Treść opublikowana przez majkel_majki
-
Audi a4 b6 zmiana radia na navi
Z fabrycznych tylko RNS-E, na dzień dzisiejszy montaż RNS-D jest kompletnie bez sensu.
-
Śruba regulacji negatywa tył a4 b6
Przerabiałem temat kiedyś u siebie w b6, paskudna sprawa. Skończyło się na cięciu śruby brzeszczotem, wymontowaniu wahacza, wpasowaniu nowej tulei i wkręceniu nowej śruby. Jeżeli wózek nie jest opuszczony ani wymontowany z auta to dostęp do drugiej śruby wahacza jest całkiem "ciekawy". O wybijaniu zapomnij, śruba siedzi w tulei na amen, a poza tym za mało miejsca żeby zamachnąć się młotem..
-
Dolot I wydech w 2.8
Najlepsza opcja to zostawić tego knota i zabrać się za 1.8T albo 2.7 biT, grzebanie przy silnikach wolnossących jest drogie, przyrosty są małe, a 2.8 nieszczególnie jest podatne na tuning.
-
b6a4 po nagrzaniu słychać jakąś pompe i pełno dymu
Czujnik możesz spokojnie zmienić sam, góra 10 minut roboty jeżeli nie upuścisz zawleczki czujnika.
-
b6a4 po nagrzaniu słychać jakąś pompe i pełno dymu
Czujnik temperatury koło turbo do wymiany.
-
b6a4 po nagrzaniu słychać jakąś pompe i pełno dymu
Jeżeli sterownik jest niesprawny to mogą się dziać różne cuda, spróbuj wyciągnąć bezpiecznik od webasto i zobaczy czy problem się powtarza.
-
b6a4 po nagrzaniu słychać jakąś pompe i pełno dymu
Nie masz czasami webasto na pokładzie? Objawy, które opisałeś pasują do działania niesprawnego ogrzewania postojowego.
-
Problem z rozrządem-zdjęcia
Zatarła się któraś rolka lub pompa wody i postrzępiło pasek. Prawdopodobnie rozrząd jednak przeskoczył, nie dotykałbym tego przed wstawieniem do warsztatu.
-
Dorobienie wiązki CAN - jak?
Lutowanie albo np. złączki 3M Scotchlock.
-
Montaż GTB1756VK z 2.7TDI do Audi A4 B6 2.5 TDI BCZ
BAU ma dokładnie te same wtryskiwacze co AKE po 09.2001.
-
Co lepsze? Słupek czy Kompletny silnik
Wsadzaj dowolnie BDG/ BDH/ BAU, co znajdziesz, z Twoim osprzętem i sprzęgłem, będzie ok.
-
Montaż GTB1756VK z 2.7TDI do Audi A4 B6 2.5 TDI BCZ
Jeżeli pompa wtryskowa jest w dobrym stanie to możesz liczyć, że poda paliwa na te ~200 koni.
-
Zmiana wtryskow siemensa na bosha ???
Nie da rady, inne sterowanie- boscha są elektromagnetyczne, a siemensa piezoelektryczne.
-
Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?
Dyferencjał tylny może smarować w zasadzie cokolwiek byle w klasie GL5. Ten konkretny Ravenol nie nadaje się do dyfra bo jest w klasie GL4, co innego gdyby był GL4/GL5 to ok. Skrzynia biegów- tu zgadzam się ta w audi ma konkretne wymagania olejowe i do niej polecany przez Ciebie olej jest super. Dyferencjał przy tylnej osi NIE MA wspólnego obiegu oleju ze skrzynią biegów i jej dwoma dyframi i powinien pracować na oleju przekłądniowym klasy GL5. Zamienników do skrzyni nie szukałeś chyba zbyt dokładnie, ale znajdzie się jeszcze parę. Co chciałbyś tam czyścić, widziałeś kiedyś rozebrany dyfer z osobówki, jak wygląda w środku? To nie silnik spalinowy żeby powstawały osady i nagary. Ten olej, o którym mówiłem był totalnie przepracowany, wodnisty i czarny i zapewniam, że nie dlatego że coś wyczyścił tylko po prostu nie wytrzymał obciążeń.
