Treść opublikowana przez scuzz
-
[ALL B5] Nastawnik pompy
U mnie można powiedzieć że taka zależność występuje od czego to może być?
-
[B5 AFN] Wycinanie katalizatora w dieslu - czy nie będzie kopcił ?
Pytam konkretnie. Pochodzę z okolic Leżajska i za 2 tyg jadę na urlop w te rejony więc z racji czasu chciałbym wyrzucić kata.
-
[B5 AFN] Wycinanie katalizatora w dieslu - czy nie będzie kopcił ?
Skeeber gdzie w Leżajsku wycinałeś kata?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Robiłeś płukankę czy bezpośrednio lałeś? Też mnie czeka zmiana ale zastanawiam sie czy płukać czy po prostu potem szybciej zmienic olej tak po 8kkm
-
[B5 AFF] Różne wskazania poziomu oleju
A sprawdzasz zawsze po tym samym czasie czy raz czekasz 10 min raz 20?
-
[ALL B6] Jaki alarm do a4 b6 ?
Jak ktoś spapra robotę to tak się dzieje. Znajomej w A4 B6 podłączyłem z 2 lata temu alarm i do tej pory działa bez problemu i nie ma żadnego konfliktu.
-
[B5 AFN] Niebieski dym z rury wydechowej, szarpanie silnikiem.
U znajomego w zeszłym roku przy przebiegu 190kkm(przebieg pewny) pękł zawór i wpadł do komory powodując totalną destrukcję.
-
[B5 1Z] Proszę o pomoc w podłączeniu alarmu
Zamek w audi jest pneumatyczny ale sterowany minusem na załącz i minusem na włącz. Więc stosujesz schemat 1. Kabli nie pamiętam niestety. Tutaj masz co nie co http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_domykanie_szyb_sterowane_alarmem-t8107.0.html pamiętaj że domykanie szyb to dłuższy impuls na zamknięcie.
-
[B5 1Z] Proszę o pomoc w podłączeniu alarmu
Zamek pneumatyk, ale według opisu powinienes zastosować schemat minusowy.
-
[ALL B5] Konkretne świece żarowe - prośba o opinie!
Także kupuje u Daniela jak i 99% moich znajomych. Ostatnio kupiłem u niego świeczki Beru i przy -20 odpala rewelka. Czas pokaże jak z ich trwałością.
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
Trzeba pamiętać że ECU nie bierze pod uwagę temp. zewnętrznej tylko temp zasysanego powietrza a ta może się trochę różnić. To co w Vagu jest jako ogrzewanie dodatkowe to jest tak jak napisał grazny Webasto. Swiece o których jest mowa są uruchamiane przez ECU na podstawie czynników które już zostały opisane. Wykonaj test urządzeń w grupie engine i powinny się tam załączać różne przekaźniki m.in. przekaźniki świec małej i dużej mocy.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Na stronie mobila pisało kiedys czy pisze ze mobil sueper s został zastąpiony super 2000 http://mobil.pl/Poland-Polish/LCW/Products_Services/Auto_Semi-Synthetics.asp pewnie coś tam dolali coś ulali zmienili nazwę i sprzedają dalej
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
Mozesz włączyć w teście urządzeń bodajże output test i tam po kolei testujesz różne przeważnie przekaźniki i przełączniki między innymi przekaźniki małej i dużej mocy grzania będzie słychać przełączanie. Ewentualnie możesz podłaczyć multimetr do końcówek świec i patrzyć na napięcie czy się pojawia. Pamiętaj że test się robi przy WYŁĄCZONYM silniku.
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
Skąd takie głupoty wziąłeś? Prawdziwe warunki są takie mniej wiecej jak pandzior powiedział w linku macie warunki załączenia świec, w VAG-u engine nastepenie 08 mb potem grupa 016 i tam jak na tacy http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=183&highlight=abc+diagnozowania Także włączenie nawiewu nie ma nic do rzeczy, testowałem to u siebie wielokrotnie.
-
[ALL] Czy słyszał ktoś o metalowych/stalowych/blaszanych osłonach pod silnik/skrzynie?
