Treść opublikowana przez scuzz
-
[B5 AVG] Kontrolka niskiego poziomu oleju silnikowego po 2300 km
Nie gaśnie ci przez to że wyciągasz miarkę tylko przez to że otworzyłeś maskę coś ala reset do kontrolek od oleju nie mniej jednak nie rozwiązuje on problemów a jedynie wygasza usterkę na zegarach. Problem może leżeć u ciebie w czujniku poziomu oleju lub w samej kostce przy czujniku moze gdzies byc zwarcie...czasem nie myłeś silnika??
-
[B5 ADP] Problem z polaczeniam sie VAGiem z Klimatronikiem
U mnie też tak było i nie pamiętam dokładnie ale chyba jak zacząłem bawić się ustawieniami portu com w lapku to przestało mnie rozłączać.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Witam Od zakupu mojej a4 przejechałem już 50 tys km i cały czas była zalewana Motul 6100 s..+. Bańka 5l wystarcza mi na oko 15 tys km na dolewki. Pytanko czy wskazane było by zalać motor Motulem 8100 czy raczej pozostać przy 6100??
-
[B5 AVG] Ile płynu chłodzącego wchodzi i jaki ?
Ze względu na elementy aluminiowe układu chłodzenia nie powinno się stosować płynów które mogą wchodzić w reakcję z nimi.
-
[B5 AJM] Problem z odpalaniem na zimnym
A to niby czemu? Bo niby że reszta też zaraz padnie? Bzdura...Ja wymieniłem 30kkm temu jedną świecę i do tej pory wszystkie ładnie grzeją , auto stoi cały czas pod chmurką , dziś przy -16 odpalił bez problemu.
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
Kolego wydaje mi się że są kolega w AJM na przykład ma więc może i w AWX też będą. Aby się przekonać odkręć pokrywę oblookaj tył głowicy i zobaczysz czy masz.
-
Info RDS z RADIA + FIS
Jesteś pewien? Przecież ma licznik taki jak po II face więc w liczniku szara kostka piny 11 12 13 z odpowiednimi pinami tak jak było napisane wcześniej i wszystko powinno hulać
-
[ALL B5] Zamykanie(alarm) i kierunki
Alarm fabryka czy dokładany?
-
[B5 AFN] Wycięce katalizatora
Jak wam się ten zestaw tłumiki-gruchota sprawuje? Ile już na nim śmigacie?
-
[ALL] Wytrzymałość przedniego zawieszenia
Ja po wrocku i okolicach mam na serii przelatane 45 tys i na razie odpukać spokój. No ale wszystko ma swój koniec
-
[B6 AWX] "Używanie" turbosprężarki
Tak mogło dostać szoku termicznego ...
-
[ALL B5] Wymiana licznika w a4 Tdi 2000r
Mentryb dodaj że vag tacho nie poradzi sobie z każdym licznikiem. U mnie z VDO nie dał rady, poszedłem do punktu dorabiania kluczy i tam koleś specjalnym sprzętem za 50,- zczytał mi PIN bez problemowo. Dodam że obdzwoniłem chyba z 10 zakładów dorabiania kluczy i niektórzy na prawdę mają ceny z kosmosu za taki zabieg. Potem dochodzi ci jeszcze kodowanie kluczy VAGiem
-
[B5 AJM] Czyszczene turbiny
Wyznacznikiem nie musi być. Wiadomo najlepiej kolega niech zrobi pełne logi, ale dokładna obserwacja pracy sztangi może dużo powiedzieć.
-
[B5 AJM] Czyszczene turbiny
Turbina nie musi byc padaka ale moze jej kierowniczki przypiekac i bedzie łapał muła. Jak kolega ma troche zdolnosci i checi to niech przeczysci najpierw turbo....jak nie to niech wymieni n. a najlepiej niech podepnie Vaga i opobserwuje prace sztangi .
-
[B5 AJM] Czyszczene turbiny
Kolego przede wszystkim zapnij kolego VAG-a zczytaj błędy równie dobrze może sie okazać ze przepływka nie domaga. Zrób pełne logi wstaw w odpowiedni dział i dostaniesz odpowiedź co trzeba poprawić. BTW Ja swoje turbo czyściłem 20kkm temu i problem nie powrócił (liczne notlaufy)...turbo czyściłem sam. Przy okazji czyszczenia turbawki proponowałbym wyczyścić kolektor dolotowy napewno przez te wszystkie lata nie był czyszczony a syfu w nim siedzi co nie miara ...profilaktycznie nie zaszkodzi.
-
[B5 AFN] Przy wymianie świec jedna zerwana
Urwał ci się gwint czy urwała ci się świeca i wkręcony gwint został w głowicy. Jak tak to ile wykręciłeś i ile ci zostało tego gwintu?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Napisałem ze nie przeciagałem zadnych kabli do ...kompa. Czujnika nie podpinałem bo wczesniej miałem 1/2fisa. A do manetek to przecież logiczne że trzeba ciągnąć.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
czytałem nie znalazłem odpowiedzi...btw u mnie po podpięciu fisa wszystko działa bez ciągnięcia dodatkowych przewodów do kompa.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Witam W zegarach po 2 lifcie trzeba popinać przewód od spalania do kompa? Jak tak to w AVG w które piny w ECU trzeba się wpiąc?
-
[B5 ALL] Błąd komputera pokładowego
Jak podasz na niego plus to na pewno cos uwalisz. Kostki z tyłu liczinka podopinane? Sprawdz czy ECU nie pływa w deszczówce, może przewody powilgotniały. Może kostka do czujnika płynu uszkodzona a nie czujnik?
-
[B5 AHH] Jaki osuszacz
Ja w maju do siebie kupiłem bodajże NISSENS dałem za niego cos 100pln i działa. Tzn jak się okazało poprzedni był sprawny a winą nie działającej klimy był zaworek rozpręzny.
-
[B5 AFN] Zmiana kluczyka i immo + kodowanie
Kolego jeśli przełożysz pastylkę to nic nie musisz zmieniać kodować itp. Tylko pamiętaj żeby nie uszkodzić pastylki przy wyciąganiu ze starego kluczyka sa bardzo delikatne.
-
[ALL B5] Przerywacz kierunkowskazów od A6 w A4 B5
Witam Nie dawno padł mi przerywacz kierunkowkazów w mojej A4. Znajomy dał mi przerywacz od A6 jednak ma on 10 pinów ( o jeden więcej niż moj zwalony ). Po podłączeniu niby działa normalnie ale kierunki jakby działały troche inaczej tzn. szybciej ( nie aż tak jak przy spalonej żarówce), natomiast awaryjne działają trochę wolniej . W ogóle wydaje mi się że ten przerywacz działa odwrotnie niz moj poprzedni. Jednak co zrobić żeby kierunki działały troche wolniej bo teraz to święcą jak w poldku.??
-
[B5 AVG] Dziwne zachowanie zestawu wskaxników, problemy z uruchomieniem silnika.
Dziwne że to się zaczeło od odłączenia aku. Może klemy nie dokręcone albo gdzieś nie masuje??
-
[B6 AWX] Problem z alarmem czy to wina tego urządzenia?
Jeżeli to "ustrojstwo" umieszczone jest w pobliżu ultradźwiękówek, lub ultradzwiekówki nie są dobrze wyregulowane (o ile takie masz) to alarm może ci się załączać. Wypiać nie może bo auta nie odpali