Treść opublikowana przez longer_xd
-
[AQD] 2.8 v6 30v quattro OEM+
Ładnie wyszło Kiedyś robiłem coś podobnego z kierownicą - efekt nie na lata, ale przynajmniej nie kłuje w oczy Masz kierownicę elegancko ogarniętą, to teraz razem z odświeżoną gałką całość będzie wyglądać jak należy ?
-
[B7 BTB] 1.8t Avant Quattro S-Line Ocean Blue Pearl :idealne na daily:
Siema! Postanowiłem założyć temat dla swojej niedawno zakupionej B7. Co prawda plany na rozwój/modyfikacje nie są zbyt ambitne na najbliższy czas, ale z tego co widzę w dziale B7 nie przybywa za dużo nowych wątków, stad mam nadzieję tym chętniej dołączycie do ewentualnych dyskusji i posłużycie radą w różnych kwestiach odnośnie serwisowania i dopieszczania swojego egzemplarza Kilka słów o egzemplarzu: Po długich poszukiwaniach udało mi się zakupić autko z importu ze Szwecji. Zależało mi na sprawdzonym połączeniu 1.8t i quattro do tego w fajnej konfiguracji wyposażeniowej i przede wszystkim zdrowej budzie. Zakupiony egzemplarz jest z roku 2007 i w bardzo dobrej kondycji: urzekł mnie zdrowym nadwoziem i podwoziem (oj ciężki temat do znalezienia), wszystkie szyby oryginał, udokumentowany przebieg 230 tyś (samochód ze Szwecji). Silnik: 1.8t BFB, zdrowa seria Zawieszenie: 1BA (nie ma gleby, jest komfort) Nadwozie: lakier perła LZ5C Ocean Blue / Mauritius Blue fabryczny s-line zewnętrzny ksenon plus, DRL, CLH czujniki parkowania tył zdejmowany fabryczny hak Audi autko zakupione z chromowanymi felgami BBS 17” jak na zdjęciu. Wnętrze: pakiet sport z podgrzewanymi siedzeniami i kierownicą mulifunkcyjną wszelkie pakiety podświetlenia wnętrza, drzwi i ambient light 4 szyby w prądzie kurtyny powietrzne tył + schowek na narty Audio: fabryczne nagłośnienie z radiem Concert 2DIN i subwooferem w bagażniku Kilka zdjęć zrobionych na szybko: (niestety nie oddają za bardzo głębi lakieru perłowego): Plany na rozwój: silnik: 2-gi intercooler i wtryski od BEXa hamulce: swap na 320cm przód z 2.0 TFSI nadwozie: przyciemnianie szyb audio: najprawdopodobniej RNS-E LED + Bose W garażu obok B7 mam jeszcze poczciwą B5 (temat tutaj) w której z racji wieku jest trochę więcej do zrobienia - póki co muszę podejść do tematu B7 rozsądnie i oszczędnie - skupić się na serwisie, jeździć, obserwować Uwaga: Pierwszy post jest aktualizowany w celu odzwierciedlenia stanu faktycznego samochodu i streszczenia tematu przeglądającym forumowiczom. Ostatnia aktualizacja: 13.07.2023
-
[B5 AWT] Quattro 1.8T Sedan Daily OEM+ [#quattrowóz]
Pewnie zrobię temat, bo już kilka osób podpytywało na priv Dzięki wielkie Maciej. Kto jak kto, ale Ty najlepiej wiesz że to dobre autka Póki co plan "jeździć obserwować", a zdecydowanie więcej na ten moment jest do zrobienia przy B5
-
[B5 AWT] Quattro 1.8T Sedan Daily OEM+ [#quattrowóz]
