Treść opublikowana przez Elhape
-
[ALF] Problem z jazdą na LPG po wymianie wtryskiwaczy.
Dopytam, elektrozawór to mówisz o tym z filterkiem montowany pod maską ?? Czasy wtrysku LPG to jakieś 5-6ms średnio o niecałą 1ms więcej niż pokazuje przy PB. Ciśnienie spada do 0.2bar i z tego co zauważyłem to nie ważne czy wyjściowo jest 1,25 czy 1,6. Ogólnie teraz po auto kalibracji wywala, że mam za duże dysze i to by się zgadzało bo mnożnik startuje od ok 0,95 i kończy na 0.8. Obecne dysze mają 2mm. Na te spadki ciśnienia może mieć wpływ podciśnienie w dolocie ?? Czujnik MAP pokazuje mi ok 0,6bar jak odepnę wężyk całkowicie to 0,95 a z tego co czytam to powinno być w okolicach 0.3bar.
-
Kontrolka za wysokiej temperatury płynu chłodniczego w liczniku VDO A4 B5
Od jakiegoś czasu prawie za każdym razem od razu po odpaleniu auta piszczy mi licznik i wyskakuje na czerwono kontrolka temperatury płynu chłodniczego. Wskazówka pokazuje dobrze temperaturę, na klimatroniku też pokazuje prawidłowo. Jest jakiś 3 czujnik czy po prostu zegary mają jakiś problem ??
-
Nie otwierające się drzwi od wewnątrz w A4 B5
Nie masz przypadkiem przełączonego rygla przy zamku własnie po to aby nie dało się otworzyć drzwi od środka ?? Blokada rodzicielska czy jakoś tak to się nazywa.
-
Drgania w kabinie
Przyczyn może być wiele: felgi, opony, tarcze hamulcowe, zaciski, przegub zewnętrzny, półoś, przegub wewnętrzny, sprzęgło, skrzynia, silnik, osprzęt silnika i może coś jeszcze. Miłej lektury https://a4-klub.pl/search/?q=drgania&quick=1
-
Silnik 2.0TFSI nie odpala w A4 B9
A wiesz też o opcji edytuj post ?? Warto korzystać a nie pisać post pod postem.
-
Silnik 2.0TFSI nie odpala w A4 B9
https://a4-klub.pl/forum/123-dział-numerów-części/
-
Problem z pompą paliwa w A4 B6 1.8T
Użyj opcji szukaj, całe forum jest pełne opisów Twojego problemu.
-
[ALF] Problem z jazdą na LPG po wymianie wtryskiwaczy.
Elektrozaworu nie ruszałem jedynie co to wymieniałem czujnik ciśnienia gazu bo miałem wrażenie, że mimo regulacji śruby na reduktorze nie zmieniało się ciśnienie. Tak autokalibracje i strojenie robiłem, fakt są to moje pierwsze zabawy z lpg ale wydaje mi się, że nie jest źle Skoro jest szansa ogarnąć to na tych 130 to kupię jeszcze raz nowe dysze 1.6mm i zacznę zabawę od nowa. Ten elektrozawór może jakoś mieć za małą "wydajność/przepustowość" przy wtryskach 130 ??
-
[ALF] Problem z jazdą na LPG po wymianie wtryskiwaczy.
Padł mi wtryskiwacz, były zamontowane jakieś stare połączone w grupy 2x3, nie dało się już kupić takich samych więc stwierdziłem, że wymienię wszystkie 6 na nowe. Wybór padł na Barracuda 130, podłączyłem je pojedynczo na bardzo krótkich kawałkach wężyków. Pojawił się problem ze spadkami ciśnienia na reduktorze, centralka wywala błąd i przełącza się na PB. Uznałem, że skoro cała instalacja w aucie ma jakieś 12 lat to pewnie reduktor już ma dość i kupiłem zestaw uszczelek i go zregenerowałem. Problem występował nadal więc zakupiłem nowy reduktor, identyczny jak był wcześniej czyli Zavoli Zeta-S i niestety problem jest nadal ten sam. Sterownik jaki mam do gazu to Stag 300-6 Plus. Dysze próbowałem od 2mm rozwiercałem do ponad 3mm i nie udało mi się tak ustawić LPG aby dało się normalnie jeździć. Ciśnienie na reduktorze regulowałem od 1 bara w górę i też nie wiele się zmieniało. W najlepszym układzie dało się spokojnie jeździć na LPG ale przy redukcji biegu i wciśnięciu pedału gazu do podłogi od razu przełącza na PB z błędem za niskie ciśnienie gazu. Po przydługim wstępie chciałem zapytać czy jest szansa ogarnąć to na tych wtryskach czy kupiłem zbyt wydajne i muszę je jednak wymienić na 115 ??
