Treść opublikowana przez scuzz
-
[B5 AFF] zmiana oleju na typowy do diesla
A co ma się stać jak w końcu zalejesz właściwy olej?
-
[B5 AFN] Jaka temp. oleju??
U mnie na Motulu 10w40 miałem na trasie przy jeździe 120-130 temp 100-105 stC na takiej samej trasie na Motuu 5W40 mam temp 10 stC mniejszą.
-
[B5 AFN] Turbo
Uszczelki miedzy kolektorem wydech. a turbo nie ma. Egr zaślepiasz przy kolektorze wydechowym.
-
[B5 AFN] Problemy z uruchamianiem AFN...
Ile całkowicie cie naprawa kosztowała?
-
[B5 AAH] Płyn wspomagania kierownicy
Pod wpływem sugestii z forum również zastosowałem olej Febi i skończyła się pompa wspomagania. Przy wymianie pompy użyłem oryginalnego oleju i polecam zastosować oryginał niż zamiennik. A ja zalałem Febi i nic się nie dzieje. Tak więc podejrzewam że jakbyś zalał orginał i by ci pompa siadła to pisałbyś że orginał ble.
-
[B5 AHU] Dziwne "cykanie" filmik
Dźwięk taki jakby się coś przycierało.
-
[ALL B5] CB-RADIO podpięte pod radio i wyłączane z kluczyka
Bo jak podłączyłeś cb pod pin piąty w gammie to ci sie nic nie pojawi podłącz pod pn 3 tam masz + po stacyjce .
-
[B5 ADP] Regeneracja wahaczy - pytania
Kolego pablo a jak z trwałością takiej regneracji ile mniej więcej km machniesz na nich?
-
[ALL B5] CB-RADIO podpięte pod radio i wyłączane z kluczyka
W linku masz opis złącz do radia http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/
-
[B5 1Z] Do posiadaczy 1Zeciora-przepali Olej Opałowy??
Sotkałem ostatnio znajomego co pracuje w pewnej firmie która robi dla państwa badania jakości paliw na stacjach. Wniosek z tej rozmowy był jeden nigdy tak naprawdę nie wiesz co tankujesz. Nawet te duże stacje i wydawało by się firmowe kantują.
-
[B5 AJM] Wycieraczki szyby przedniej
U mnie jak wycieraczki stanęły zużyłem "flaszkę" wd40 na rozruch a potem zalałem to wszystko olejem maszynowym. Śmigam tak 50tyś km i do dziś spokój ale co jakiś czas aplikuję po parę kropli oleju maszynowego.
-
[B5 AFN] Kopci i dużo pali
Poczytaj : http://www.a4-klub.pl/smf/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html
-
[ALL B5] Nowe zawieszenie czy regenerowane?
Kolego zrobilem 60 tys w w 1,5 roku po dolnym śląsku na ori zawieszeniu jakie wyjechało z fabryki. Przy stanie licznika 290tys padł mi pierwszy wahacz dolny prosty.
-
[ALL B5] Antena CB na relingu
Mam całkiem podobny uchwyt co w linku i z at71 magnum jest całkiem stabilny. Po roku użytkowania nie zauważyłem żadnych uszkodzeń relingu. Co do anteny magnetycznej to wszystko fajnie jest w zależności kto ile jeździ i ile jej potrzebuje. Miałem w poprzednim samochodzie "magnes" no i niestety porysowała mi dach. Podkładki gumowe i inne przylepki można sobie .....
-
[ALL B5] Po wymianie 2 górnych wahaczy z lewej strony ściaga lekko na prawo
Pewnie chciał ci poprawić samopoczucie Ja jak zmieniałem wahacze to nic nie ruszałem ze zbieżnością.
-
[ALL B5] Jak założyć ori alarm?
Po co ci ori alarm? Generalnie strasznie dużo pracy a zabezpieczenie samochodu słabe i "rozklepane" przez złodziei.
-
[B5 AFN] Ciężka praca kierownicy po odpaleniu zimnego autka.
W takim razie ja bym bardziej obstawiał pompę wspomagania niż magiel.
-
[B5 AFN] Problem z czujnikiem poziomu oleju
U mnie się zapala jak jest na lekko poniżej poziomu minimum.
-
[B5 AJM] Zegary
Jak ma zegary jagera z małym fisem to na pewno nie było kombinowane. Ma po prostu miejsce na wskaźniki i od razu przygotowaną tarcze. Nie ma natomiast pozostałej elektroniki. U mnie w jagerze jak go rozebrałem też tak miałem.
-
[B5 1Z] Regulator łopatek turbiny - ROZWIĄZANE
Jak kolega wspomniał wyżej zapieczone kierowniczki w turbinie. Turbo do czyszczenia.
-
[B5 AFN] Wycieraczki -działa tylko najszybszy "bieg"
Nie manetka znaczy przełącznik przy kierownicy. Na najszybszym biegu kręci normalnie szybko czy "powolnie"?
-
[B5 AFN] Luz/szarpanie w zawieszeniu po zmanie osłony przegubu (prawy przód)
Samochód na podnośnik i sprawdzić może da rade zobaczyć gdzie są stuki. Może wahacz nie dokręcony?
-
[B5 AJM] Pół FIS na pełen FIS pytanie o wyświetlane info
Jak nie masz pinu to musisz znaleźć kogoś kto ci go zczyta z licznika. Ja to zrobiłem w punkcie dorabiania kluczy koszt 50 pln. Przewod jeden podłączasz do masy drugi do pinu 17 bądź 18 w miejscu szarego gniazda w liczniku. Końce przewodów łączysz z przyciskiem monostabilnym normalnie otwartym (tj. naciskasz to zwierasz przewody odpuszczasz rozwierasz- w sklepie elektronicznym będą wiedzieli). W linku masz rozpiskę kostek w liczniku http://www.a4-klub.pl/smf/b5_avg_czujnik_otwartych_drzwi_12_fis_i_pelny_fis-t20853.0.html
-
[B5 AJM] Pół FIS na pełen FIS pytanie o wyświetlane info
U mnie tak działa od pół roku. W wątku o wymianie licznika pisali że będę musiał jakieś przewody do spalania ciągnąć od kompa ale u mnie po włożeniu wyświetlał spalanie zasięg itd od razu. Do nowego licznika będziesz potrzebował PIN aby wkodować klucze. Do przełączanie info na Fisie wyprowadź sobie przewod masowy i od jednego z pinów w liczniku co ma iść do manetek do przycisku góra dół zamontuj jakiś przycisk i schowaj go pod maskownicą śrub od mocowania licznika i będziesz miał przełącznik do fisa.
-
[ALL B5] Gdzie jest wlew płynu do sprywkiwacza tylniej szyby w avancie 99' po lifcie
U mnie się rozłączył raz w prawym tylnym nadkolu na złączce a drugi raz w wiązce w słupko przy nogach kierowcy.