Treść opublikowana przez Dominik93
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Pany, szykuje się na przekładkę z multitronic ośka na 6b quattro, wszystko mam ale zapomniałem o sprawie z wydechem. Czy muszę zmieniać cały układ wydechowy w 1.8T czy jakoś da rade go przerobić żeby pasował? Proszę o pomoc bo stanąłem w kropce.
-
Ceny paliwa marzec 2026
Pieprzyc PiS ! Jestem sfrustrowany. .
-
Ceny paliwa marzec 2026
Jaja sobie robią z cena gazu, z dnia na dzień z 2.03 na 2.23 zł za litr LPG - Suwałki Totalna załamka ...
-
Świecą się kontrolki ABS i ESP w Audi A4 B6
Tak,swiatła stopu działają i jest OK. Raz działa abs/esp raz nie działa taka loteria. Byłem u mechanika to stwierdził że gdzieś mase gubi i ma sie w poniedziałek tym zając
-
Świecą się kontrolki ABS i ESP w Audi A4 B6
A u mnie są normalnie kabarety bo problemy zaczęły się niby od zbiegu okoliczności jak twierdzi tuner, mianowicie wyjechałem od tuner po wyłączeniu drugiej sondy lambda i zaświeci się po 10 km ABS i ESP , po podłączeniu pod kompa pokazało błąd lewy przód ABS wiec wymieniłem czujnik i ku mojemu zdziwieniu dalej świecił się ABS z ESP 0o.. Postanowiłem pojechać do elektrotechnika w celu diagnostyki problemu i zapadła decyzja nad regeneracja sterownika ABS , rozebral sterownik spojrzał się mechanik na tulejki znajdujące się w sterowniku pod lupą i stwierdził że doszło do zwarcia i ewidentnie widać popalone zwoje. Zregenerowal sterownik oraz powymieniał jakieś przewody które idą z nadkola do modułu oraz coś przy module w środku auta szural bo twierdził że na mierniku dalej było zwarcie. Ogarnął temat, oddał auto i było ok przez 24h gdzie znowu wyskoczył ABS z ESP i co śmieszne sytuacja jest taka ze rano odpale jest ok a potem gdy go zgasze i zapale ponownie to wyskakuje odrazu ABS/ESP.. Dzisiaj jadę na poprawkę do tego elektromechanika bo twierdzi że może coś przeoczyl . Co myślicie o tym ??
-
Dziwna praca silnika
Ja wymieniłem napinacz firmy Vaico i zapłaciłem ok 850 zł z fazatorem. Mam teraz spokój z grzechotaniem na zimnym jak i rozgrzanym silniku. Zrobione już ok 3 tkm na wspomnianym napinaczu i zero problemów. Jak na mój słuch to zgrzytanie jest wywołane wyeksponowanym napinaczem przy rozruchu
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Ciężko mi powiedzieć jakiego programu używał bo się nie przypatrzylem. Sonda wyrzucona z auta czyli odpieta. Tak jak pisałem on twierdzi że to zbieg okoliczności i nie ma możliwości że przez to co on robił nie mógł paść sterownik Absu. Mam przestroge żeby nie robić u niego programu bo to słaby zawodnik z niego a pozatym słyszałem że wygrywa gotowe mapy choć on wypiera się tego i twierdzi że sam robi mapy co jest nieprawda. Trudno mleko rozlane i muszę szukać sterownika ABS albo wysyłać do regeneracji..
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Wgrywalismy serię i nadal w vagu wisiał błąd absu. Twierdził że nigdy nie miał takiego przypadku jak mój i że ostatnio w Bexie wyłączal druga sondę to za pierwszym razem wyłączył. Tylko on sam wie co wgrywal.. Z tego co mówił to za ostatnim razem gdy wyłączal sondę to mówił że ustawił oporność grzałki na sondzie z 200 Ohm na 100Ohm i jest teraz ok. Tak zwrot kasy a ja będę jeździł z checkiem na desce i rozwalonym ABS teraz. Muszę gdzieś znaleźć warsztat który zregeneruje mi sterownik absu. Koleś wydaje się być ogarnięty bo mają hamowanie i dobre fury robią ale Jednak liczy się wiedza a nie rolki i garaż.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Witam klubowiczów. Postanowiłem do swojego Bfb wrzucić DP i wyłączyć druga sondę lambda u miejscowego tunera. Po czterech nieudanych próbach udało mu się wkoncu wyłączyć ta sondę, lecz gdy za pierwszym razem wyłączal druga sondę po odjechaniu z jego warsztatu zaczęły się problemy z ABS bo odrazu miałem śmieszne chrobotanie ABSu na pedale hamulca . Po przejechaniu ok 10km wyskoczyly kontrolki ABS oraz ESP oraz stanął prędkościomierz. Podłączyłem pod Vag pokazało że lewy czujnik przód koło. Wymieniłem czujnik a błąd nadal świeci się i wiązka jest Ok,raczej stawiam że padł sterownik ABS. Nie wiem co o tym myśleć, ale wydaje mi się ze tuner podczas wgrywania oprogramowania poszedł jakiś " lewy " sygnał do sterownika ABS i poprostu spalił mi sterownik,czy dobrze rozkminiam? Mówiłem o tym Wszystkim dla tunera, lecz on wypiera się i mówi że to nie możliwe i twierdzi że to zbieg okoliczności choć nigdy nie miałem problemu z ABS w swoim aucie. Co o tym myślicie? Błąd tunera czy rzeczywiście zbieg okoliczności??
