Treść opublikowana przez nadybek
-
[1.9 TDI PD] Prośba o analizę logów 011
Po regeneracji turbo bylo lepiej? Jakbys nie wyciął %wysterowania n75 to byloby latwiej. Teraz to wrozenie z fusow. Wrzuc logi na jakis serwis np tunezilla
-
b6 AVB - Dziwny problem z odpalaniem
Klapa gaszaca sie zacina. Zadanie rozwiazane? ?
-
[B7 BLB] Problem z doborem wałka wydechowego PD
Mozesz zobaczyc na kanale 001 ze te wahniecia sa spowodowane problemem z utrzymaniem obrotow biegu jałowego. Przy 903obrotach dawke paliwa trzyma ladnie np. 6mg. W pewnym momencie obroty delikatnie spadaja do 88x obrotow. Sterownik silnika potrafi podac kilkanascie mg zeby podbic obroty do 903. Wystepuje wtedy szarpniecie silnikiem. Jest na to metoda ale spalanie delikatnie wzrasta i to leczenie syfa pudrem. Przekreca sie walek wydechowy az przestanie szarpac. Wzrasta wtedy obciazenie silnika i dawka sie stabilizuje. Zauwaz ze jak wlaczysz klime to szarpniecia sa minimalne lub zerowe. Nikt tak naprawde nie doszedl do przyczyny tych szarpniec. Ja kumplowi zmienialem mape czasu otwarcia wtrysku dla okolic biegu jalowego. Czasami ponoc pomaga obnizenie obrotow biegu jalowego poprzez adaptacje w vcds- mozesz sprobowac.
-
Odgłosy cykania
Ale autor tematu ma raczej 16V. U Ciebie tez cos cyka/ strzela w tym bpw?
-
[B7 BLB] Problem z doborem wałka wydechowego PD
Pewnie korekty plywaja z powodu poszarpywania silnika na biegu jalowym na rozgrzanym silniku. Jest to spowodowane lipna mapa czasu wtrysku dla dawki paliwa w okolicach 5-8mg. Delikatny spadek obrotow z 903 do 882 i silnik dostaje duza dawke paliwa aby znowu podbic obroty do 903. Objawia sie to szarpnieciem. Widac to w vcds na dawce i korektach. W tym wlasnie problem?
-
Odgłosy cykania
Nie ma sensu kompa podlaczac. Zebatka w zaworze egr sie skonczyla.
-
[TDI PD] Trudne uruchamianie silnika, ciężkie odpalanie
Odłącz klapę gasząca i sprawdz jak bedzie. Tylko wężyk zaslep.
-
Poduszki silnika gumowo-olejowe z elektrozaworem do Audi A4 B6/B7 1.9/2.0 TDI
WrRrrRr!!! Nie czujnikiem a zaworem! Nie bedzie lepiej tłumił drgań. Na nowej oryginalnej poduszce odpięcie wtyczki w roznych warunkach wpływa prawie niewyczuwalnie na drgania. + pewnie trzeba by zastosowac przekaznik, zeby sterownik nie wykrył zwarcia.
-
Z jaka sila w Nm dokrecic sruby?
Zapamiętaj na zawsze: wszedzie tam gdzie po dokrecaniu z okreslonym momentem dokrecasz jeszcze o okreslony kąt wymienia sie sruby i koniec i kropka.
-
Pompa oleju
Na 200tysiecy od wymiany spokój.
-
Coś dziwnego pod pokrywa zaworów 2.0tdi b7
Wsadzic na miejsce i delikatnie zaspawac. Jak nie ma brokow to pewnie w szklankach na 4 garze juz dziury sa. Walek tez pewnie dostał.
-
2.0 tdi BLB przeładowania.
A kontrolka sprawna?
-
Szarpanie po odpaleniu a4 b6 1.9 tdi AVF
Moze zmienia sie twardosc oringow. Zmiana korekt swiadczy o uszczelnieniach. Pewnie momentami korekty wskakuja juz ponad 2,99.
-
[B7 BRD] 2.0BRD, przerywa/ dławi na wyższych partiach obrotowych
Niektorzy pisza ze to moze byc pompa ale w pompie powinno byc wieksze ciśnienie paliwa niz cisnienie w silniku wiec raczej to paliwo znajdowalo by sie w oleju. Sprawdz korekty na rozgrzanym silniku na biegu jalowym ale zaraz po przegazowaniu. Najczesciej jak spaliny dostaja sie do paliwa to po takim 10s przegazowaniu kilka sekund trzesie silnikiem.
-
2.0 tdi BLB przeładowania.
Moze esp/asr obcina moc?
-
[B7 BRD] 2.0BRD, przerywa/ dławi na wyższych partiach obrotowych
Łoooojeju. Oleju Ci ubywa? Jak nie to to nie jest olej tylko paliwo zabrudzone spalinami. Pompki do wyrwania i sprawdzic przylgnie glowica-pompowtrysk. Nowe uszczelnienia i sruby. Olej to raczej to nie jest. Wez krople oleju z bagnetu na cos poloz i zobacz ze jak splynie to praktycznie nie zostawia sladu chociaz olej byl czarny a tu taki osad na koszu pompy...
-
B7 BKE A4 B7 1.9 bke wysokie spalanie
Kierownik cięższe buty założył. W logach wszystko w porządku. Zatankuj do pełna wyopal to i policz spalanie
-
2.0 tdi BLB przeładowania.
Teraz jak juz nie masz kata to w momencie braku mocy co widzisz w lusterku? Jest dym? Szary? Czarny? Zagladales do egra? Czesto wylamuje sie tam zebatka i rownie czesto jego przepustnica odrywa sie od oski. Czy " momenty losowe" sa rzeczywiscie losowe? Nie ma jakiejs prawidlowosci? Np w momencie przyspieszania gdzie wczesniej sie chwile jechalo na jednostajnych obrotach? Dobrze bylo by zrobic logi 003+ 008+ 011.
- Brak mocy logi
-
1.9 TDI AVF brak mocy do 2300 obr
Sztanga turbo do skrocenia o 1,5 obrotu i ogranicznik do wkrecenia o max 0,5 obrotu. Lipnie wyregulowanie przy regeneracji.
-
1.9 TDI AVB brak mocy
Szukaj dziury w dololocie lub uszkodzonej klapy gaszacej.
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
Po zaslepieniu i odlaczeniu wtyczki nie powinien kopcic. Moze po zaslepieniu turbo tak przeladowuje ze lapie notlaufa. Jak po odlaczeniu i zaslepieniu przestaje szarpac to musisz zrobic logi z zaslepionym 001+008+011 to bedzie wiadomo dlaczego dymi. Dopiero wtedy mozna bedzie wywalic programowo.
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
Przed programem bylo ok? Nie bylo szarpania? Co do gaszenia to sprawdz czy dziala klapa gaszaca.
-
TDI B6 AVF 130KM
Zerknij na jalowym na grupe 001 - moze cos podpowie co z tym spalaniem. Logi dynamiczne mozesz zrobic to bedzie wiadomo czy soft jest mocniejszy
-
TDI B6 AVF 130KM
Dawka paliwa na biegu jalowym przy rozgrzanym silniku powinna sie bujać w okolicach 6-7mg w grupie 1. Jesli jest duzo wyższa to mozna podejrzewać ze PD nie pochodzą z tego silnika lub ktos nie widzial co robil i grzebal w mapach. Jak zrobisz logi 001+008+011 to mozna stwierdzic czy ktos grzebał w sterowniku.