-
Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?
Mówię na podstawie własnych doświadczeń. Zalałem kiedyś do dyfra Valvoline 75w90 GL4 i sprawdziłem jak wygląda po przejechaniu jakichś 40 tys. km- czym prędzej wylałem bo wyleciała bardziej czarna woda niż olej. Fabryczny zlany wcześniej ani żaden GL5 tak nie wyglądał.
-
Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?
To nie jest właściwy olej do dyferencjału, ma normę GL4 nie GL5 i nie będzie tam dobrze pracował.
-
Montowanie tuby
Przerabiałem obie i twierdzę, że tak.
-
Montowanie tuby
Ewentualnie możesz iść progiem po stronie pasażera i wyjść z kablem za schowkiem, jest tam otwór technologiczny i zaślepka gumowa, przez którą możesz przejść i jesteś zaraz koło akumulatora. Rozkręcanie obudowy ECU jest upierdliwe- dla dobrego dostępu trzeba podnieść podszybie i zdjąć wycieraczkę, a same śruby ECU często gęsto są skorodowane i się urywają.
-
Wymiana akumulatora - dziwny kabel?
Jest wsadzony na wcisk, może się zakleił i trzyma- musisz mocniej pociągnąć i wyjdzie.
-
Wymiana akumulatora - dziwny kabel?
To jest wężyk odprowadzający gazy z akumulatora, jeżeli nowy akumulator naprawdę nie ma otworu odprowadzającego (pewnie jest tylko zakryty zaślepką) to możesz spokojnie zostawić niepodłączony. Z narzędzi: bit imbusowy (nie pamiętam rozmiaru) plus długa przedłużka i grzechotka oraz klucz płaski 10.
-
Silnik chodzi nie równo
Spróbuj wlać 0,3-0,5 l oleju do dwusuwów na pełen bak, tylko żeby nie był to pełen syntetyk- pół albo mineralny wskazany.
-
Silnik chodzi nie równo
Poczytaj w necie o problemach z silnikami BDG i BDH. Przyczyną nierównej pracy jest usterka układu wtryskowego, niestety kłopotliwa w znalezieniu i usunięciu ponieważ naprawa wtryskiwaczy niekoniecznie musi załatwić problem.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Nie no jasne, regularna wymiana oleju co 15 zamiast co 10 tys. km w sprawnym silniku zatyka smok oleju... To są stare auta, nie wiadomo jak wcześniej użytkowane i serwisowane. Przeważnie schemat był taki, że auto pierwsze 3-4 lata jeździło w Niemczech w serwisowane w trybie LL, wymiany nieraz jeszcze przeciągane ponad 30 tys., a później ujeżdżał je śniady, murzyn albo jugol, który wymienił olej po np. 3 latach jazdy jak sobie o tym przypomniał albo tylko zrobił dolewkę jak zapaliła się kontrolka niskiego poziomu oleju. Ewentualnie od nowości takim samochodem jeździł 8 czy 10 lat Niemiec albo jego żona i zmieniali olej tak jak kazała książka serwisowa- co 30 tysięcy lub 2 lata. Później takie auto trafiało do Polski i kolejny właściciel przeżywał wielkie rozczarowanie, że silnik po 200 tysiącach km takiej eksploatacji jest zaszlamiony i podjechany.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Jeżeli jeździsz głównie w trasie to możesz spokojnie zmieniać co 15 tys. km albo nawet przeciągnąć do 20, nie ma co popadać w skrajności. Olej w aucie jeżdżącym dłuższe dystanse jest mniej obciążony niż olej w aucie eksploatowanym w mieście, zwłaszcza jeżdżącym na niedogrzanym silniku. Ogólnie w b6 masz bardzo porządny komputer serwisowy w FIS, można go ustawić na interwały 15 tys. km/ 365 dni i tego polecam się trzymać.
-
Opinie 2.5TDI quattro
Bardzo przyjemne te silniki 2.7 i 3.0, ale z tymi łańcuchami i ich napinaczami w pierwszych rocznikach wcale nie było tak różowo.