-
zmiana kierownicy kolor ACHAT
Nie lepiej obszyć swoją starą kierownicę ładna skórką niż kupować jakąś używaną która w najbliższym czasie zaraz i tak się wytrze z racji że jest używana? ?
-
Swap skrzyni Multitronic na manualną w Audi A4 B6
Panowie, czy ktoś orientuje jaki byłby koszt swapa z multi na manual 5b wraz z częściami i robocizna oraz jaki koszt swapa z oski na quattro?
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Konkretny gość ! Paczka wczoraj dotarła i wszystko OK. Pozdrawiam
-
Zamienniki listw drzwiowych S4 S LINE
Ja wstawiłem listwy z pianki PUR i zostało odrazu pomalowane dokładki szare w kolor oraz listwy i powiem Wam że efekt jest naprawdę mega na PLUS.
-
Swap automatu na manual
Części potrzebne do przeróbki skrzynia sprzęgło z dwumasem kryza między silnikiem i skrzynią alu osłona pod dwumas wybieraki do biegów półośki pedały I kumaty mechanik ktory ogarnie mechanikę i elektrykę. Nie wiem czy skrzynia od s4b5 będzie pasowała do Twojej 2.8.
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Witaj kolego. Potrzebuję wycenę następnujących rzeczy: -kompletny rozrzad do audi a4b6 1.8T BFB -klocki na tył -Komplet filtrów wszystkich (oleju MANN) -Olej Motul 5w40 x-cess -spręzyny na tył eibach -30 pro kit Proszę o wycenę na pw.
-
Zamienniki listw drzwiowych S4 S LINE
Ja zdecydowałem się na zamiennik firmy CETUS z Łodzi którzy robią listwy drzwiowe z Pianki PUR . Dokładki dolne w kolor lakieru będą malowane oraz dokładane będą listwy drzwiowe które również będą pryskane w kolor lakieru. Gdy odbiore auto od lakiernika to dam znać. Również uważam że ori używane listwy drzwiowe oraz lotki to mega przegięciem z cenami.
-
Zamienniki listw drzwiowych S4 S LINE
Pare postów wstecz forumowicz wstawiał te listwy i jest zadowolony i efekt końcowy na fotach wyszedł OK. Czyli lepiej szukać zamiennika z pianki, tak?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Szkoda, że kolega ominął okolice napinacza. Słychać na tym filmiku że napinacz pracuje prawidłowo i nie ma klekotania jak diesel na wolnych obrotach. Nie nagrałem dziś filmiku ale mój napinacz podobnie pracuje jak w filmiku wyżej a pracował na wolnych obrotach jak diesel - Jest filmik wrzucony na forum w tym dziale pare stron wstecz. Wymieniłem łańcuch i nic to nie dało i potem odrazu napinacz i jest OK.
-
Zamienniki listw drzwiowych S4 S LINE
Koledzy, co myślicie o tym zestawie ? http://allegro.pl/listwy-drzwiowe-audi-a4-b7-s-line-spoiler-gratis-i6305811383.html Zamierzam kupić listwy drzwiowe + lotka i zastanawiam sie czy jest sens brać taki zestaw żebym nie był potem rozczarowany efektem końcowym
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Jutro postaram się nagrać filmik i wrzucić na forum. Napinacz wymieniłem ok 1tkm temu
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Tak słychać jak napinacz hałasuje . Miałem taki sam dzwięk na goracym silniku i po wymianie napinacza cisza i spokój
-
Dolna atrapa od S4 w zderzak od S LINE
Panowie muszę zmienić atrapę grilla w swojej b6 z powodu małej kolizji w której ucierpiała atrapa grilla. Mam aktualnie w chromie i chciałbym zmienić na czarny mat żeby był lepszy design . Co myślicie o tym zestawie z allegro ? http://allegro.pl/atrapa-kratka-audi-s4-a4-b6-grill-nowa-org-black-i6284291225.html Warto to kupić czy tandetny zamiennik? Proszę o opinię
-
A4 B5 1.8T podniesienie mocy do 200km
Jak bedzie Tobie wyskakiwał błąd po wycięciu katalizatora to wstaw Downpipe i poczekaj aż skompletujesz wszytstkie rzeczy i jak pojedziesz do Tunera to skasuje Tobie programowo obsługę sondy lambda i nie bedziesz miał błedu na VAG
-
Jednomas z tarczą 240mm do Audi A4 B5 1.8T
Panowie, mam w planach przełożyć skrzynie na manuala 5b ze sprzegłem 228mm i dwumasem od AWX i są plany na 250 km to czy jest sens zakładać jednomas do takiej mocy czy da rade sprzegło i dwumas od AWX na taką moc?
-
Spalanie FIS
Srednia spalania z 300km wynosi na fisie 13L/100KM PB a spalanie po zatankowaniu LPG wychodzi 15-16L = 20% wiecej spala LPG od PB czyli spalanie chyba w normie. Ok wporzadku rozumiem Cie ale chodzi o to że jest taka sytacja że stoje na postoju z wrzuconym biegiem automatu "P" i na tymczasowym spalanie pokazuje 3-4L PB a na srednim spalaniu bardzo szybko rośnie spalanie w góre co nie powinno tak szybko rosnąć chyba że sie myle?