Treść opublikowana przez Elhape
-
Jazda z odłączoną wtyczką wtryskiwacza.
Tak, możesz narobić bardzo dużo dziadostwa. Taka jazda to bardzo zły pomysł, jeszcze gorszy niż jazda zwykłym dieslem lub benzyną bez jednego wtryskiwacza.
-
Kopci na niebiesko uszczelniacze zaworowe czy pierścienie olejowe
Zmierz kompresje, zrób przy tym próbę olejową i będziesz wiedział czy głowica czy głowica i pierścienie do remontu
-
felgi 16" zamiana na 17"
Jak dobrze liczę to o 6mm będzie więcej wystawać na zewnątrz i o 3mm będzie wyższe koło.
-
Jak wyciągnąc komputer aby wyczyscić kanały odpływowe
Pod wykładzina i tak masz pewnie pełno wody więc demontaż raczej i tak wskazany, a może faktycznie przy okazji zobaczysz zacieki i trafisz na rozwiązanie problemu.
-
Komputer do błędów
Chyba nie do końca prawda Jeśli ma telefon z OTG, i ma tam zainstalowanego Windowsa XP lub nowszego to może śmiało podłączać ten kabel i powinno działać
-
Problem z turbo 1.8t bfb
Nie wiem czy sobie poradzisz bo skoro nie potrafisz znaleźć i przeczytać podwieszonego tematu w dziale diagnostyka to tym bardziej nie podepniesz kabla do OBD ?
-
Szarpanie i nierówna praca silnika 3.2FSI w A4 B8
Do laptopów istnieje coś takiego jak ładowarka samochodowa i wtedy problem padniętej baterii nie przeszkadza w aucie
-
Dobór rozmiaru felgi i opon
Pierścień centrujący nie ma żadnego wpływu na koło czy auto po przykręceniu koła czyli nie ma nic wspólnego z komfortem i bezpieczeństwem. Pierścień jest tylko po to aby równo (centrycznie) przykręcić koło do piasty. W poprzednim aucie jak pogubiłem pierścienie centrujące to też dało się przykręcić koło i bezpiecznie jeździć tylko trzeba było każdą śrubę dokręcać po pół obrotu aby felga siadła równo na piastę( nie polecam, lepiej je mieć).
-
Brak oświetlenia podsufitki przy otwartych drzwiach
A próbowałeś otwierać inne drzwi niż kierowcy ?? Bo skoro przestał działać brzęczek od świateł i nie działa lampka w podsufitce to trzeba by się skupić na tym czy auto wie, że otwierasz drzwi
-
A4 B5 nie gaśnie po wyjęciu kluczyka
Co do licznika to w skrócie potrzebujesz, licznik oraz manetkę z prawej strony z wiązką. A tutaj powinno być sporo konkretniejszych informacji:
-
Licznik VDO, naprawa FIS
A jest jakaś różnica między licznikiem 8D0919880N a 8D0919881J ?? I czy dobrze doczytałem, że kwestię przypisania nowego licznika do sterownika i przebieg ogarnę po OBD ??
-
Licznik VDO, naprawa FIS
Wszystko wskazuje na to, że nie działa fis i podświetlenie jednocześnie.
-
Uszczelniacz do koła
Raz miałem kontakt z zapasową oponą w butelce i nie wiem czy wszystkie specyfiki działają tak samo ale porażka. To był oryginalny zestaw naprawczy z VW Caddy. Niby zrobiłem 2000 km na tym "zapasie" i powietrze nie uciekało ale biło okrutnie powyżej 70-80 km/h i gdyby to było moje auto to w życiu bym na tym nie pojechał dalej niż do wulkanizatora. Powietrze może też uciekać miedzy oponą a felgą także opcji masz dużo
-
Licznik VDO, naprawa FIS
Pewnie chinol chociaż kupowałem na allegro Nie wiem czy po zdjęciu da się stwierdzić ale ten kupiłem Dzisiaj próbowałem przelutować go jeszcze raz ale nic się nie zmieniło. Ten stary też miał dnie, że działał a jak było zimniej nie działał. Na początku jeszcze znalazłem pęknięte luty na płycie licznika polutowałem na nowo i niby zaczęło działać ale po paru dniach to samo czyli działał jak mu się chciało. Zapomniałem w sumie o najważniejszym, podświetlenie też nie świeci ani czerwone ani pomarańczowe.
-
Licznik VDO, naprawa FIS
Witam Jak kupiłem auto zimą FIS w ogóle nie świecił, na wiosnę jak zrobiło się ciepło nagle ożył i w tedy okazało się, że jest mało czytelny przez to, że nie wszystkie linijki się wyświetlały. Kupiłem nowy wyświetlacz z taśmą wymieniłem i przez kilka tygodni FIS działał jak trzeba. Po tym czasie zaczęły się problemy że potrafił się włączyć po 5 minutach jazdy, czasami cały dzień nie chciał działać, a czasami działał jak trzeba. Od jesieni do teraz nie załączył się ani razu. Jest ktoś na tyle oblatany w elektronice i zna ten wyświetlacz aby podpowiedzieć co pomierzyć aby znaleźć problematyczny układ na płycie licznika ?? Czy od razu szukać innego licznika ??
-
Olej silnikowy do Audi A4 B9 2.0 TDI
A nie lepiej naprawić to co dzwoni a nie próbować wygłuszyć to gęstszy olejem ??
-
Radio - jakie wybrać?
Napisz może jakie to całkiem słabe radio będzie łatwiej doradzić co może być lepsze. Chińczyki z androidem raczej nie grzeszą jakością dźwięku a już na pewno takie do 400zł.
-
Nie działa ogrzewanie fotela w Audi A4 B6
Może wydaje się to zbyt proste ale masz błąd opisany jako Czujnik temperatury siedzenia kierowcy. Do tego czujnik pokazuje 112°C więc jak myślisz co trzeba sprawdzić i wymienić ??
-
Audi A4 B5 2.8 ACK 193km
A próbowałeś może odczytać błędy w komputerze ?? Przeważnie mocno to pomaga w naprawie. Na pewno bardziej niż wymiana rozrządu 2x
-
A4 B9 Avant 3.0 TDI CRTC Quattro S-line biały lodowiec.
Naprawdę tak trudno przeczytać to co się napisze przed kliknięciem "Dodaj odpowiedź" ??
-
Wilgoć w bagażniku
W 1.6 był gaźnik ?? To Ci niemiecka technologia.
-
A4 b6 quattro problem z jazdą
Od kilku miesięcy nie mam stabilizatora z tyłu i nie ma takiego problemu w zakrętach żebym się czuł niepewnie już nie mówiąc o uślizgu kół. Kiedyś w poprzednim aucie (nie audi) pękł mi przedni łącznik stabilizatora i też przy normalnej jeździe jego brak nie był odczuwalny.
-
A4 b6 quattro problem z jazdą
Oj chyba trochę poleciałeś, stabilizator czy nawet jego brak nie powoduje takich problemów. Może być krzywy wahacz, rozwalone łożysko lub jakikolwiek inny luz w zawieszeniu łącznie z poluzowanym kołem
-
Falujące obroty na jałowym i odcina prz 3k obrotów
Bez podłączenia do komputera to się nie uda.
-
Grubość uszczelki pod głowicę 1.9 tdi
Chodziło mi o to żeby się tym ktoś nie sugerował