Treść opublikowana przez jaro4444
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Mobil Super 3000 XE 5W30 HC Synthese Low Emission Technology Jak sama nazwa wskazuje to druga liga Mobila, czyli oleje na bazie HC, a nie PAO (jak ESP). Tak to następca Synt S Special V a dokładnym następcą jest Mobil Super 3000 X1 5W-40. Żadnego z nich nie polecam, jak do PD bez DPF to Motul 505.01, jak z DPF to Mobil 1 ESP albo Motul 507.00.[br]Dopisany: 18 Marzec 2010, 08:32_________________________________________________ Czyli w osobówkach grupa VW i Land Rover Defender D5, oraz wszelkie przeszczepy motorów VW. No to rzeczywiście za***ista różnica
-
B7 BLB By Akjam S-Line/S4...RECARO S4B7, KIERA TTS, CARBON RS4, HEBLE S4, ISPIRI ISR8, DETAILING/KWARC/FOTKI! AIR RIDE CZESŁAW CUSTOMIZER!/ str.132
Akjam jakbym stanął swoją A4 koło Twojej, to moglibyśmy pomylić wozy. Nawet fele te same
-
[B6 AVF] CHIP- grupowy w mazowieckim. U słynnego Mistrza Rogala.
Wykres Magic87 wyglądał jak równia pochyła powyżej 3200 obr/min. Pompa tandemowa pewnie do wymiany i niewiadomo co z pompkami. A filtr paliwa kiedy wymieniany?
-
[ALL B7] Turbo brd , czy i jaką hybryde można zrobić z tego i czy warto?
BRD ma przewężany wałek. Załóż większe koło kompesji (część zimną) to go ukręci.
-
[ALL B5] Zaślepienie EGRa, montaż ssaka AWX dwa pytania
Olovski, to po to Ci wszystko 14.03.2010 r. opisywałem na PW, byś teraz jeszcze sprawdzał na ogólnym czy pisałem Ci prawdę? Jesli tak, to wzbacz kolego, ale nie zawracaj mi wiecej d...
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
http://www.amaoil.pl/?id=kontakt Autoryzowany przedstawiciel Mobila. Możesz dostać deklarację zgodności na każdą zakupioną butelkę (mają numery seryjne parti)
-
[ALL B7] Po co wałki wyrównoważające (moje zdanie)
Po co wałki - bo miały spowodować w silniku 4 cylindrowym porównywalny poziom drgań jak w V6 (R6 jest poza konkurencją w tej liczbie cylindrów ). Miały spowodować, ale wyszło jak wyszło - w bardzo dobrze przemyślanej modułowej konstrukcji wpakowano jeden zbyt mały element - zabierak. Pomijam już napęd, bo ten na kołach jest całkiem OK. Gdyby zabierak miał o 2-3 milimetry większy wymiar, też już by nie było problemu. Poza tym 2.0 16 V z poprawioną głowicą to bardzo fajne motory. Potężna wytrzymałość układu korbowo - tłokowego, bezproblemowe bloki, bardzo wydajny paliwowo układ wtryskowy (PD Bosch), bardzo dobra wymiana ładunku w głowicy 16V. Przy zachowaniu odpowiedniej kultury eksploatacyjnej sprawują się bardzo pozytywnie. Poza drganiami na jałowych bez porównania lepsza kultura pracy jak 1,9 TDI. Bardzo dobry zawias, doskonałe materiały wykończeniowe, dobre wyciszenie, fajne nagłośnienie - ogólnie duże zadowolenie. Księgowy wkradł się za to tam gdzie nie powinien - seryjny układ hamulcowy 288x25 i 245x10 mm to totalna kpina w wozie ważącym 1600 kg. Mały SWAP hamulców i poprawka silnika (choćby program) i ten wóz jest naprawdę bardzo fajnym samochodem. Ja osobiście wychodzę z założenia, że jak mi padnie motor (mimo, że mam świeży słupek) to założę następny i w drogę
-
[B7 BLB] Turbina
To broń Boże nie rób u niego programu :polew: GT1749VC to turbina zintegrowana z kolektorem wylotowym z poprzecznych silników 170 KM TDI PD.
-
[ALL B7] Czy ktoś przerabiał temat jednomasowego koła do B7 2.0 TDI
Sprawdź czy robią do AVF.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
To nie masz czym się chwalić
-
[B7 BLB] Strzał, z prawej strony komory silnika w czasie przyspieszania.
:cwaniak1:
-
[B6 AVF] CHIP- grupowy w mazowieckim. U słynnego Mistrza Rogala.
Mój ojciec ma w Passacie z silnikiem BGW dokładnie 163,3 KM by Witek Moment obrotowy ma ciut mniejszy bo 367,3 Nm, a przed modem miał identycznie jak Ty 321,5Nm Fajnie to już lata, chić Passek jest lżejszy od B6.