Jest już prawie połowa roku, więc chyba najwyższa pora na drobny update B5 ma się dobrze, jeździ i dzielnie nabija kolejne kilometry W tym roku po raz trzeci odwiedziła zlot w Bukowinie, gdzie miała towarzystwo kilku innych be piątek, ale wszystkie sztuki na parkingu byliśmy w stanie policzyć na palcach u jednej ręki. Szczególne podziękowania koledze @Rumaq za sympatyczną atmosferę i wspólny górski przejazd Jak już wspominałem plany są, może nie za ambitne, ale jest kilka rzeczy które będę chciał dopracować w quattrowozie. Sęk w tym, że ostatnio czasu trochę brakowało, powiem szczerze chęci czasami też, a na domiar wszystkiego autko to wciąż daily - ciężko było rozgrzebywać jakieś poważniejsze tematy, bo autko miało być na bieżąco dostępne do jazdy. Tak oto od jakiegoś dłuższego czasu chodził po głowie plan, aby odciążyć trochę be piątkę, lecz znalezienie godnego towarzystwa nie było rzeczą łatwą. Jednak niedawno nastąpił przełom w poszukiwaniach i tak o to rodzina A4 się powiększyła o kolejny egzemplarz, gdzie wspólnym mianownikiem jest znany i lubiany silnik + stały napęd quattro Na lipiec zaplanowane są kolejne prace z B5, pewnie wpadnie kolejna aktualizacja w temacie
-
[AQD] 2.8 v6 30v quattro OEM+
Felgi ładne, ale co do setupu uwierz mi, lepiej by Ci się jeździło na felgach z oponami A tak poważnie udane zakupy 2, prezent mały, ale mam nadzieję cieszy bardzo A jakbyś się rozmyślił z 18-stkami to nie zmarnują się, o ile masz jeszcze gdzieś mój numer
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
@_małyTM_ dzięki piękne za szybkie rozkodowanie
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Po 6-ciu latach wracam do wątku Bardzo proszę o rozkodowanie: WAUZZZ8E17A211534 Z góry wielkie dzięki!
-
[b5,5 AVF q++] Project B5 S-line
Dobrze to wygląda Strasznie ubolewam, że pokarano B5 tak małymi głośnikami z przodu, ale jak widać dla chcącego nic trudnego
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Sytuacja taka: 1.8t BFB, serwis filtrowo olejowy robiony miesiąc temu w połowie maja, w Bosch Service w Szwecji (230 tyś przebiegu). Użyty olej do serwisu nie znany (przynajmniej przeze mnie). Pytanie: jaki olej kupić na ewentualną dolewkę? Myślałem o Ravenol Turbo Vst 5W40, ewentualnie zastanawiam się nad zrobieniem płukanki i zalaniem od nowa. Jakieś rady?
-
2.0 tfsi słynny problem olejowy - jak to jest?
Siema, temat jak najbardziej znany - zaraz ktoś napisze, że wątków było mnóstwo i wystarczy szukać. A i owszem, nie tak mało czasu spędziłem na szukaniu przeglądając fora, poradniki kupujących czy materiały na YT. Informacji jest sporo, ale bardzo dużo sprzecznych i starych wątków, podejrzewam że sporo mitów - ogólnie mam wrażenie, że im więcej szperam na ten temat tym mniej wiem. Chciałbym wyjaśnić temat raz a dobrze, z perspektywy 2023r, aby idąc w ten silnik nie wpaść na minę. No więc właśnie jak to faktycznie jest z tymi TFSI i problemem olejowym w rodzinie B8, T8 i R8? Powszechnie wiadomo, że przedliftowe jednostki nie są szczególnie udane i polecane, czyta się, żeby celować w polifty. No i tutaj też pojawiają się rozbieżności - część uważa że każdy silnik po 2012 jest okej, inni twierdzą, że problem poboru olejowego został definitywnie rozwiązany dopiero w 2015r. Więc jeśli kupować 2.0 TFSI to w jakie jednostki celować? Jak rozpoznać niewadliwe 2.0 i które wersje/oznaczenia będą najmniej problematyczne? Jak się to ma w A4 vs A5 vs Q5? I czy w końcu warto się interesować benzyniaki w tej generacji, czy bezpieczniej będzie iść w diesle? Z góry dzięki każdemu co rozjaśni nieco temat z perspektywy co wiemy na dzień dzisiejszy niż besztać, że gdzieś tam jakieś informacje są w necie.
