Treść opublikowana przez pila24
-
Przetwornice koito d4s
Witam,ma ktoś fotkę jak upakował ową przetwornicę pod lampę? Jest płaska ale szeroka i zastanawiam się jak wyrezać miejsce dla niej tam gdzie powinna być przetwornica valeo.
-
Opinie na temat silnika Audi A4 B6 2.4 V6
Notoryczne wypadanie zapłonów to raczej w 3.0 ASN a nie 2.4... Co do napinaczy to każdy 1.8t tez ma ale 1 sztukę i nie myśl sobie iż to tak często pada. Dużo ludzi wymienia je jak słyszą łańcuszek w pierwszej sekundzie po odpaleniu,a to norma w większosci silników-nie tylko 2.4 i nawet producent podaje ze to zjawisko normalne. Co do spalania to u mnie przy jeździe bez zamulania po mieście pali około 13-14l lpg. Więc podobnie lub taniej niż w traktorze z 1.9tdi,a kultura pracy to przepaść. Ogólnie 2.4 w B6 nie jest zbyt często spotykane,ale to obok 1.8t najlepszy motor benzynowy więc nie rozumiem Twoich obaw.
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth - podłączenie elektryczne
Ķolego w pierwszym poście jest wszystko opisane...
-
Klapki żaluzji obudowy wentylatora.
Raczej z całym pasem przednim. U mnie została tylko 1 klapka,nie sądzę iż mają duży wpływ temperaturę silnika podczas jazdy.
-
[ALL] Spoty w Koszalinie?
Dzięki ale nie ruszy,bns ma inne mapy.
-
[ALL] Spoty w Koszalinie?
Witam,jest ktoś z Koszalina kto ma navi w aucie bns 5.0 oraz posiada płytkę z mapą? Potrzebuje na chwile wrzucić do swojego radia by zmienić język. Stawiam piwko lub czekoladę dla abstynenta za fatygę
-
Radio RNS-E Nie wyłącza się
Wyciągnij bezpiecznik od radia i zobaczy czy znów będzie szumiało po włożeniu bezpiecznika,lub po ponownym użyciu radia.
-
Audi a4b6 1.8t czy 2.4 v6 ?
Aczkolwiek zaznaczę iż 2.4 BDV to jeden z najtańszych silników w B6 jeżeli już przyjdzie do wymiany całej jednostki.
-
Audi a4b6 1.8t czy 2.4 v6 ?
Jak będziesz miał możliwość to przejdź się 1.8t i 2.4,ja jako były użytkownik 1.8 ale bez turbo przejechałem jakieś 180 tys km z tym silnikiem i było ok, ale kultura pracy nie odpowiadała mi. Teraz użytkuje 2.4 i jest dużo przyjemniej pod tym względem,aczkolwiek 2.4 w B6 jedzie dostojnie ale do szaleństw to się nie nadaje. Dosyć łagodnie oddaje swój moment obrotowy-nie oczekuj kopa w plecy przy gazie w podłodze. Miły dla ucha dźwięk przy wyższych obrotach,praktycznie niesłyszalny przy stałej prędkości poruszania się. Standardowo trzeba ogarnąć odmy w aucie i uszczelnić górę silnika która puszcza olej w kilku miejscach właśnie przez zapchane odmy.
-
Webasto błagam o pomoc
Nie musisz bezpieczników odłączać jak masz fabryczne webasto (te wywoływane przyciskiem menu z panelu obok zapalniczki),po prostu nie używaj do czasu naprawy. Samo się nie włączy. Co do przyczyny to pewnie problem z podawaniem paliwa.
-
[2.4 DBV] Silnik do remontu? Bierze olej.
Kolego jak śmierdzi w kabinie to jednak silnik nie jest szczelny,sądzę iż zaślepki wałków rozrządu z tyłu silnika puszczają i olej kapie na kolektory wydechowe i się spala-stąd smród i brak widocznych wycieków. Ogarnij to i odmy,wróć do oleju 5w30 lub 5w40 dobrej firmy do tego płukania i ceramizer. Ten silnik tak szybko nie pada,ale przez zapache odmy i ich zawór dochodzi do dużego zużycia oleju silnikowego i do rozszczelnienia w obrębie głowic.