-
Skoki temperatury płynu chłodzącego w A4 B8
Opcje są dwie albo taki "porządny" czujnik kupiłeś albo gdzieś jest problem w instalacji elektrycznej czujnika.
-
Wymiana oleju w skrzyni s tronic, warsztat
Napisz i poczytaj w odpowiednim dziale. https://a4-klub.pl/forum/9-zloty-spoty-oraz-serwisy-samochodowe/
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ciekawa sprawa bo to brzmi jak legalne cofnięcie licznika W przypadku sprzedaży będziesz mógł legalnie podawać zaniżony przebieg
-
Nierówna praca silnika A4 B6 2.0 ALT
Szukaj u mechanika który coś zepsuł Jak zawsze przy jakiejkolwiek diagnozie zacznij od błędów/autoscanu.
-
1.8T BFB N75
Pierwszy post z wyszukiwarki, specjalnie przeczytałem i jak dla mnie odpowiada w 100% na Twoje pytanie, także ...
-
Informacje o silniku CJCD w A4 B8
Sprawdzenie kompresji pomoże Ci ustalić czy olej spala z powodu zużytej/uszkodzonej głowicy czy z powodu zużytych pierścieni na tłokach. Żeby to stwierdzić robi się normalny pomiar a później drugi (próba olejowa) taki sam pomiar tylko po wlaniu niewielkiej ilości oleju do cylindra. Nawet bym nie pomyślał, że może to aż tyle kosztować.
-
Błędy klimatronica w A4 B5
Używanie opcji szukaj nie boli.
-
Mocowanie amortyzatora tył lewy audi a4 b5 quattro
Używanie to loteria jak nie wiem co, do tego ciężko znaleźć coś w miarę przyzwoitego taniej niż 1000zł. Sam po długich poszukiwaniach kupiłem od tego człowieka Mocowanie amortyzatora tył Audi A4 S4 RS4 B5 Quattro, Audi 80 B4 RS2 Brwinów • OLX.pl WWW.OLX.PL 1590 zł: 1 590 zł: Witam. Sprzedam nowy komplet mocowań amortyzatora tylnego, który pasuje do zawieszenia z napędem Quattro w samochodach: -Audi A4 B5 Quattro (1995-2001), -Audi S4 B5...
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Tak żeby nie było widać się nie da, jedynie cały kawałek do najbliższych rogów.
-
Wymiana oslony przegubu przy kole
Kiepsko szukasz allegro.pl ALLEGRO.PL Numer oryginału 8K0498203 lub 8K0498203D Lobro robi bardzo dobre osłony przegubów.
-
Audi a4b7 1.9brb jakie świece żarowe
W etce znalazłem taki numer N10591608 wychodzi, że 7V
-
Światło przeciwmgielne tylne
A nie jest przypadkiem tak, że przeciwmgielne tylne ma być tylko jedno ?? Bo coś mi się wydaje że raczej żaden samochód nie ma dwóch bo nie wiadomo by było kiedy hamuje
-
Aluminiowy rygiel zamykania klapy trójkąta w Avancie
Napisz w odpowiednim dziale to powinno być prościej ? https://a4-klub.pl/forum/427-audi-a4-b6b7/
-
wał napędowy quattro
- Polecane opony zimowe
Szukam opon i czym więcej czytam tym mniej wiem. Na chwilę obecną mam kilka typów i może pomożecie wybrać lepsze Albo przynajmniej wskażecie te gorsze bo może któreś warto omijać szerokim łukiem. Michelin Alpin 6 Goodyear UltraGrip 9+ Bridgestone Blizzak LM005 Nokian Tyres Snowproof 2 Pirelli Cinturato Winter Dunlop Winter Sport 5 Yokohama BluEarth Winter V906 edit: No nic skoro nikt nie używa opon zimowych to zdecydowałem się na zakup Michelin Alpin 6, mam nadzieję, że będę zadowolony- Wyłącza się samoczynnie sprężarka klimatyzacji
Jeśli faktycznie jakiś czujnik temperatury szwankuje to podłącz vcds-a i sprawdź błędy wtedy potwierdzisz swoje przypuszczenia lub nie - Polecane opony zimowe