-
A4 B5 Avant 1.8T Quattro Lewego
Prawda to że od B4 quattro pasują do B5? Sam zdobyłem takie od B4 na tył i są w dużo lepszym stanie niż jakiekolwiek od B5 - chyba kwestia ocynku. To samo z kielichami tył - ja już jeżdżę dłuższą chwilę na tych od B4 quattro i są zdrowiutkie. Fabryczną belkę z tyłu zakonserwowałem, ale w razie czego mam już mam już wspomnianą na podmianę. Zastanawiam się czy sporo pracy przy takiej akcji jest...
-
[AQD] 2.8 v6 30v quattro OEM+
Mi się udało dorwać 3 w sensownych pieniądzach, ale żadne nie działało Powodzenia z pracą, czekam na aktualizację
-
[AQD] 2.8 v6 30v quattro OEM+
Elegancko. To teraz niech dojedzie całe i zdrowe do Bukowiny, nie targając ze sobą mandatów Kawał trasy przed Tobą - do zobaczenia na miejscu!
-
[B5 AWT] Quattro 1.8T Sedan Daily OEM+ [#quattrowóz]
Nowy rok, nowy sezon letni, nowe plany i postanowienia co do quattrowozu. Na początek przy okazji wymiany kół na letnie wpadł komplet nowych śrub - mam nadzieję, że rozwiążą problem z zapiekaniem się, z którym dosyć ciężko borykałem się przez ostatnie 1,5 roku ze starymi śrubami przy każdej zmianie felg - nie sposób opisać ile brzydkich słów i nerwów szło przy takiej akcji. Zatem niby mała rzecz a cieszy i daje nadzieje na mniejszą szarpaninę następnym razem Krótko plany na 2023: - wymiana zmatowiałych lamp na bi-ledy (do tego montaż samopoziomowania) - dalsze prace konserwacyjne i eliminacje drobnych ognisk rdzy (opcjonalnie korekta lakieru) - eliminacje drobnych innych niedomagań bepiątki pojawiających się z czasem - wymiana przednich hebli na większe Na pewno coś jeszcze sporadycznie wypadnie do zrobienia, jak to przy takim aucie, a o zwykłych czynnościach serwisowych nie będę się rozpisywał, bo to nie nie książka serwisowa Ogólnie autko ma się dobrze i cały czas jeździ na co dzień - mimo, że temat tutaj na forum jest spokojny, bez większych aktualizacji. Jak widać najbliższe plany też nie są zbyt obszerne ani przesadnie ambitne, ale postanowiłem podejść do tematu realistycznie. Przy okazji pozdrowienia dla wszystkich, którzy mają jeszcze siłę i energię do grzebania przy temacie B5
-
[B5 AFN+] Daily A4 by dliwski | 18" S line, gwint, bix, nowy LY9B | AWX + 216-stki
Fajnie masz zrobione to autko, cieszy oko Sam też marzyłem o czarnej, ale jednak wygrał rozsądek i w momencie zakupu trzeba było brać sensownie utrzymane auto a nie kolor Coś już było pisane o lusterkach - moim zdaniem po zmianie koloru felg te już nie leżą. Najlepiej by siadły symetryczne czarne, ale są gusta i guściki - kieruj się swoją wizją
-
Bla Bla Bla BT 2023
+1 dla B5 Kurcze myślałem, że będzie gorzej, że B5 to gatunek na wymarciu
-
Polepszenie jakości audio w Audi A4 B5 przedlift
Dużo osób nie ma oryginalnego radia ze względu na jego funkcjonalność - przecież w B5 fabrycznie były jeszcze kaseciaki. Moim zdaniem temat audio w B5 jest raczej ciężki - fabrycznie z przodu masz głośniki o niedużej średnicy, dużo basu z tego nie wyciągniesz. Możliwości są różne i można rozważać w zależności od preferencji i budżetu: - dołożenie choćby małego wzmacniacza do oryginalnego radia (jeśli mamy parcie na zatrzymanie fabrycznego radia) - wymiana na markowe niefabryczne radio (dodatkowym benefitem może być większa funkcjonalność) - wymiana głośników (godne polecenia zwłaszcza, gdy nasze z racji wieku nie grają już czysto) - dołożenie do zestawu subwoofera (w przypadku, gdy jesteśmy zadowoleni tego co mamy, lecz brakuje nam niskich tonów).
