Treść opublikowana przez majkel_majki
-
Jaki olej w napędach i skrzyni biegów Audi A4 B6?
Od kiedy seryjny dyferencjał w a4 ma szperę? Blokada dyferencjału jest elektroniczna.
-
Nie działa ogrzewanie fotela w Audi A4 B6
Przepalona mata w siedzisku, po poprawieniu łączeń pomiędzy fragmentami powinna działać.
-
Zamiana skrzyni biegów
W dalszym ciągu twierdzę, że skrzynia jest niesprawna. Jechałem kiedyś kilkukrotnie autem z takim zespołem napędowym jak Twój i skrzynia pracowała elegancko, ale nie robię już offtopu.
-
Zamiana skrzyni biegów
Sprawna skrzynia AG4, którą posiadasz też nie szarpie przy zmianie biegów.
-
czujnik wstecznego
Co ma czujnik świateł stopu do do świateł wstecznego biegu? Czujnik wstecznego jest zamontowany na skrzyni, pod pokrywką po przeciwnej stronie od wodzika biegów. Z wymianą powinieneś sobie poradzić na kanale/podnośniku.
-
AHU 90 KM Spada temp. na postoju.
To, że temperatura przy mocno rozkręconym ogrzewaniu spada na postoju jest ogólnie w każdym w miarę nowoczesnym dieslu normalne, mój prawie nowy ford tdci przy mocno ustawionym ogrzewaniu i ujemnych temperaturach gubi 90 stopni w oczach.
-
Wymiana oleju, a 2gi bieg -> problem z wbiciem 2ki po zmianie oleju
Słabe nie słabe, w każdym razie z autopsji wiem, że nie ma problemu z pracą skrzyni biegów na zimno. Ale to już co kto woli.
-
2 a 4 przewody w chłodnicy
To jest chłodnica ze zintegrowaną chłodnicą oleju przekładniowego,montowali ją w quattro i wersjach z automatem ale możesz śmiało zaślepić i jeździć.
-
Wymiana oleju, a 2gi bieg -> problem z wbiciem 2ki po zmianie oleju
Shell spirax S4 75W90 też spełnia normę VW i jest dostępny sporo taniej niż castrol czy ravenol.
-
Wymiana anteny z GPS AVANT
Zmieniałem antenę i z tego oc pamiętam to kabel antenowy ma wtyczkę pod tą tylną częścią podsufitki od strony dachu. Kabel od gps jest długi bo leci pod lewym poszyciem słupka pod boczek bagażnika lewy, tam jest takie ustrojstwo, do którego są wpięte końcówki antenowe od gps i z szyb bocznych bagażnika.
-
Wymiana chłodnicy - automat
Wypadałoby uzupełnić to co wycieknie podczas wymiany. Jeżeli olej w skrzyni ma już swoje najechane może warto od razu zmienić całość.
-
Nie działa spryskiwacz przedniej szyby
Pływaki w pompkach płynu czasem się zawieszają, to najbardziej prawdopodobna przyczyna zapalenia się komunikatu.
-
mocowanie wycieraczki
Ale chłopie kombinujesz, w międzyczasie 3 razy byś obrócił do ASO po ten plastik...
-
mocowanie wycieraczki
I tu możesz się mocno zdziwić.
-
mocowanie wycieraczki
Kup w serwisie albo dobrym sklepie motoryzacyjnym z częściami do audi/vw, kosztuje toto ok.8.
-
Wymiana oleju, a 2gi bieg -> problem z wbiciem 2ki po zmianie oleju
Posłuchać czy nie skrzynia zgrzyta podczas szybkiej zmiany biegu, czy nie-tyle wystarczy.
-
Wymiana oleju, a 2gi bieg -> problem z wbiciem 2ki po zmianie oleju
Te skrzynie zwłaszcza 6'tki już tak mają, że na zimnym przy zmianie 1-2 jest opór i trudno bez międzygazu zapiąć jedynkę tocząc się, nowe nie są. Jeżeli sprzęgło i synchronizatory są w porządku, wlany olej świeży i spełniający normę VW 501.50 i nadal haczy to pozostaje się przyzwyczaić i/lub podszkolić technikę jazdy.
-
Draganie silnika 2.5 TDI BDG
Źle mnie zrozumiałeś. Objawem powypalanych tłoków jest brak kompresji, czułbyś wtedy, że silnik rzuca na lewo i prawo o ile w ogóle by odpalił. Na razie warto rozejrzeć się za kimś kto usunie usterkę w Twoim samochodzie bo zlekceważenie jej może doprowadzić do rozwalenia silnika, m.in. właśnie powypalania denek tłoków od podwyższonej temperatury spowodowanej złym dawkowaniem paliwa.
-
Wymiana podpory wału gdzie i na jaką?
W Gdańsku na rogu Miszewskiego i Grunwaldzkiej jest gość, ponoć solidny, który naprawia i wyważa wały, ale nie wiem czy ma zaplecze by ściągnąć wał z samochodu. Co do podpór w zamienniku to zdania są różne, ja mam zamiennik firmy transpart od 40 tys. i lata bez problemów.
-
Draganie silnika 2.5 TDI BDG
Generalnie to usterka jest poważna i w perspektywie może oznaczać powypalane tłoki.
-
Audi a4 b5 2.5 tdi v6
Na pracującym silniku warto sprawdzić jeszcze czy po odkręceniu korka wlewu oleju nie dmucha z niego energicznie. Gdyby dmuchało to znaczy, że do wymiany jest odma, Twój rocznik miał montowaną jeszcze szmacianą, która się zatyka.
-
Audi a4 b5 2.5 tdi v6
Warto zajrzeć pod pokrywy zaworów i sprawdzić w jakim stanie są wałki rozrządu i popychacze. To słaby punkt tego silnika, ale przy Twoim przebiegu prawdopodobnie będą już wymienione na nowe.
-
Nie mogę przyuczyć VIN-u do MCE
Witam wszystkich. Borykam się z pewnym problemem w aucie, otóż wygląda na to że poprzedni właściciel zmieniał MCE (jest z końcówką F, raczej nie montowane fabrycznie w 2001 roku). Wszystko w aucie działa bez zarzutów, w MCE brak błędów poza tym informującym o nieprzyuczeniu do nadwozia. Próbowałem przy pomocy VAG-a (Vag-Com 3.11, kabel Viakena na port COM) przyuczyć MCE wpisując login 46992, ale moduł tego loginu nie przyjął i nie przyuczył się. Czy są ewentualnie jakieś inne loginy do MCE, które mogą zadziałać?
-
Elektryczna nagrzewnica w TDI
Nagrzewnica jest sprawna, sprawdzałem grzałki i miernik wskazywał kilka Ohmów. Po zapięciu vaga w kanale 16 silnika załączenie obwodów grzania cały czas wskazuje na zero i to mnie wkurza. Z jakiegoś powodu komputer nie daje znaku do uruchomienia.
-
Elektryczna nagrzewnica w TDI
Ponawiam pytanie czy ktoś z Was pomimo zainstalowanej nagrzewnicy, braku błędów w ecu/klimie i spełnionych warunkach załączania doświadczył tego, że nagrzewnica się nie włącza? W teście elementów wykonawczych silnika przekaźniki nagrzewnicy załączają.