Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

szogun0

VIP
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez szogun0

  1. szogun0 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    No to zrób jeszcze zastępczą wiązkę między pudełkiem a sterownikiem silnika. Miałem ze znajomym taki przypadek, że przebicie przewodu było jakby ktoś szpilkę wbił i pompa w dieslu świrowała, bo robiło zwarcie. A miernikiem nie bardzo to można było wykryć.
  2. Teraz to juz na pewno kurier pójdzie 00 __0 - sedan, avant __1 - cabrio ____0 - bez podgrzewania przedniej szyby (elektr.) ____1 - z podgrzewaniem ______0 - bez solar dachu ______1 - z solarem. Tak więc przypuszczalnie masz kodowanie 00010
  3. Z analizy spalin też wywnioskuje o sondzie co nieco.
  4. Cena wynika ze specyfiki rynku i bardzo wysokich narzutów nakładanych przez ASO. Sprzedaż bez opakowania podyktowana jest niższą ceną i tym, że sklepy inne niż ASO nie mogą sprzedawać produktów ze znakami bez zgody właściciela. Nie sądzę, żeby to było wyniesione na lewo z salonu.
  5. Najpierw musisz wpisać takie kodowanie jakie było w starym panelu. Potem. 08 Klima -> 10 Adaptacja -> Kanał 81 -> Wpisz PIN 26467 -> Zatwierdź -> Zapisz -> Zatwierdź -> Zakończ połączenie -> Wyłącz zapłon. Uruchom teraz silnik. Sterownik klimatyzacji powinien przyuczyć sie nowego numeru nadwozia.
  6. VAG nie poda ci numeru Boscha, który przy modyfikacjach jest jednak potrzebny.
  7. Numer znajdziesz na obudowie sterownika. Trzeba odkręcić plastikową pokrywę na podszybiu od strony kierowcy.
  8. Co ty gadasz, nie ma nic lepszego od wiadra, no chyba że wysysarka :twisted: ;P Drogawy ten termostat, ja wczoraj za zamiennik 044 121 113 z Wahlera dawałem 25 zeta (z komplecikiem uszczeleczek), a za ori chcieli 28 (tylko że tak na prawdę nie miałem gwarancji, że prawdziwy ori), więc kupiłem Wahlera.
  9. Chrobotać to ci może łożysko alternatora albo rolka napinacza paska alternatora. U mnie po zakupie ten napinacz był pęknięty, niewiele by brakowało, a by się rozleciał. Co do stukania. Hydraulika pewnie.
  10. No i w końcu mam to co chciałem. Zostaw ABS w spokoju, bo z nim nic nie jest. Zajmij się silnikiem. Powodem pojawiania sie błędu 17509 jest to, że: przez 90 sekund po starcie silnka przy temp cieczy chłodzącej wyższje niż 30 stopni wskazania sondy Lambda zawieszają się na dłużej niż 2 sekundy na jednym poziomie. Takie zawieszenie musi wystąpić częściej niż 20 razy w ciągu tych 90 sekund, czyli jest tak cały czas. Masz już prawdopodobnie zużytą sondę Lambda i jej działanie jest zbyt wolne, dlatego ECU przechodzi w tryb pracy z odłączoną sondą, przez co nie może regulować mocy i zapisuje błąd w ABS/ASR. Ale 17509 może też być spowodowane nieszczelnością dolotu. Trzeba to sprawdzić. Dodatkowo sprawdź ciśnienie paliwa na listwach. Bo którys wtryskiwacz może się przycinać, albo nie działa dobrze zaworek od filtra z węglem aktywnym. Zapobiegawczo możesz zmienić filtr paliwa. Do sprawdzenia: Wartości mierzone: grupa 10 pozycja 3 (napięcie sondy 1) - najlepiej zrobić log z tej grupy w czasie jazdy, kiedy przestaje działać ci ASR. Sprawdzić przewody między sondą a sterownikiem silnika pod względem zwarć i przerw w obwodzie. Sprawdzić