-
A4 B5 Avant 1.8T Quattro Lewego
Pytałem, bo wygląda jak u mnie - też wymieniałem zakładając pełny FIS. Kilka lat minęło, a dalej świeci jak nowy
-
A4 B5 Avant 1.8T Quattro Lewego
Pewnie że cieszy Ten nowy licznik brałeś z wymienionym wyświetlaczem FIS na nowy chiński?
-
XXII Ogólnopolski Zlot i XVII Urodziny Audi A4 Klub Polska - Bukowina Tatrzańska 31.03 - 02.04.2023r.
longer_xd
-
Moja eSa - S4 B5 1999 Lift | RNS-E LED | 375/326 | RS4 SATYNA
Ładnie utrzymane wnętrze, powodzenia z podsufitką
-
[AQD] 2.8 v6 30v quattro OEM+
Dobrze, że przewietrzyłeś furę, szkoda, żeby tylko stała w garażu
-
[B5 AWT] Quattro 1.8T Sedan Daily OEM+ [#quattrowóz]
Trafna obserwacja - lampy nie są ruszane, ponieważ czekają biledy jak nowe na podmiankę Jedyny powód dlaczego nie siedzą jeszcze w samochodzie, to niezrobione samopoziomowanie - jakoś nie mogę się do tego zabrać. Czekają mnie teraz pilniejsze tematy jak serwis filtrowo olejowy, hamulce. Dopiero jak się z tym uporam gdzieś pewnie w drugiej połowie wakacji popracuje nad oświetleniem. Najważniejsze, że graty już są
-
[B5 AWT] Quattro 1.8T Sedan Daily OEM+ [#quattrowóz]
Czas leci, coś tam się dzieje, a w temacie cisza - pora na drobną aktualizację Autko jest ciągle w użytkowaniu dziennym, w założeniu nic się nie zmienia - kilometry są nabijane, wciąż OEM. Z ciekawszych awarii musiałem rozwiązać temat cieknącej pompy wspomagania - po próbach zamiany na używane, które miały być dobre, a okazały się gorsze niż moja, postawiłem w końcu na profesjonalnie regenerowaną pompę z gwarancją, KYB jak było fabrycznie. Nie najtańsze rozwiązanie, ale po wymianie już trochę się nakręciłem parkując w wąskich krakowskich uliczkach i sprawdza się dobrze Z ważniejszych wyzwań to rozwiązane problemy blacharskie: Etap I: Kompletna konserwacja podwozia (zrobiona jeszcze przed zimą). Wykonane przy demontażu błotników i zderzaków, a co do błotników te były już skorodowane i zostały wymienione na zdrowe, również zakonserwowane. Etap II: Wymiana pozostałych skorodowanych elementów - drzwi (zrobiona ostatnio). Konserwacja profili w drzwiach, spasowanie, przekłada audio z przodu... Przy okazji wpadło coś ekstra - pakiet chrom+ czyli chromowane listwy drzwi i lusterka chrom. Nie byłem przekonany do chromów, ale trafiły się drzwi z listwami w chromie i .. poleciałem z tematem. Z plusów w końcu wpadło prawe duże lusterko, jakoś nie mogłem dorwać wcześniej w kolorze. Autko wciąż nie jest w idealnym stanie, gdzieś tam wciąż w takich miejscach jak blenda klapy bagażnika są jeszcze wymagane ingerencje. W kolejnym etapie marzy mi się wyeliminowanie wszystkich drobnych bolączek, korekta lakiernicza, polerowanie nadwozia. Póki co czas postawić na mechanikę, a o tym niebawem Tymczasem przedstawiam aktualne zdjęcia quattrowozu dla zainteresowanych - czerwiec 2022:
-
A4 B5 Avant 1.8T Quattro Lewego
Trzeba przyznać, że Lemforder daje radę - ja u siebie wymieniałem komplet z przodu 5 lat temu, od tego czasu tłukę kilometry i odpukać nic nie puka