Treść opublikowana przez TomOskroba
-
Relacja z reanimacji silnika - A4 B6 2.0 ALT
Zrobił remont i pogonił auto
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
obecne ceny 2.0 na rynku cały czas przyciągają ludzi do kupna auta. niestety później jest mina jak cholera, kiedyś popełniłem ten sam błąd. zamiast się zarejestrować na forum to najarałem się na kolor auta, a później to już tylko płacz ;P
-
Analiza logów 1.8T BFB
nie szukaj bardziej doświadczonych, a sam użyj wyszukiwarki. na końcu masz rozwiązanie, zacznij od tego.
-
Wahacze SKV
dla mnie to wy dalej walczycie z wiatrakami. zamiast tak pier**lić kupcie sobie oryginał i zapomnijcie o diagnostyce czy naprawach w warsztacie związanych z wahaczami. ja też kiedyś tak myślałem, ale się zesrałem.
-
Wymiana gałki zmiany biegów na wersję S-line w Audi A4 B6/B7
zgadza się głupie pytanie, wiadomo, że ori nic nie przebije ja mam obecnie taką za 80zł z mieszkiem z allegro i wygląda naprawdę ładnie, zobaczymy jak z wytrzymałością/ścieralnością. jak nie zda egzaminu to jazda po ori
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
a ja mam dziwnie bo raz odpale furę i nic nie slychać a drugi raz po takim samym czasie postoju jest 2 sekundowy zgrzyt, ale tak mocny że aż przygasa cała deska. po 2 sekundach wszystko eleganio może trochę klekocik jest ale to bardziej szklanki/panewki albo zdychająca już pompa oleju:p
-
sssyk przy przyspieszaniu
poszukaj filmów na YT. jest kilka które dokładnie pokazują co wypiąc, co zatkać i gdzie dmuchnąć ja sam mam teraz problem z mocą od dołu i prawdopodobnie coś w dolocie albo wąż turbo bo widziałem że troszkę naoliwiony był z uwagi na to że mam remont to nie mam czasu na zabawę z autem więc po majówce wstawiam do mechanika i będzie wiadomo co i jak ja mam jeszcze słabe hamulce do tego
-
Czy warto wyciąć katalizator w A4 B5 1.8?
zgadza się, downpipe daje nawet lepszy efekt brzmienia auta. ciut na sportowo./ ja poprzednio wstawiłem strumienicę dedykowaną. co prawda wyciszała ale na zimnym i tak dźwięk walenia młotem o blachę był
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
ta zawleczka to istny koszmar ;D
-
Relacja z reanimacji silnika - A4 B6 2.0 ALT
zrobiłeś remont to już nie sprzedawaj tego auta. chcesz mieć 7k czy ile wydałeś w plecy ? nie podmieniaj już nic, oleju masz pod dostatkiem. komputerowi bym nie ufał. bagnet pokazuje Ci prawdę. Przynajmniej ja tak uważam. prawidłowe wskazanie oleju to te po trasie (rozgrzany silnik) sprawdzane 15 min po zgaszeniu auta.
-
Silnik w czasie jazdy "przerywa"
tylko w czasie jazdy 120 kmh czy zdarza się w każdej sytuacji ? postój/mniejsza prędkość itp
-
Czy warto wyciąć katalizator w A4 B5 1.8?
nie wiem bo sonda była uszkodzona a potem sprzedałem auto
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
zgadza się, przepływka musi być taka jaką instalowano przy produkcji auta. dokładnie ten sam zamiennik, żaden tanszy ani droższy bo nie będziesz miał pewności w 100%
-
Żywotność 1.8t+LPG
azure ujał ta idealnie apropo " więc wszystkie elementy z tworzywa przykręcone do niego oraz elementy gumowe po tylu latach będą sypać się. " właśnie mam problem z pożeraniem oleju. gdzieś jest wyciek. odkryłem już drugi przewód który po prostu popękał. miał prawo po tylu latach. zapchany eżektor. i inne duperele z którymi możesz ale nie musisz powalczyć po kupnie auta, żeby doprowadzić auto do pożądanego stanu
-
sssyk przy przyspieszaniu
to weź się nie przypierdzielaj tylko jeździj
-
Żywotność 1.8t+LPG
tak jak napisał aiwer. silniki są bardzo dobre. usterki? jak w każdym aucie znajdzie się coś co nagminnie pada. nie ma na to reguły. Ważne aby serce trykało ważne aby szukać zadbanej sztuki. a4 b6 s-line 1.8T quattro 190KM w dobrym stanie jest naprawdę ciężko znaleźć zależy ile czasu masz na znalezienie takiego autka
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
można wytłumaczyć to tym, żebyś załatwił sobie na podmianę przepływkę (oczywiście sprawną) i zobaczył jak to będzie dalej wyglądało. ewentualnie podpinasz kompa wsadzasz do auta drugą osobę i v VAGU w kanale 032 sprawdzasz jak przepływka oddycha. powinna przy max bucie dochodzić do 105 g/s edit: tak jak napisał xsebo. uważam że sobie odpowiedziałeś sobie na pytanie odnośnie błędu
-
sssyk przy przyspieszaniu
czy auto straciło na mocy ? ja to bym się przejmował jakby w ogóle nie było słychać turbiny zrób jeszcze jak napisał kolega wyżej.
-
Żywotność 1.8t+LPG
jeżeli szukasz motora do 2litrów w audi pod gaz t7o lepszego niż 1.8T nie znajdziesz 25k na 13 letnie auto ? fajna kwota ale za tą cenę to chyba myślisz o full s-line od kogoś zaufanego ja bym stawiał jednak na te ''15'' letnie auto jak mówisz silniki są pancerne o ile trafisz na zadbany egzemplarz, a w tej kwocie to jak najbardziej. ewentualnie a4 b7 z silnikiem 1.8T szukaj jak najmłodszego.
-
Katalizator - wymiana - opinie
ja u siebie mam 250 tyś i spalanie z emisją spalin wzorcowe. wątpie, żeby kat był do wymiany kolego. no chyba, że Ci pije olej na potęgę w co wątpię. a jakie objawy, że postawiłeś na katalizator ?
-
sssyk przy przyspieszaniu
eee ja też tak mam i taki dźwięk ''suszarki'' wydaje właśnie turbina. u mnie słychać ją również delikatnie przy zamkniętych szybach. wiadomo, że jak depniesz to musi być słychać, że ona pracuje.
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
moja w ogóle nie działała i nic się nie działo przyczyną gaśnięcia może być układ zapłonowy. warto sprawdzić przewody,świece, cewki. mi jak szarpal w ALT budą na postoju to się okazało, że cewka się skończyła. komputer i jedziesz
-
Polecane opony letnie
ŁOT DE FAK SIĘ Z NIMI STAUO ?
-
malowanie szarych elemetow w kolor karoserii
z progiem walczyłem w poprzednim b6 schodziło gładko, jedynie tak jak napisałeś te kołeczki się ukręcają i trzeba podważać
-
Polecane opony letnie
jak przechowujesz oponę w dobrych warunkach to śmiało można śmigać