ciśnienie paliwa. Sprawdzić wydatek pompy paliwa. W ciągu 15 sekund pompka powinna napompować 450 cm^3 przy 11 V zasilania Przy 12 V - 550 cm^3 przy 13 V - jakieś 650 cm^3 Przeprowadziź spradzanie zaworka ACF - N80 (zbiornika z filtrem aktywnym), uruchamiając Final Control Diagnosis, który po kolei uruchamia: przekaźnik pompy paliwa, silniczek regulacji obrotów, zawór przełączania kolektora dolotowego, zaworek ACF - N80, i EGR, jeśli jest w silniku. Sprawdzić nieszczelności wydechu w okolicy sondy Lambda i sprawdzić szczelność dolotu. Sprawdzić wartości w grupie 01, pozycja 2 (ma być 1,450 do 1,580 Volt). Jak to wszystko zrobisz to powinno się troszkę już wyjaśnić, co z twoim silnikiem. [ Dodano: 06-02-2007, 22:35 ] No to ku...a jak ty masz "spadnięte wężyki" to jak ma ci samochód poprawnie działać. Dostawało się lewe powietrze do dolotu i tak bruzdziło.
  11. Da się to zrobić bez zdejmowania tapicerki?? No aż tak dobrze to jeszcze nie ma. :eek: Co się tak wszyscy boją zdejmowania tapicerki?
  12. Mnie udało się wyciągnąć mikrowłączniki z zamka, wyczyścić je i zamontować bez uszczerbku dla nich. Teraz już zawsze włącza się światełko.
  13. Odczytaj kody błędów w sterowniku Immobilizera, bo z fusów to niewiele ci wywróżymy. Ja obstawiam brak synchronizacji Immo z ECU.
  14. Sposób sterowania może się też zmienić w zależności, czy wpinamy sie przy przednim słupku czy przy pompie w bagażniku.
  15. U nas przez 70 tys. km i 3 lata nie zardzewiała.
  16. Jakie błędy zapisane. Podaj wartości mierzone z grup 1, 2, 3 ze sterownika ABS. Jeśli żadnych błędów nie zapisuje, do sprawdzenia wiązki elektryczne. Oczywiście, przez ten czas zdążyłeś sprawdzić poprawność połączeń wtyczek i masy prze pompie ABS
  17. Jeśli na pewno masz Concert II, to podczas kodowania cyfrę na trzeciej pozycji pomniejsz o 2 i powinno wyłączyć BOSE> (jesli było np. XX7XX to zmień na XX5XX).
  18. szogun0 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Silnik i Układ Napędowy
    Wymieniając 1 świece, istnieje prawdopodobieństwo, że pozostałe się niedługo spalą, więc koszt będzie taki sam.
  19. Schematu raczej nie znajdziesz, rozpiskę pinów prędzej .
  20. Różnica w świecach do gazu jest tylko jedna. Mają mniejszą przerwę między elektrodami. Ciepłota świecy musi pozostać taka sama, inaczej mogą być problemy z pracą silnika.
  21. szogun0 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    Rozsądne podejście, bo resztę zrobisz sam. PS: jak nie masz klimy to łatwo jest wyciągnąć chłodnicę, jeśli jest klima, to wygodniej odsunąć cały przód, lub zdemontować pas przedni.
  22. szogun0 odpowiedział(a) na bardycha temat w Audi A4 B5
    Diagnostyka, diagnostyka, diagnostyka. Z fusów nic nie wywróżymy, może to tylko np. czujnik temperatury.
  23. Ja znam. I nie wybuchało nic. Ale mocy przy obrotach to brakowało i to bardzo. Po zmianie na sekwencję auto odżyło, bo zwężka została usunięta.
  24. Chyba wszystko się wyjaśniło. Zamykam temat.
  25. Bo w A4 B5 transmisja wcale nie jest OBD2, tam jest wersja VAG, ale powinno się łączyć bez problemu, jeśli używasz przystosowanego interfejsu. Pozmieniaj ustawienia portu i spróbuj ponownie.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.