Kolego tutaj coś znalazłem pod silnik chyba też maja http://www.motoallegro.pl/item873893509_oslona_skrzyni_audi_a4_b5_manual_rewelacja.html
-
[ALL] Dodatek do paliwa
U mnie kolego pali praktycznie od strzala. Świeczki oczywiście grzeja. Co do dodatków to ja leje dobre paliwo a nie żadne dodatki. Jednak jak ktoś już musi to bym raczej odżałował te 15 czy 20 PLN i kupił jakiś środek na niewytrącanie się parafiny STP albo LM.
-
[B6 AVF] Czy zasłonić wlot powietrza?
Ja zawsze zakładam jakąś tekture przed chłodnice i dzięki temu mam szybciej 90 na piecu. Nie widzę w takim przysłanianiu nic złego.
-
[B5 AVG] Czy zmienić olej powyżej 260.000 km ? Na jaki ?
Kolego tu masz co nieco http://www.mototechnika.republika.pl/pliki/oleje.html i tu http://p12.neostrada.pl/oleje.pdf
-
[B5 AFN] Nieodśnieżona stacja paliw i uszkodzenie auta..
Nie wiem jak jest z samochodem ale w przypadku gdy na nie odśnieżonym CPN byś sobie np. złamał nogę to jak najbardziej możesz domagać się odszkodowania. Ale z samochodem to może być problem bo tak jak wyżej pisali koledzy cpn znajdzie tysiąc powodów żeby ci tej kasy nie wypłacić. Najlepiej zapytaj na jakimś forum prawniczym może tam będą bardziej obcykani.
-
[ALL] Poranne odpalanie diesla
Najlepiej wyjdzie z praktyki jak powinno sie robić? Przetestuj jak zapla po zgaśnieciu kontrolki a jak po pyknięciu przekaźnika? i bedzie wszystko wiadomo. Ja w swoim AVG odpalam zaraz po zgaśnięciu kontrolki i przy -17 nie było zadnego problemu z odpaleniem odpalił za 1 razem pomimo że mam kąt trochę przestawiony.
-
[B5 AFN] Po wymianie paska , napinacza ,sprzęgielka alternatora coś z rana hałasuje
- [ALL B6] Tylna szyba pękła sama z siebie
Pisałeś kolego że płaciłeś 410 za przednią to ci odpisałem że kumpel do byle paska za ori pilkingtona płacił 400 nie w aso do byle paska. A wklejanie linków z alegro mija się z celem bo tam jak to na alegro same nowe i za darmo i w idealnym stanie koniec OT.- [ALL B6] Tylna szyba pękła sama z siebie
A co ma grzanie i antena do ceny - grzanie - podłączasz tylko kabelki, - antena - to samo Za wklejenie u nas biora 50zł jeśli masz swoją szybę a jak kupisz u nich to wklejenie gratis i to jeszcze do domu przyjeżdzaja to zrobić Dałem tylko porównanie do kosztów twojej szyby gdyż jak to napisałes kolega powinien się cieszyc ze mu tylnia a nie przednia strzeliła nie wiem z czego powinien się cieszyc ale niech ci będzie. Jak napisałem tylna nie jest wcale tańsza od przedniej gdyż są na niej naniesione el grzejne i antena.- [ALL B6] Tylna szyba pękła sama z siebie
Strzelić moze ale nie ma mozliwości zeby wypadła :gwizdanie:_________________________________________________ Tylna szyba jest chartowana i nie ma mozliwości ze troszke pęknie, jak pęknie to odrazu wypada i zamienia się w kryształki. Nigdy się nie spotkałem zeby sama szczeliła ale nie ma rzeczy nie mozliwych, wystarczy delikatne uderzenie i trzask Cena szyby http://moto.allegro.pl/item845792133_audi_a4_b6_01_04_szyba_tylna_tyl_sedan_oryginal.html tu masz ori uzywke, w zakładach specjalizujących sie handlem szybami pewnie są w podobnych cenach tylko nie ori ale za to ci ją wkleją w cenie. Ja za przednia dałem 410 więc ciesz się ze tylna ci strzeliła Wbrew pozorom tylna taniej nie wyjdzie bo jest grzana + w niektórych antena. Znajomy ostatnio do paska B5 za tylną Pilkingtona czy jakoś tak 400 z wstawieniem zapłacił.- [ALL] Odczyt eprom
Jest to kolego najprawdopodobniej 16 zapis pamięci procesora i to nie są kody. Chcesz sie tego nauczyć to nie ma problemu poszukaj na necie jakiś kurs programowania mikroprocesorów i działaj - [ALL B6] Tylna szyba pękła sama z siebie