-
Elektronarzędzia Makita czy Dewalt ?
Makita lepszy serwis ma,jak np. W Dewalcie padnie nowa bateria która miała wadę fabryczną,to serwis i tak stwierdzi że to wina użytkownika. W serwisie makity taką baterie wymienią od ręki.
-
źle działający ABS oraz Trakcja Audi a4 b6
Jeden z czujników abs kończy żywot,następnie padnie całkiem i ciągle będzie świeciło abs/esp.
-
Bluetooth nie orginalny
Ten mały bluetooth raczej się nie uspi i będzie kradł prąd,skombinuj sobie miernik i sprawdź we wtyczkach klimatronika gdzie pojawia się +12v po włączeniu stacyjki.
-
Bluetooth nie orginalny
W radiu masz masę pod pinem 12 w dużej kostce,problem z napięciem +12v po włączeniu stacyjki którego nie ma w kostce radia. Albo szukasz takiego napięcia sam albo podłączasz się pod stały plus w pinie 15 dużej kostki ale jest ryzyko iż Twój BT rozładuje aku jak auto dłużej postoi.
-
[A4 B6] Podłączenie nieoryginalnego radia
Jest podłączenie w instrukcji A przejściówka jest taka by w razie potrzeby przepiąć kabelki. Żółty w kostce zamień z czerwonym,a pod czerwony trzeba podpiąć napięcie +12v po włączeniu stacyjki którego nie ma w kostce radia. Zapewne w klimatroniku jest taki przewód.
-
Koszty eksploatacji
Nie chodzi mi o silnik ale o całość,auto jest dużo bardziej zaawansowane od wczesniejszych modeli i naładowane elektroniką,mam znajomych którzy mają b8 i niestety jest bardziej awaryjne i droższe w utrzymaniu niż b6/b7.
-
Bluetooth nie orginalny
Czarny masa,czerwony +12 Acc
-
Koszty eksploatacji
Jak chcesz auto równie tanie w eksploatacji jak Twoje to może poszukaj jakiegoś golfa v z 1.6 i lpg albo octavie 2 z takim silnikiem. A4b8 do 2012r ma problemy silnikami benzynowymi w postaci palenia oleju i do 2010r z łańcuchem rozrządu. Czy 2.0 czy 1.8 nie ma różnicy dużej bo to bliźniaki i mają takie same problemy. Ogólnie auto jest nieco wyższej klasy niż starsze A4 ale bardziej awaryjne i kosztowniejsze w utrzymaniu. Przykładowo po kosztach kupisz model z roku 2009 za około 40 tys zł to masz pewne jak w banku remont silnika za lekko 6 tys zł. Nie mówiąc o innych rzeczach które trzeba ogarnąć.
-
Montaż spryskiwaczy mgiełkowych
Byłem wczoraj w skoda ASO po adapterki a pokazało w kompie u sprzedawcy iż owy element jest juz wycofany z produkcji.... może ktoś potwierdzić?
-
Audi A4 B6 avant - jakie wymiary butli toroidalnej w koło?
Nieco ponad 400 zł
-
Samochód nagle zgasł
Trzeba sprawdzić vagiem ustawienie rozrządu na fazatorach.
-
Samochód nagle zgasł
Rób swapa na 2.8 amx,na A6 forum jest opis jednego z użytkowników jak to zrobił. Wyszło go to około 5 tys zł. Tutaj masz link
-
Bluetooth nie orginalny
Zadziała ale tylko na wejściu aux jako odtwarzacz multimedialny. Nie wiadomo jak z jakością dźwięku bedzie-są 2 wersje takiego modułu: z filtrem przeciwzakłóceniowym oraz bez owego filtra,po odpaleniu auta może dojść do pojawienia się szumów itp.
-
Gdzie warto wykupić OC po podwyższeniu cen?
PZU w ostatnim czasie ma dobre oferty. Rok temu w Generali płaciłem za OC+NNW 831 zł, w tym roku w PZU taki sam pakiet 658 zł.