Treść opublikowana przez Elhape
-
A4 B5 1,6 ADP - Brak iskry na świecy
Wykręć świecę i sprawdź czy w momencie kręcenia rozrusznika jest iskra.
-
Wkłady lusterek gdzie kupić ?
Przepraszam za opóźnienie ale wygląda na to, że to co podałem ma identyczne wymiary jak to Twoje ze zdjęcia.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Wszystko ok, piszczy tylko przy delikatnym hamowaniu na szczęście już jest połowa klocka więc co raz bardziej przekonuje się do wymiany
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Osobiście drugi raz już ATE nie kupię bo piszczą okrutnie od nowości.
-
Piszczący przeni amortyzator
Trzeba ściągnąć koło i zobaczyć co piszczy wtedy będziesz wiedział czy da się coś wyczyścić czy nie.
-
Wkłady lusterek gdzie kupić ?
Ostatnio kupowałem do poliftowych lusterek i prawe pasuje idealnie a lewe jest delikatnie większa szpara na dole niż na górze ale działa jak trzeba.. allegro.pl ALLEGRO.PL allegro.pl ALLEGRO.PL Dla pewności mogę jutro pomierzyć i podać Ci konkretne wymiary.
-
Problem z wskaźnikiem oleju
Wszystko jest możliwe Przy takim poziomie ubywania oleju to albo musi kopcić niesamowicie albo zostawiać spore plamy. Jeśli nie ma tych objawów to duża szansa, że faktycznie coś z czujnikiem. Warto było by odczytać błędy bo duża szansa, że miał byś ułatwione zadanie w diagnozie problemu.
-
Ceny paliwa marzec 2026
No niestety. Zawsze tankuje na stacji gdzie cena była niższa przeważnie o 20gr względem orlenu, od jakiegoś czasu jest droższa o ok 15gr. Wczoraj 95 na orlenie tankowałem po 6.04zł.
-
Klasy wagowe, kolory oznaczenia sprężyn i amortyzatorów 1BA 1BE 1BV w Audi A4 B6/B7
Zamontowałeś sprężyny obniżające więc żeby podnieść auto musisz wymienić sprężyny na seryjne(nieobniżające). Oczywiście możesz sobie coś popodkładać pod sprężyny ale to trochę kiepskie rozwiązanie. Równie dobrze możesz rozciągnąć sprężyny co jest oczywiście głupie ale auto się podniesie
-
Moje Quattro
Przód auta jest niżej niż tył(podłoga nie jest równoległa do drogi), równa to jest jedynie odległość opony od rantu nadkola
-
Pytanie o mądre finansowanie auta
Bezpośrednio w salonie dużo taniej wychodzi kredytowanie niż w jakimkolwiek "zewnętrznym" banku.
-
Problemy z falującymi obrotami w A4 B5 1.6
Dolot, wydech szczelny ?? Pomysłów jest aż za dużo żeby wszystkie wypisywać dla tego zrób jak OLIVIER napisał
-
Metaliczny dzwiek po zapięciu biegu
Przeguby i sworznie na wahaczach.
-
Naprawa wydechu w A4 B5
Wszystko wskazuje że szukasz wieszaka tłumika o numerze 8E0253144M Na wszelki wypadek i na przyszłość poczytaj ten temat żebyś wiedział gdzie szukać.
-
Wypadanie zapłonu i brak mocy w A4 B6 1.8T AMB
- A4 B5 1.6 ADP nie odpala
- Trzęsie kierownicą prawo i lewo w A4 B6
Równie dobrze może być łożysko w piaście. Najprościej było by podnieść auto i zobaczyć/pomacać/poruszać- Nie działa centralny zamek.
Jakieś błędy w ECU ?? To, że słyszysz pompkę nie znaczy, że działa. Jak wszystko padło na raz to albo pompka nie pompuje albo wężyk się gdzieś rozleciał. Co do klapy to zdejmij tapicerkę i powinno być Ci prościej namierzyć problem.- Brak napięcia na trzech bezpieczniku w bagażniku
A po polsku można prosić ??- Dziwnie pracujący układ kierowniczy w Audi A4 B8 Allroad
Przy tak szerokich kołach problem z koleinami to chyba normalne ale reszta problemów o których piszesz jakoś bardziej pasuje mi do niesprawnych amortyzatorów niż problemów z przekładnią.- A4 B7 - Podgrzewane lusterka
Nie miałem styczności ze szkłami Alkar więc nie mam zdania na ich temat. Oba mam asferyczne.- Delikatnie.szrpie
Warto odczytać błędy vcds-em i może sprawa się wyjaśni.- A4 B7 - Podgrzewane lusterka
Co do wkładów to najlepsze jakie trafiłem do tej pory były firmy TYC. Obecnie mam założone z firmy Mikeza i są ok ale zakładałem je wiosną a to zimą najlepiej widać prędkość i równomierność grzania czyli to co najważniejsze. Szerokim łukiem omijaj firmę DPA.- Wymiana klamek - czy centralny zamek będzie działał?
Możesz śmiało wymieniać klamki i wszystko będzie działać. Musisz tylko dopisać nowy kluczyk do centralki za pomocą vcds-a.- Napięcie akumulatora
Dla ścisłości to nie jest poziom naładowania akumulatora tylko napięcie na akumulatorze Przy zgaszonym silniku będzie zawsze lekko ponad 12V a przy odpalonym powinno być ~14.4V czyli mniej więcej na kresce między 12 a 16. Najlepiej było by sprawdzić czy rzeczywiście licznik dobrze pokazuje i w przypadku jak pokazuje 12V a masz odpalony silnik to zmierzyć miernikiem napięcie bezpośrednio na akumulatorze. Jeśli faktycznie podczas pracy silnika raz masz ~14V a raz 12V to alternator kończy swój żywot. - A4 B5 1.6 ADP nie odpala