Treść opublikowana przez scuzz
-
[ALL B6] Dźwięk otwartych drzwi?
To nie jest dźwięk otwartych drzwi tylko sygnalizacja do zapięcia pasów. Było gdzieś o tym mowa odnośnie kodowania licznika w B5. Bodajże jak zmienisz kodowanie licznika na wersję kanadyjską to takie coś ci będzie pyrkać. Ale nie wiem na 100%
-
[B6 AWX] Rozlany Fis
Zadzwoń do nich może coś ci poradzą http://aceef.pl/index.html
-
Imię dla kota :D
A może Donald? Rudy to pasuje
-
[ALL] Jak jest różnica w wahaczach LEMFÖRDER
Jeden jest do B5 drugi bodajże do B7
-
[B5 ACK] Problem z Licznikiem Pulsujące Podświetlenie
Banalne pytanie kostki dobrze powciskałeś? Chodzi mi czy zabezpieczenia dobrze trzymają? Co do Fisa niestety ten typ tak ma. Fisy są delikatne nie lubią wysokich i niskich temp. A za badpixele (czt. nie swiecące linie) odpowiada niełączenie na taśmie między wyświetlaczem a licznikiem.
-
[B5 AJM] Wyciek jakiegoś płynu, sprzegło?
"Sprzęgło" i hamulce można powiedzieć że korzystają z tego samego zbiorniczka płynu (hamulcowego). A tobie prawdopodobnie puścił wysprzęglik.
-
[B5 AHU] Jakie paliwo do diesla?
Ja leję do siebie zwykłego diesla, przeważnie tankuję na neste. Zrobiłem już jakieś 100kkm i nic złego z tego powodu się nie stało.
-
[B6 AWX] Spadek mocy
Kolego zrób logi według instrukcji poniżej http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=18478.0 bo przyczyn może być wiele. Może być N75 a równie dobrze może być czujnik doładowania etc
-
[B5 AJM] Ile śrub mocuje turbo ??
Ja jeszcze odkręcałem jakąś od spodu nad poduszką z tego co pamiętam.
-
[B6 AWX] Czy trzeba rozbierać przód ?
Nie ma opcji aby wymienic popychacze nie ściągając paska rozrządu. Nie wiem jaką jakość ma ruvill ale u kolegi jak zmienialiśmy popychacze w pasku to zakładaliśmy INA bo takie nam polecano.
-
[B5 AFN] Problem z przewodem wtrysku
Najlepiej to odkręcić równo przyłożyć i dokręcić. Jak gwint czy stożek nie jest uszkodzony to nie ma prawa cieknąć.
-
Naprawa luźnej klamki - wymiana sprężynki
Witam Sprężynka doszła, montaż praktycznie bezproblemowy jakieś 15 minut ze ściąganiem i zakładaniem boczka. Tak więc skończyły się moje udręki z "latającą" klamką. Pozdrawiam
-
Naprawa luźnej klamki - wymiana sprężynki
Zamówienie poszło na PW szt1.
-
[B5 AJM] Jakim momentem dokręcić korek spustowy oleju w misce olejowej.
Kolego orginalnie to tak aby przeszła przez gwint.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Ja na 10w40 mobila i 10w40 motula
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Ja kolego zmieniłem przy 270kkm na 5w40 motula i co .... i nic się nie dzieje a jestem już po 20 tyś jak to zrobiłem. Nic nie cieknie, motornia pracuje jak należy ba powiedziałbym że ciszej. Tak więc wymieniaj i się nie zastanawiaj. Możesz profilaktycznie zastosować płukankę wcześniej, ja nie robiłem tylko pierwszą zmianę oleum wykonałem po 8kkm i teraz czeka mnie kolejna.
-
[B6 AWX] Wyskakująca tuleja
A wahacze jakiej firmy i gdzie kupowałeś? .... To tak dla potomnych żeby tam i takich nie kupowali.
-
[ALL] Oława wymiana oleju
Mogę polecić w Oławie "punkt" wymiany oleju. Znajduję się on na wylocie z Oławy na Jelcz stacja nazywa się LiR. Wymieniałem już tam olej kilkakrotnie, wiadomo wymiana jak wymiana ale koszt 18 PLN i praktycznie wymieniają od ręki. Najlepiej na warsztacie znaleźć takiego młodego blondyna...najbardziej się stara i najlepiej mu to wychodzi. Olej wymieniam u nich od 2 lat
-
[B5 AFN] Po wymianie przegubu świeci ABS
Może gdzieś naruszyłeś przewód od czujnika ABS i nie łączy.
-
[ALL] Jakie wycieraczki polecacie BOSCH/VALEO/MOT-GUM
Ja u siebie od roku mam wycieraczki BERU i jak dla mnie za 42 PLN rewelka. Nie piszczą dobrze zbierają. Następne też na pewno będą beru.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
nie przeszkadza mi cyfrowy, chcial bym uniknąć zmiany podswietlenia na czerwone (teraz mam białe a ten pewnie czerwone) i korekta przebiegu sie klania. druga sprawa, ze do tego z allegro musial bym przekladac swoj obrotomierz bo benzyna a moj diesel... kolego jak masz zegarek cyfrowy to na pewno jest po II lifcie i z białym podświetleniem.
-
[B5 1Z] Do posiadaczy 1Zeciora-przepali Olej Opałowy??
Lepszy jest "czysty" olej opałowy niż odbarwiony nie wiadomo czym olej napędowy.
-
[B6 AWX] Jaka końcówka drążka ?
Kolego ja u siebie mam wymienione końcówki na lemm jakies 50kkm temu i śmiało mogę je polecić.
-
[B5 AFN] Nieszczelność przy kolektorze wydechowym??
Kolego kolektor wydechowy może co najwyżej ci spaliny puszczać a nie olej. Olej to najprawdopodobniej ci uszczelka na głowicy w tych okolicach puszcza. Najlepiej wyczyścić, wymyć okolice kolektora i obserwować skąd dokładnie podcieka.
-
[B5 1Z] Ori końcówki drążka kierowniczego już wybite
A sprawdziłeś dokładnie czy to końcówki drążków są wybite czy drążki może są wybite? U mnie po wymianie końcówek po około 1 miesiącu poleciały drążki więc sprawdź może też i drążki.