-
[B7 BLB] Wibracje silnika przy 1800-2000 tyś. obrotów
Chętnie. Ja u Witka powinienem być 11.03. o 9.00. Tym razem to nie wydumane auto, a pure seria
-
[B7 BLB] Wibracje silnika przy 1800-2000 tyś. obrotów
Właśnie po to. Zębatki z wału nie dostaniesz, a moja była już padnięta. Teraz mam łacznie 50 kkm, koła zębate i głowicę nowego typu. Rzecz najważniejsza - dziś mam wiedzę, której nie miałem 15 miesięcy temu. Dlatego zrobiłbym to inaczej. Wówczas dałem się trochę podpuścić pewnemu "mędrcowi" z serwisu VAG, bo twierdził, że się nie da inaczej. Jak później sam posprawdzałem i pokazały SWAP-y kolegów instruowanych przeze mnie dało się. Ale sam musiałem to najpierw sprawdzić na żywo - pojechać do znajomego na szrot, wziąść graty z kilku silników i posprawdzać. Mi zabrakło czasy na próby i dlatego mam wałki...
-
[B7 BLB] Wibracje silnika przy 1800-2000 tyś. obrotów
Turdzi ja niestety nadal mam wałki, bo przekładałem słupek z BKP . To był jedyny silnik jaki znalazłem po dwóch miesiącach szukania z papierami... Po moich doświadczeniach następne przekładki już były BKD... Swoją drogą chu... mnie strzela jak wsiadam do służbowego Stilo JTD kosztującego 45% tego co nowe A4, odpalam go i chodzi w porównaniu do TDI aksamitnie jak benzyna, a dodatku ganiany przez paru kierowców nie ma ochoty się psuć...
-
[B5 AFN] Wykręcenie turbiny-jak odkręcić zapieczone śruby?
Bez młota to nie robota - obić trzeba śruby przed odkręcaniem i popsiać penetratorem Wurtha albo CR (najlepiej z MoS2) jakieś 30 min przed robotą. WD40 to do zabawy w piaskownicy nie przy wozach :gwizdanie:
-
[B7 BLB] Wibracje silnika przy 1800-2000 tyś. obrotów
Zauważyłem po swojej padaczce, że zalewanie Stadoila Golda naprawdę bardzo zmniejsza wszystkie dziwne poszarpywania i wibracje.
-
[ALL B6] Tarcze z przodu na tył?
Choćby S4 B6/B7 albo RS4
-
[B7 BLB] Strzał, z prawej strony komory silnika w czasie przyspieszania.
Sprawdź jeszcze coś co nazywa się chyba "tłumikiem pulsacji ciśnienia" - to taka plastikowa, czarna i użebrowana puszka mieszcząca się na nadkolu i połączona wężem fi 25-30 mm z poprzeczną rurą prowadzącą powietrze z turbo do IC. Potrafi ją rozerwać ciśnienie i takie właśnie wydaje odgłosy jak opisujesz.
-
[B7 BLB] Strzał, z prawej strony komory silnika w czasie przyspieszania.
Pierścień z siatki może się przesuwać, harmonijka nie.
-
[B7 BLB] Strzał, z prawej strony komory silnika w czasie przyspieszania.
Turdzi śmiać z mojej rady na awaryjną naprawę czy z jakości osprzętu? Ważne jest by chwilowo przywrócić sprawność wozu. Z takim kólkiem z blachy przejechałem ponad 500 km jak zdechł mi zawór EGR w trasie.... W armii nazywa się to "odtworzeniem sprawności bojowej" bez przejmowania się estetyką i podobnymi pierdołami:decayed:
-
[B7 BLB] Strzał, z prawej strony komory silnika w czasie przyspieszania.
Albo zdechła Ci turbina, albo coś w EGR lub wydechem. Jak dmucha to raczej wydech lub EGR. Szukaj tam gdzie pokazują strzałki. Chyba, że walnął Ci wąż od turbiny - ale wtedy kopcił by i nie miał mocy. Na zdjęciu widać świeżo pospawaną srebrnym lutem rurę od EGR - pękła przy flanszy końcowej.
-
[B7 BLB] Strzał, z prawej strony komory silnika w czasie przyspieszania.
Jeśli to pękła rura od EGR to awaryjną naprawą jest zdjąć puszkę filtra powietrza, wyciąć z blachy 1,5 mm kółko ok 35-40 mm średnicy, popuścić dwie śruby, podłożyć to kółko, mocno dokręcić i w drogę
-
[B7 BLB] Strzał, z prawej strony komory silnika w czasie przyspieszania.
Pękła rura od EGR przy kolektorze wylotowym?
-
Dobrzy chiptunerzy
Ilość oleju ma się nijak do głowicy, ewentulanie wywali Ci uszczelnienia na wale korbowodowym. Rozumiem, że 1 kkm temu mierzyłeś olej i było go za dużo. Jaki miał kolor, czy motor stał na równym i czy był zimny?