Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

nadybek

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nadybek

  1. Po regeneracji turbo bylo lepiej? Jakbys nie wyciął %wysterowania n75 to byloby latwiej. Teraz to wrozenie z fusow. Wrzuc logi na jakis serwis np tunezilla
  2. Klapa gaszaca sie zacina. Zadanie rozwiazane? ?
  3. Mozesz zobaczyc na kanale 001 ze te wahniecia sa spowodowane problemem z utrzymaniem obrotow biegu jałowego. Przy 903obrotach dawke paliwa trzyma ladnie np. 6mg. W pewnym momencie obroty delikatnie spadaja do 88x obrotow. Sterownik silnika potrafi podac kilkanascie mg zeby podbic obroty do 903. Wystepuje wtedy szarpniecie silnikiem. Jest na to metoda ale spalanie delikatnie wzrasta i to leczenie syfa pudrem. Przekreca sie walek wydechowy az przestanie szarpac. Wzrasta wtedy obciazenie silnika i dawka sie stabilizuje. Zauwaz ze jak wlaczysz klime to szarpniecia sa minimalne lub zerowe. Nikt tak naprawde nie doszedl do przyczyny tych szarpniec. Ja kumplowi zmienialem mape czasu otwarcia wtrysku dla okolic biegu jalowego. Czasami ponoc pomaga obnizenie obrotow biegu jalowego poprzez adaptacje w vcds- mozesz sprobowac.
  4. nadybek odpowiedział(a) na Adinho10 temat w 2.0TDI
    Ale autor tematu ma raczej 16V. U Ciebie tez cos cyka/ strzela w tym bpw?
  5. Pewnie korekty plywaja z powodu poszarpywania silnika na biegu jalowym na rozgrzanym silniku. Jest to spowodowane lipna mapa czasu wtrysku dla dawki paliwa w okolicach 5-8mg. Delikatny spadek obrotow z 903 do 882 i silnik dostaje duza dawke paliwa aby znowu podbic obroty do 903. Objawia sie to szarpnieciem. Widac to w vcds na dawce i korektach. W tym wlasnie problem?
  6. nadybek odpowiedział(a) na Adinho10 temat w 2.0TDI
    Nie ma sensu kompa podlaczac. Zebatka w zaworze egr sie skonczyla.
  7. Odłącz klapę gasząca i sprawdz jak bedzie. Tylko wężyk zaslep.
  8. WrRrrRr!!! Nie czujnikiem a zaworem! Nie bedzie lepiej tłumił drgań. Na nowej oryginalnej poduszce odpięcie wtyczki w roznych warunkach wpływa prawie niewyczuwalnie na drgania. + pewnie trzeba by zastosowac przekaznik, zeby sterownik nie wykrył zwarcia.
  9. Zapamiętaj na zawsze: wszedzie tam gdzie po dokrecaniu z okreslonym momentem dokrecasz jeszcze o okreslony kąt wymienia sie sruby i koniec i kropka.
  10. nadybek odpowiedział(a) na m-juskowiak897 temat w 2.0TDI
    Na 200tysiecy od wymiany spokój.
  11. Wsadzic na miejsce i delikatnie zaspawac. Jak nie ma brokow to pewnie w szklankach na 4 garze juz dziury sa. Walek tez pewnie dostał.
  12. nadybek odpowiedział(a) na Monti temat w 2.0TDI
    A kontrolka sprawna?
  13. Moze zmienia sie twardosc oringow. Zmiana korekt swiadczy o uszczelnieniach. Pewnie momentami korekty wskakuja juz ponad 2,99.
  14. Niektorzy pisza ze to moze byc pompa ale w pompie powinno byc wieksze ciśnienie paliwa niz cisnienie w silniku wiec raczej to paliwo znajdowalo by sie w oleju. Sprawdz korekty na rozgrzanym silniku na biegu jalowym ale zaraz po przegazowaniu. Najczesciej jak spaliny dostaja sie do paliwa to po takim 10s przegazowaniu kilka sekund trzesie silnikiem.
  15. nadybek odpowiedział(a) na Monti temat w 2.0TDI
    Moze esp/asr obcina moc?
  16. Łoooojeju. Oleju Ci ubywa? Jak nie to to nie jest olej tylko paliwo zabrudzone spalinami. Pompki do wyrwania i sprawdzic przylgnie glowica-pompowtrysk. Nowe uszczelnienia i sruby. Olej to raczej to nie jest. Wez krople oleju z bagnetu na cos poloz i zobacz ze jak splynie to praktycznie nie zostawia sladu chociaz olej byl czarny a tu taki osad na koszu pompy...
  17. Kierownik cięższe buty założył. W logach wszystko w porządku. Zatankuj do pełna wyopal to i policz spalanie
  18. nadybek odpowiedział(a) na Monti temat w 2.0TDI
    Teraz jak juz nie masz kata to w momencie braku mocy co widzisz w lusterku? Jest dym? Szary? Czarny? Zagladales do egra? Czesto wylamuje sie tam zebatka i rownie czesto jego przepustnica odrywa sie od oski. Czy " momenty losowe" sa rzeczywiscie losowe? Nie ma jakiejs prawidlowosci? Np w momencie przyspieszania gdzie wczesniej sie chwile jechalo na jednostajnych obrotach? Dobrze bylo by zrobic logi 003+ 008+ 011.
  19. nadybek odpowiedział(a) na Skiper96 temat w 1.9TDI
    Przeplywka smietnik.
  20. Sztanga turbo do skrocenia o 1,5 obrotu i ogranicznik do wkrecenia o max 0,5 obrotu. Lipnie wyregulowanie przy regeneracji.
  21. nadybek odpowiedział(a) na NukeCARe temat w 1.9TDI
    Szukaj dziury w dololocie lub uszkodzonej klapy gaszacej.
  22. Po zaslepieniu i odlaczeniu wtyczki nie powinien kopcic. Moze po zaslepieniu turbo tak przeladowuje ze lapie notlaufa. Jak po odlaczeniu i zaslepieniu przestaje szarpac to musisz zrobic logi z zaslepionym 001+008+011 to bedzie wiadomo dlaczego dymi. Dopiero wtedy mozna bedzie wywalic programowo.
  23. Przed programem bylo ok? Nie bylo szarpania? Co do gaszenia to sprawdz czy dziala klapa gaszaca.
  24. nadybek odpowiedział(a) na paweeel822 temat w 1.9TDI
    Zerknij na jalowym na grupe 001 - moze cos podpowie co z tym spalaniem. Logi dynamiczne mozesz zrobic to bedzie wiadomo czy soft jest mocniejszy
  25. nadybek odpowiedział(a) na paweeel822 temat w 1.9TDI
    Dawka paliwa na biegu jalowym przy rozgrzanym silniku powinna sie bujać w okolicach 6-7mg w grupie 1. Jesli jest duzo wyższa to mozna podejrzewać ze PD nie pochodzą z tego silnika lub ktos nie widzial co robil i grzebal w mapach. Jak zrobisz logi 001+008+011 to mozna stwierdzic czy ktos grzebał w sterowniku.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.