wygląda Ale najgorszy kwas jest w tym, że aby wymienić tą uszczelkę trzeba wycinac i wklejać od nowa szybę, więc nie będzie łatwo ani tanio
-
[ALL B6] klimatronic brak chłodzenia
Udaj się do serwisu klimatyzacji. Chyba że masz VAG-a, wtedy sprawdź błędy w klimatroniku i czy na elektrozawór sprężarki dochodzi napięcie czy nie.